Karbamazepina (Neurotop, Finlepsin, Tegretol) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 197 Strona 17 z 20
Rejestracja: 2015
  • 237 / 7 / 0


Nareszcie cień nadziei. Co powiecie jeśli po 4h od przyjęcia 150mg i 2h po dołożeniu drugiego 150mg retardów dalej nie mogę zasnąć? Zwiększać jeszcze, czy spodziewać się śpiącej siekiery po tych 24h do maksymalnego stężenia? Myśli się trochę uspokoiły już po lamotryginie której wziąłem 2x25mg dzisiaj razem z karbą i która sama w sobie mnie trochę uspokoiła. Wiem, że lamotrygina i karbamazepina wzajemnie się gryzą jeśli chodzi o stężenie w organizmie, brał to ktoś razem? Zalecane jest podwojenie lamo przy karbie, ale jak w drugą stronę?
Rejestracja: 2017
  • 1458 / 290 / 0


karbamazepiny pełne działanie czuć po 2/3 dniach było u mnie. także wtedy powinna już działać w pełni.

co do reszty pytań to nie wiem bo razem jej nie stosowałem.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Dramat polskich marynarzy w Meksyku po ujawnieniu ładunku kokainy

Polscy marynarze trafili do meksykańskiego więzienia po tym, jak odkryli, że na ich statku pod cypryjską banderą ktoś przemyca narkotyki. Załoga powiadomiła służby, te splądrowały statek i aresztowały cały personel.
Rejestracja: 2006
  • 1452 / 32 / 0


16 maja 2018przodownik pisze:
karbamazepiny pełne działanie czuć po 2/3 dniach było u mnie. także wtedy powinna już działać w pełni.

co do reszty pytań to nie wiem bo razem jej nie stosowałem.
Ale efekt nasenny i uspokajający pojawia się odrazu.
Rejestracja: 2015
  • 237 / 7 / 0


Próbował ktoś karbamazepiny na rozwalone GABA-B receptory? Jak długo musieliście brać, żeby móc odstawić i być 'uregulowanym'?
02 maja 2018polymerase pisze:
Ciekawe jest działanie że powoduje hamowanie uwalniania glutaminianu w ośrodkowym układzie nerwowym. Czyli tego zjebanego gluta co wywala w nadmiarze po ciągach gaba'ergicznych.
Próbowałeś?
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0


05 maja 2018polymerase pisze:
Mam jeszcze pytania:

1. ile ładuje się karba
2. jaki ma t1/2

. Karbamazepina wiąże się z białkami osocza w 70–80%. Przenika przez barierę krew–mózg, łożysko oraz do pokarmu kobiecego; w pokarmie kobiecym osiąga stężenia 25–60% stężenia we krwi. Metabolizm zachodzi w wątrobie, przede wszystkim z udziałem izoenzymu CYP3A4, do 10,11-epoksydu, który wykazuje działanie przeciwpadaczkowe, oraz innych metabolitów. t1/2 karbamazepiny wynosi początkowo ok. 36 h,

Szczyt działania karbamezepiny występuje po 2-3 h po jej podaniu, wpływ na szczyt działania mają leki jak np SSRI fluvoksamina pochodne dihydropirydyny (np. felodypina), digoksyna, kortykosteroidy (np. prednizolon, deksametazon), tadalafil, cyklosporyna, ewerolimus, takrolimus, sirolimus, lewotyroksyna oraz pokarm .
Rejestracja: 2014
  • 2719 / 325 / 0


Raz karba w dawce 150mg zadziałała wprost zdumiewająco, a wrzuciłem ją na pogorszony nastrój po wcześniejszym dniu w którym kodziłem. Działanie szok! Jak lekka dawka serotoninergika ,która trwała i trwała. Do neuroleptyków ostatnio mnie nie ciągnie za sprawą że jak zjem więcej to 2 dni chodzę do tyłu + ten kapeć w ustach, ale ten ostatni numer na pewno zapamiętam i czuję potencjał - przykładowo w odstawce opioidów.
Rejestracja: 2017
  • 1458 / 290 / 0


ciekawe czy karba sprawdziłaby się przy odstawce benzo. jedyne co zaobserwowałem to to, że je trochę osłabia. sprawdziłem na necie i faktycznie osłabia.

w sensie czy osłabiła by skręta. na szczęście nie muszę się jeszcze skrętem martwić. jeszcze %-D %-D
Rejestracja: 2015
  • 237 / 7 / 0


ja wnioskuję u siebie rozjebane Gaba-A w pewnym stopniu, bo już po jednym piwie miewałem pogorszony nastrój następnego dnia, a po ostatnim 200ml wódki leczę się do teraz. Brzmi śmiesznie ale to jedyne co przychodzi mi do głowy w takim wypadku. Ostatni raz od lutego 2 miesiące z tego schodziłem i teraz znowu.

Był gdzieś w temacie "Odstawianie GBL/GHB" post kolesia który w podobny sposób rozwalił sobie GABA-b czy na co tam GBL działa. Mówił, że jakiś dłuższy czas po grubym ciągu GBLowym ma zwały już ogromne po 2ml tego specyfiku. Może ktoś wyjaśnić to zjawisko/przybliżyć?

Karbamazepina pomaga mi na to jak złoto więc raczej sobie nie wkręcam... Tylko jak długo ją brać, teraz 4ty dzień chyba leci i jest dobrze, 600mg biorę i na razie nie muszę zwiększać, wczoraj nawet udało się zasnąć bez żadnych dodatkowych środków.

@up skoro karba mi na to pomaga, może Tobie na benzo pomoże, chyba obydwa są GABA-A głównie działające(?)
Rejestracja: 2017
  • 1458 / 290 / 0


No nie wiem, wydaje się ze powinna.

Chociaż na "trzeźwo była fatalna to po ciągu chyba tym bardziej.
Rejestracja: 2015
  • 237 / 7 / 0


Czy karba ma skutki uboczne przy odstawieniu? Trzeba stopniowo ją odstawiać?
Biorę 10dni w dawce 600mg dziennie.
Posty: 197 Strona 17 z 20
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość