Knajpa pod naciętą makówką

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 2186 / 310 / 0

znalazłem parę fajnych Czeskich artykułów dot. uprawy i sprzedaży maku niebieskiego właśnie w Czechach. Do wrzucenia w duckduckgo translatora i poczytania.
Piszą mni. o kryzysie w uprawie który postępował od 2008 roku do 2015 kiedy to zmieniło się jakieś prawo w Czechach dotyczące importu ziaren
maku z zagranicy do Czech (mimo, że byli/są jednym z większych producentów to i tak ściągali ziarna z zagranicy bo wychodziło taniej.... bo były mniej doczyszczone i niższej jakości...czyli dobre :))) A import produktów z zagranicy po niższych cenach niż lokalne to znamy to z naszego podwórka i z wielu różnych branż hehe). W każdym razie z tego co rozumiem to w tym 2015 roku weszło jakieś prawo nakazujące/zwiększające kontrolę ziaren które Czesi importują. Może to właśnie jest źródłem nieklepliwości Czeskich ziaren a właściwie tego, że przestały działać tak gwałtownie....
I generalnie w każdym czeskim artykule o maku i uprawach jest wzmianka o tym, że Czeskie ziarna to niskomorfinowce z przeznaczeniem do branży spożywczej.

https://www.novinky.cz/ekonomika/409670 ... ickou.html

i jeszcze taki

https://www.denik.cz/reklama/cesky-mak- ... 50902.html
  • 59 / 9 / 0

Jak wiadomo, Czesi uprawiają mak głównie do celów spożywczych, ja znalazłem gdzieś informacje że kupują nawet polskie nasiona niskomorfinowe- przynajmniej na część swojego areału. Proces oczyszczania maku po zbiorach kombajnem podwyższa jego cenę. Turcja dla odmiany, uprawia tą roślinę głównie do celów farmaceutycznych- rocznie produkuje się tam ok. 70 ton morfiny, 90% produkcji lekarstw z zawartością alkaloidów maku jest wysyłanych na eksport. Z innego podwórka, w Niemczech miłośnicy ogrodów mogą sobie zasiać mak, trzeba uzyskać pozwolenie za 75 Euro , jest ono ważne 3 lata, areał takiego przydomowego ogródka wynosi 10 m2, dozwolone są dwie odmiany maku: Mieszko i jakaś inna odmiana niskomorfinowa, uzyskanie pozwolenia nie jest problemem, podaje się tylko swoje dane oraz dokładne miejsce uprawy, w czasie uprawy możliwa jest kontrola policji.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Po raz czwarty nie udało się rozpocząć procesu szóstki przemytników

Z powodu choroby jednego z obrońców nie udało się rozpocząć procesu w sprawie przemytu kokainy z Ekwadoru i Brazylii.
  • 321 / 13 / 0

Ale dobrze po przerwie dluzszej przepłukać mocarza skurwysyna. Serii nie podam, bo to lokalne, craftowe, rzemieślnicze ziarno. Tj. od chłopa.
  • 2186 / 310 / 0

@RytmiczneZwierciadlo i właśnie do takiego, bakaliowego 'podziemia' cała zabawa z 'herbatką' powoli zmierza.... Materiał prosto od chłopa, który kilka 'extra' worków trzymać będzie gdzieś w stodole pomiędzy balami siana ;) Do ziaren ciemne,lepkie i gorzkich jak skurwysyn dorzuca w gratisie wysuszone łodygi i resztki z makowych główek ;) Mniam normalnie, mniam :mniam:

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 250 / 13 / 0

[Pisze to w dwóch tematach żeby więcej osób mogło zobaczyć i ewentualnie odpisać] Zna ktoś procentową ilość alkaloidów [chodzi mi o morfine] w maku danish flag? No bo własciwie od lat sie bierze opium, a dawkowanie opiera się na główkach od zapałek [!] :uwaga:
  • 321 / 13 / 0

Jak to jest, powiedzmy, że mamy przepłuczke, gdzie zawartosc morfiny, zaokrąglając w górę, możemy w przybliżeniu określić na X mg. Mamy też ekwiwalent tej morfiny w MST. Teraz z moich doświadczeń wynika, że morfina z PST zadziała mocniej, a na bank o wiele dłużej od aptecznej M również podanej p.o. A może po prostu zawsze błędnie szacowałem zawartość morfiny w PST i zwykle była dużo wyższa. A może reszta alkaloidów w herbatce działa synergicznie? A moze mi się tak tylko wydaje, bo apteczna majke doustnie tylko 3 razy spozyłem.
  • 5 / / 0

Błąd szacowania mógł mieć tu spore znaczenie. Podejrzewam, że w starych dobrych seriach było tyle morfiny, że w MONARZE by się za głowę złapali. Druga kwestia z pewnością też ma znaczenie. Reszta alkaloidów ma znaczący wpływ na specyfikę fazy po PST, w tym również jej mocy.
  • 1589 / 204 / 2

Przede wszystkim chodzi o tę synergię, ale wysoka dawka majki w klepaczu też robi swoje. W PST masz np. też kodeinę, która doustnie ma dużą biodostępność, m.in. to podbija całe działanie.
  • 303 / 13 / 0

kodeina jest w PST w ilościach statystycznie pomijalnych, bo też w takich występuje w mleczku. Za większość działania odpowiada majka, ale PST mi się zawsze zdawało pełniejsze w działaniu, bardziej kompletne. Wachlarz alkaloidów.
W prawdziwych klepaczach zawartość majki musiała być b. wysoka, nie ma innego wytłumaczenia dla tak silnego działania przy tak małych ilościach. Były maki (Tesco 11), których 0,5 kg składało dobrze, 1 kg tego maku to było przedawkowanie i to zdecydowane.
Użytkownik zbanowany
  • 421 / 82 / 0

Kwestia mieszanki różnych rzeczy poza morfiną, brałem kilkanaście razy majkę p.o. (~200mg) i ostatnie maki które były równie mocne to były w czasach gdy Helio i Kresto klepały. Czyli dawno temu.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata