Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 21 • Strona 3 z 3
  • 32 / 3 / 0
Na lęki i spanie najlepiej działał escitalopram w dawce 5-10 mg.
Problem jest, że jeżeli lek za dobrze wejdzie , to wtedy tracisz jakąkolwiek motywację do pracy nad sobą. Albo bierzesz go forever (w między czasie może przestać działać), zaś po odstawieniu wszystko co złe (nie od razu) potrafić wrócić ze zdwojoną mocą.
Dlatego wydaje mi się, że najlepiej własnie brać (jeżeli nie ma wyjścia) coś, co Ci nie do końca maskuje objawy, bo wtedy masz silę i motywację do szukania rozwiązania swoich problemów (terapia, autoterapia, natualne sposoby etc.)
Jeżeli ktoś ma podejście, że oczekuje od leków całkowitego wyleczenia i jest gotów je brać do końca życia, to ok, każdy ma takie prawo, "to wolny kraj".
ODPOWIEDZ
Posty: 21 • Strona 3 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.