Knajpa pod naciętą makówką

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 31 / 17 / 1

08 lipca 2019kodeinaddict pisze:
@UJebany dzięki za szybką odp, masz duże doświadczenie w rozpoznawaniu maku?
@Ujebany
i czy jadłeś już kiedyś makówki, lub znasz kogoś kto jadł?
  • 1387 / 236 / 0

makówek się raczej nie jada, nie słyszałem o takiej metodzie podania. sam smak jest zbyt obrzydliwy, aby to gryź i połykać i to w ilościach 30-50 szt. ja ze swojej strony zamiast zbierania opium, polecam zrobić z nich wywar.

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Sejm na gazie. „Tu naprawdę można popaść w alkoholizm”

Zdarza się, że pod wpływem alkoholu uczestniczą w sejmowych posiedzeniach, a nawet udzielają wywiadu w mediach. O problemie alkoholizmu wśród polityków się nie mówi, ale to nie znaczy, że go nie ma.
  • 151 / 15 / 0

A możesz tez zerknąć na moje foto z poprzedniej strony watku?
  • 1387 / 236 / 0

widziałem, to dobry mak jest. z pewnością lekarski, ale czy wysokomorfinowy - tego nie jestem w stanie ze zdjęcia wyczytać. jeśli to dzikorosnący lub działkowy mak, to prawdopodobnie będzie aktywny, jeśli ukradłeś rolnikowi z uprawy, to raczej nieaktywny, bo polskie maki uprawne mają śladowe ilości morfiny.
  • 151 / 15 / 0

Dziko rosnący. Ile takich główek do makiwary dla jednej osoby potrzeba? Tolerancja jest, bo PST grzałem, ale chyba nieduża już, bo PST już od dłuższego czasu raczej nie ma
  • 1387 / 236 / 0

Zrób z 40 makówek i wypij, powinno być w porządku.
  • 31 / 17 / 1

Zależy jaki mak. W sąsiednim wątku są zdjęcia moich maków, no, dość mocnych. Tolerkę mam raczej niską. Gdybym wypił wywar z 40 to bym się przekręcił. Zalecam daleko idącą ostrożność.
Użytkownik nieaktywny
  • 591 / 64 / 0

08 lipca 2019kodeinaddict pisze:
@UJebany dzięki za szybką odp, masz duże doświadczenie w rozpoznawaniu maku?
Odróżnieniu maku polnego od lekarskiego jest banalnie proste.

Pierwsza fotka przedstawia mak polny:
mak-polny-makowka.jpg
Natomiast tutaj widzisz mak lelarski:
z19462108V,JESIEN--W-mlodych-zielonych-makowkach-jest-sporo-s.jpg
istockphoto-108150679-612x612.jpg

Zwróć uwagę na "kolanko" poniżej główki maku.
Główką maku polnego jest bardziej wydłużona, natomiast lekarskiego jajowata. Zazwyczaj też są dużo większe. Rozmiar, kształt plus "kolanko", pozwalają bez problemu odróżnić obydwie rośliny.

Jak już nabierzesz wprawy to po samym rozmiarze i kolorze płatków kwiatów, będziesz w stanie rozpoznać odpowiedni mak z "kilometra".

Powodzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 151 / 15 / 0

@skandal Dziękie za wyczerpującą odpowiedź, jestem zielony w tym temacie, PST ogarniałem, ale to jednak zupełnie inny sport. A jak jest z samymi kwiatami, bo widziałem na działkach maki z makówkami jak w maku lekarskim, ale same kwiaty były takie poszarpane. Tak jak np tu:
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Na angielskich odmętach internetów znalazłem, że takie odmiany też zawierają opium, a jak jest z Twojego doświadczenia? Ktoś się spotkał z takimi odmianami?
  • 1387 / 236 / 0

to jest mak peoniowy, aktywny, ale nieco słabszy.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata