uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 1 z 2
  • 4 / / 0
Cześć, mam dylemat nad moimi kwiatkami. Zamówiłem różne odmiany, wszystkie od jednego producenta, i kiełkowałem je typowo w szklance wody 24h, potem papier 18h. Na papierze jednak musiałem je dłużej przetrzymać, bo po 18h jeszcze większość nie miała kiełka, ale po jakimś czasie wyszły ładne kiełki, więc włożyłem je w doniczki. Teraz trzymam je drugi dzień, i póki co tylko jedna wyszła na powierzchnie, i wydaje mi się, że nie do końca z nią w porządku (reszta póki dalej siedzi w ziemi i nic). Co ile mniej więcej je podlewać teraz jak seedy leżą w doniczkach? Na początku je trochę moim zdaniem za często podlewałem, bo dochodziło do 6 razy na dzień do stopnia, żeby ziemia z góry była wilgotna. Wysyłam też zdjęcie tej, która wyszła na świat, i czy tak to powinno wszystko wyglądać? Dodam, że zabrałem się za to pierwszy raz, ale starałem się doedukować przed. Siedzą w ziemi Substral Humus, podlewane tylko wodą i łapią póki co światło na parapecie - potem ma iść na miejscówkę. Wszystkie planty to automaty.
  • 8105 / 884 / 0
@nejw
Na początku nie trzeba za wiele podlewać, poczekaj aż roślinka będzie miała przynajmniej dwa - trzy centymetry.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 913 / 182 / 0
Nadmierne podlewanie spowalnia wzrost, gdybyś sie "do edukował" wystarczająco dobrze to byś wiedział że kiedy roślina jeszcze nie wyszła z ziemi nie ma sesu jej tak czesto podlewać, jeszcze napisz ze dołek miał 5 cm i wrzuciłeś kiełkiem do góry to już wgl pogratuluję przygotowania, ogólnie to nic złego ludzie bez doświadczenia mają tendencje do przesadzania, wiadomo nie wszyscy, ale większość to nasrała by do doniczki byle tylko szybko rosło, rada jak trzymasz na parapecie nie trzymaj szczególnie w nocy blisko okna tam gdzie zimno bo też wzrost się spowolni, bardziej przy kaloryferze ale też bez przesady...
  • 78 / 3 / 0
Kiełkuję się w ciemnym miejscu, ma być wilgotno a nie mokro.
Uwaga! Użytkownik JakisTam nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11585 / 2237 / 0
A gdzie ta fotka roślinki, z którą "coś się dzieje"? : )
Generalnie wyjście na powierzchnie może zająć i 10 dni. Nie ma znaczenia, jak wrzuci się kiełek - roślina wie, w którą stronę ma się piąć : ) Oczywiście lepiej jej to ułatwić i skrócić czas, ale jeśli już są w ziemi, to absolutnie nie grzebać i nie poprawiać.
  • 8105 / 884 / 0
No ludzie, przecież to jest takie proste.Moja pierwsza uprawa potoczyła się prawie idealnie.Począwszy od kiełkowania aż po topy z brązowymi włoskami. :liść: .Wystarczy po czytać trochę forum haszysz
Spoiler:
, tam jest więcej informacji o uprawie.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 4 / / 0
Jednak wszystko w porządku, za bardzo się zamartwiłem nimi, ale teraz ich widok jak się pną do góry jest niesamowicie zadowalający :D Jeszcze tylko chciałbym się zapytać, czy do majówki one dadzą radę z tym światłem, które mają siedząc na parapecie? Potem już przechodzą wszystkie na miejscówkę, więc jedynie te pierwsze 2 tygodnie mnie ciekawi czy nie spowolni to zbytnio ich wzrostu.
  • 8105 / 884 / 0
Lepiej wyrzuć je na spota w środku maja, większe prawdopodobieństwo, ze pogoda będzie lepsza.Staraj się teraz dawać roślinkom jak najwięcej światła.W tym momencie potrzebują najwięcej.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 11585 / 2237 / 0
Jeśli pną się do góry, to ja bym się tak za bardzo nie cieszył : ) To tzw. wyciąganie się spowodowane małą ilością słońca. Roślina w ten sposób "szuka" światła ("myśli", że coś jej zasłania i musi być wyższa). Jeśli zrobiły się takie wysokie i cieniutkie (z wciąć maleńkimi listkami), to najdalej za 2-3 dni trzeba ja przenieść w słoneczne miejsce.
No chyba, że rozwijają się prawidłowo (przydała by się fotka do oceny), to wtedy mogą posiedzieć na tym parapecie.
  • 4 / / 0
Poniżej wstawiam fotke z największym póki co plancikiem White Widow Auto, zdrowo wygląda czy coś mu jednak dolega?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.