Knajpa przed apteką

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 234 / 4 / 0

@up

IMO nie ma sensu SSRI. Idź do innego lekarza i dodaj jeszcze, że odkąd nie pijesz miewasz drżenie rąk, które znacząco utrudniają Ci codzienne czynności i pracę.
  • 1 / / 0

Mądrzy Panowie i Panie też, proszę powiedzcie co myślicie o braniu Wenlafaksyny 75 mg o przedłużonym uwalnianiu, tak jak w tytule postu w kratkę - 1 raz na tydzień lub 2 tygodnie? To jest moje główne pytanie. Czy może to mieć negatywne skutki zdrowotne czy nie?

Dodam że mam depresje połączona z nerwica, natrectwami i fobia spoleczna od bardzo dawna ( około 12 lat, niezła kombinacja co ???), ale nie chcę tego próbować leczyć farmakologicznie więcej ( to postanowione ). Mam 2 miesięczne około leczenie właśnie wenlafaksyna i jakieś 2 letnie mirtazapina, ale dużego postępu nie zanotowałem.

To pytanie jest głównie z powodu przedwczesnego wytrysku... nie krytykować tylko odpowiedzieć proszę. I jeżeli jest tu jakiś farmaceuta lub lekarz to dać mi znaka o tym. Wtedy bardziej pewniejsze źródło będzie to dla mnie.

Pozdro

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Udaremniono próbę przemytu narkotyków o rekordowej wartości 10 mln zł (+video)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, udaremnili przemyt ponad 50 kg MDMA o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł.
  • 414 / 18 / 0

Lekarzem, ani farmaceutą nie jestem, ale zdaje się że SSRI wymagają ciągłego podawania leku ( mówi się bez przerwy o 2-3 tygodniach ) aby nagromadziło się dużo serotoniny w pezestrzeni międzysynaptycznej. Jeżeli oczekujesz jakiś efektów terapeutycznych to wydaje się musisz stosować lek nieprzerwalnie.
  • 222 / / 0

Cześć, jak mogę wynegocjować Ksanaksa i Hydroksyzyne (aby mieć w razie potrzeby, nie rekreacyjnie)? Byłem raz u psych, ale dostałem tylko SSRI
  • 2650 / 128 / 0

wkurwionygnoj pisze:
Lekarzem, ani farmaceutą nie jestem, ale zdaje się że SSRI wymagają ciągłego podawania leku ( mówi się bez przerwy o 2-3 tygodniach ) aby nagromadziło się dużo serotoniny w pezestrzeni międzysynaptycznej.
Tutaj chodzi o upregulację albo downregulację (zawsze mi się mylą te pojęcia) konkretnych podtypów receptorów 5HT.
  • 22 / 3 / 0

Downregulacja to jest odwrazliwienie, upregulacja to uwrazliwienie czyli zmniejszenie tolerancji

edytowano na prośbę autora - Reisende
Użytkownik nieaktywny
  • 1768 / 97 / 0

Farmakoterapia-zaburzen-zachowania-u-psow-i-kotow.pdf
Twoj pies jest agresywny ? kot ma lenia ? a moze pies biega jakby to on polknal Ci woreczek z ostatnia kreska amph ?
Sprawdz co mu pomoze.
Leki uspokajace i i nasenne i ich wykorzystanie u zwierzat.

Tylko mi nie szczuc lekarza burkiem %-)
praca w zalaczniku
Spoiler:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2650 / 128 / 0

Sinistral pisze:
Downregulacja to jest odwrazliwienie, upregulacja to uwrazliwienie czyli zmniejszenie tolerancji

edytowano na prośbę autora - Reisende
Łap karmę synu, albowiem dobrze prawisz. Tak jeszcze na podstawie tego posta można dodać, że upregulacja jest powiązana z sensetyzacja z downregulacja z desensetyzacją.
  • 733 / 43 / 0

Dokładnie, a jakby kto nie wiedział co to jest, to polecam przeczytać pojecia psychofarmakologii
  • 222 / / 0

Jak psychiatra przy 1 wizycie przypisał SERONIL oraz HYDROXYZYNE, a potrzebuje aplry (1-3 razy na miesiąc, przy stresujących syt. jak wystąpienia publiczne), jaki przestawić problem, aby dał? Wcześniej powiedział: benzo są za mocne, jest Pan zbyt młody cośtam cośtam. Nie chcę tego ćpać, jakbym chciał, kupiłbym już dawno...
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata