Kiełkowanie

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Posty: 19 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2019
  • 4 / / 0

Cześć, mam dylemat nad moimi kwiatkami. Zamówiłem różne odmiany, wszystkie od jednego producenta, i kiełkowałem je typowo w szklance wody 24h, potem papier 18h. Na papierze jednak musiałem je dłużej przetrzymać, bo po 18h jeszcze większość nie miała kiełka, ale po jakimś czasie wyszły ładne kiełki, więc włożyłem je w doniczki. Teraz trzymam je drugi dzień, i póki co tylko jedna wyszła na powierzchnie, i wydaje mi się, że nie do końca z nią w porządku (reszta póki dalej siedzi w ziemi i nic). Co ile mniej więcej je podlewać teraz jak seedy leżą w doniczkach? Na początku je trochę moim zdaniem za często podlewałem, bo dochodziło do 6 razy na dzień do stopnia, żeby ziemia z góry była wilgotna. Wysyłam też zdjęcie tej, która wyszła na świat, i czy tak to powinno wszystko wyglądać? Dodam, że zabrałem się za to pierwszy raz, ale starałem się doedukować przed. Siedzą w ziemi Substral Humus, podlewane tylko wodą i łapią póki co światło na parapecie - potem ma iść na miejscówkę. Wszystkie planty to automaty.
Rejestracja: 2011
  • 7235 / 751 / 0

@nejw
Na początku nie trzeba za wiele podlewać, poczekaj aż roślinka będzie miała przynajmniej dwa - trzy centymetry.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Drug Dealer Simulator - recenzja. Bycie dilerem uzależnia

Drug Dealer Simulator to gra, w którą warto zagrać nie tylko ze względu na kontrowersyjną tematykę. Ten niskobudżetowy symulator potrafi zapewnić całkiem sporo rozrywki.
Rejestracja: 2016
  • 539 / 105 / 0

Nadmierne podlewanie spowalnia wzrost, gdybyś sie "do edukował" wystarczająco dobrze to byś wiedział że kiedy roślina jeszcze nie wyszła z ziemi nie ma sesu jej tak czesto podlewać, jeszcze napisz ze dołek miał 5 cm i wrzuciłeś kiełkiem do góry to już wgl pogratuluję przygotowania, ogólnie to nic złego ludzie bez doświadczenia mają tendencje do przesadzania, wiadomo nie wszyscy, ale większość to nasrała by do doniczki byle tylko szybko rosło, rada jak trzymasz na parapecie nie trzymaj szczególnie w nocy blisko okna tam gdzie zimno bo też wzrost się spowolni, bardziej przy kaloryferze ale też bez przesady...
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 78 / 4 / 0

Kiełkuję się w ciemnym miejscu, ma być wilgotno a nie mokro.
Rejestracja: 2014
  • 8745 / 1177 / 0

A gdzie ta fotka roślinki, z którą "coś się dzieje"? : )
Generalnie wyjście na powierzchnie może zająć i 10 dni. Nie ma znaczenia, jak wrzuci się kiełek - roślina wie, w którą stronę ma się piąć : ) Oczywiście lepiej jej to ułatwić i skrócić czas, ale jeśli już są w ziemi, to absolutnie nie grzebać i nie poprawiać.
Rejestracja: 2011
  • 7235 / 751 / 0

No ludzie, przecież to jest takie proste.Moja pierwsza uprawa potoczyła się prawie idealnie.Począwszy od kiełkowania aż po topy z brązowymi włoskami. :liść: .Wystarczy po czytać trochę forum haszysz
Spoiler:
, tam jest więcej informacji o uprawie.
Rejestracja: 2019
  • 4 / / 0

Jednak wszystko w porządku, za bardzo się zamartwiłem nimi, ale teraz ich widok jak się pną do góry jest niesamowicie zadowalający :D Jeszcze tylko chciałbym się zapytać, czy do majówki one dadzą radę z tym światłem, które mają siedząc na parapecie? Potem już przechodzą wszystkie na miejscówkę, więc jedynie te pierwsze 2 tygodnie mnie ciekawi czy nie spowolni to zbytnio ich wzrostu.
Rejestracja: 2011
  • 7235 / 751 / 0

Lepiej wyrzuć je na spota w środku maja, większe prawdopodobieństwo, ze pogoda będzie lepsza.Staraj się teraz dawać roślinkom jak najwięcej światła.W tym momencie potrzebują najwięcej.
Rejestracja: 2014
  • 8745 / 1177 / 0

Jeśli pną się do góry, to ja bym się tak za bardzo nie cieszył : ) To tzw. wyciąganie się spowodowane małą ilością słońca. Roślina w ten sposób "szuka" światła ("myśli", że coś jej zasłania i musi być wyższa). Jeśli zrobiły się takie wysokie i cieniutkie (z wciąć maleńkimi listkami), to najdalej za 2-3 dni trzeba ja przenieść w słoneczne miejsce.
No chyba, że rozwijają się prawidłowo (przydała by się fotka do oceny), to wtedy mogą posiedzieć na tym parapecie.
Rejestracja: 2019
  • 4 / / 0

Poniżej wstawiam fotke z największym póki co plancikiem White Widow Auto, zdrowo wygląda czy coś mu jednak dolega?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 19 Strona 1 z 2
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 1219 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tyr i 0 gości