Karbamazepina (Neurotop, Finlepsin, Tegretol) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 2164 / 393 / 0

Bywa, to może mieć związek z odczuwanym poziomem stresu.
  • 35 / 1 / 0

15 września 2018Elkov21 pisze:
Karbamazepina z tego co wiem nie ma żadnego wpływu na głód nikotynowy, a ja odniosłem wrażenie, że podczas jej brania odczuwałem go dużo rzadziej i słabiej. Ktoś też coś takiego odnotował?
Ja biore od tygodnia 2x200cr i chyba tak samo ale brac przez pare lat to se nie wyobrazam ale dwaj psychiatrzy nie doszli zemna do porozumienia moze to te nawyki z ulicy. Ale lubie ludzi i jestem otwatry, telerancyjny jak na moj wyglad chyba ze to "e chcesz wpierdol" bo cos tam.... dobz daleka od takich tempusow chociaz sam skladam zdania jak skladam i jestem jaki jestem.

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

„Królestwo Lęku” Huntera S. Thompsona już wkrótce na polskim rynku!

Już za niecałe dwa miesiące nakładem wydawnictwa niebieska studnia ukaże się Królestwo lęku> Huntera S. Thompsona. Książka zostanie opublikowana z obszernym wstępem tłumacza oraz ze specyficznym gonzo-kalendarium życia legendarnego pisarza.
  • 251 / 14 / 0

Wybacz ale nie wiem czy cokolwiek zrozumiałem z twojej wypowiedzi

Rozwiń temat, bo post nic nie wnosi do dyskusji. taurinnn
  • 3 / / 0

mam pytanko. jak sie ma alprox _xanax)tudziez alprazolam do carmazepiny lub tez clonazepamu/sa jakies fajne efekty/
  • 866 / 109 / 0

karbamazepina podobno osłabia działanie benzodiazepin. sam nie testowałem i raczej nie przetestuję, bo nie mam już dostępu do Tegretolu.
  • 1429 / 29 / 0

02 listopada 2018przodownik pisze:
karbamazepina podobno osłabia działanie benzodiazepin. sam nie testowałem i raczej nie przetestuję, bo nie mam już dostępu do Tegretolu.
Karbamazepina nasila działanie benzodiazepin.
  • 1457 / 231 / 154

Ponoć nasila, ze względu na indukcję enzymów wątrobowych.
  • 866 / 109 / 0

przepraszam, być może coś mi się pokiełbasiło.
  • 2 / 1 / 0

Witam dostałem na moją chorobę od lekarza Amizepin w dawkach 400mg dziennie. Jestem fanem THC i jednocześnie laikiem w temacie leków i mam pytanie czy są przeciwwskazania w łączeniu tych 2 substancji? Czy skręt/lufka dziennie mi nie zaszkodzi? Dodam że nie mam zamiaru nad używać leku ;)
  • 866 / 109 / 0

nie ma interakcji pomiędzy tymi środkami, krzywda ci się nie stanie jeśli o to ci chodzi. karbamazepina może nawet delikatnie uspokoić działanie marihuany.

pytanie tylko czy chcesz się leczyć czy palić? najlepiej jakbyś ograniczył trochę palenie, bo ono u predysponowanych zaostrza zaburzenia.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 47 uczestników Wejdź na czata