Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2539 • Strona 252 z 254
  • 349 / 261 / 0
18 kwietnia 20235matrix pisze:
Pliska pomóżcie jak coś wiecie.

Koleżanka mega chorowita. Ma chore jelita.
Chce coś przeciwdepresyjnego najlepiej SSRI/SNRI.
Waży 44kg, nie ma anoreksji od razu mówię.

Jaki SSRI/SNRI najmniej obciąża jelita i jaką dawkę takiego SSRI/SNRI byście polecili dla takiej osóbki?
ps. możliwe spektrum adhd/add

Z góry dziękuje za jakieś wskazówki

Pozdro
fluoksetyna i Escitalopram są najlżejsze na początek ale nie wiadomo czy pomoże twojej koleżance a dwa że powinna pójść do lekarza z jelitami, choć zależy czy to coś "groźnego" czy da się jakimś lekiem OTC podleczyć. Na początek bym polecił rodzinnego co do jelit, a psychiatrę co do antydepresantow ale te dwa są moim zdaniem najlżejsze choć też nie są byle czym.
null
  • 531 / 109 / 0
Polecam tianeptyne jako lekki start bo daje radę a nie widzę potrzeby z buta wjeżdżać w układ nerwowy jakimiś mocnymi od razu. Synefryna pomogla mi z problemem jelita drażliwego kiedyś i dlugo brałem do tianeptyny właśnie.
  • 349 / 261 / 0
27 kwietnia 2023pomasujplecki pisze:
Nie no bez nerwow, akurat poruszenie tematu wpływu antydepresantow na układ pokarmowy jest cenna wiedza od użytkownikow. Co taki lekarz, oświecony jak sami psychiatrzy wpisują i dobierają te leki jak cukierki.
Nie zadzialaly, spokojno masz spróbuj teraz zadziała na pewno. Źle tolerujesz? Masz jeszcze jedna paczkę przyjdz za miesiąc to zmienimy na inny.

Ale co do jelit zgadzam się. Do lekarza z tym natychmiast i nie tego od psychiatrii. Jest dużo leków na zaburzenia jelitowe większość da się wyleczyć.
Większość lekarzy faktycznie tak robi ale czasami uda się trafić konkretnego specjalistę, który ma dany plan i plan b jak nie wypali, odpowiednie połączenia leków mogą wywoływać różne efekty np. przeciwlękowy, w odpowiedniej dawce itd. Najlepiej jak to neurolog i psychiatra choć to nie reguła. Jak ktoś jest na terenie Lublina to mogę polecić swoją neurolog i psychiatrę. Do tego dochodzi fakt że tak na prawdę to nikt nie wie do końca jak działa depresja ataki paniki itp - mamy tylko teorie które są prawdopodobne ale gdyby tak było to by 1 lek pomagał każdemu a tak nie jest. Są testy genetyczne aka GeneSight, w PL Genlab ale kwota może odstraszać bo 1200 pln. Ale pokazuje w jaki sposób enzymy reagują / zachowują się, metabolizm no i tu bardziej jako ciekawostka - genetyczne uwarunkowania,
null
  • 287 / 139 / 0
08 maja 2023GABAhater pisze:
18 kwietnia 20235matrix pisze:
Pliska pomóżcie jak coś wiecie.

Koleżanka mega chorowita. Ma chore jelita.
Chce coś przeciwdepresyjnego najlepiej SSRI/SNRI.
Waży 44kg, nie ma anoreksji od razu mówię.
...

Pozdro[/b]
fluoksetyna i Escitalopram są najlżejsze na początek ale nie wiadomo czy pomoże twojej koleżance a dwa że powinna pójść do lekarza z jelitami, choć zależy czy to coś "groźnego" czy da się jakimś lekiem OTC podleczyć. Na początek bym polecił rodzinnego co do jelit, a psychiatrę co do antydepresantow ale te dwa są moim zdaniem najlżejsze choć też nie są byle czym.
@GABAhater
Koleżanka od lat lata do dobrych specjalistów jeżeli chodzi o jelita i żaden jej nie może pomóc, zmaga się też z problemami natury psychicznej stąd te pytanie tutaj
  • 43 / 5 / 0
26 lutego 2023GABAhater pisze:
26 lutego 2023ZniszczoneMarzenia pisze:
Setraliny duloksetyny paroksetyny h*je Muje dzikie węże jednym słowy Wszystkie Stosowałam. Zero rezultatów.

Depresję wyleczyła wenlafaksyna .
Kusiła mnie wenlafeksyna ale nie wiem czy jest dobra na lęki + na teście genetycznym na antydepy. wypadła tak se. Z drugiej sam nie jestem przekonany do paro w 100%, myślałem że może z metylofenidatem da combo przeciwlękowe bez efektu "zombie".
Co Ty opowiadasz z metylo to dopiero leki by Ci się uaktywniły.
  • 312 / 29 / 0
Dokładnie miesiąc się leczę na fluoksetynie i jest lepiej niemniej nadal nawet w najmniejszym stopniu nie aktywizuje, bardziej bym powiedział ze usypia a to był główny powód rozpoczęcia leczenia, nadal nie mam wogóle siły, motywacji ani chęci pomijając chęć żeby wszystko wróciło do normy. Mógłbym znowu pójść w ciąg na alprze ale chyba nie do końca o to chodzi, za miesiąc idę na kolejna wizytę do lekarza, co najlepiej mi zasugerować? Ewentualnie co załatwić z ulicy? (Jakby antydepy nie dawały rady) metylofenidat?
  • 85 / 6 / 0
Biore rok czasu wenle najpierw 75mg, ostatnie 3 miechy 150mg. Na poczatku nawet niezle dzialala jednak słabo przeciwlękowo. 150mg dodatkowo powoduje sennosc. Poprosić lekarza o 225mg czy może spróbować czegoś innego? Jeżeli tak to co by było dobre dla alkusa?
  • 2704 / 459 / 0
Wszystkie antydepresanty mają praktycznie ten sam ujemny bilans rozleniwienie i kastracja, czy są jakieś które może nie dosłownie ale w jakim podobnymi odczuwalnie tle (motywacja przewlęk) zawierają cechy opio albo benzo zażywane w początkowej fazie tolerancja.

Najbliżej mi się kojarzy pregabalina ale przez szereg skutków ubocznych, siły uzależnienie (w końcu szturcha pośrednio gaba) no i zaniku skutków leczenia po zakończeniu brania trochę uważam że się na niej przejechałem.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 312 / 29 / 0
@matthewx jak ja miałem ciągi alkoholowe tzn pracowałem w niemczech xd to brałem prege i ładnie współgrała z alko, tylko wiadomo żaden lek antydepresyjny/psychotropowy nie jest stworzony do tego żeby pić czy ćpać podczas jego stosowania stad tez skutki zdrowotne mogą być większe niż po alko bez leków
@pomasujplecki też szukam czegoś takiego, tez na predze się przejechałem a z benzo i opio jest tak ze na początku jest fajnie a później tylko usypia, ogłupia i przyzwyczaja do końskich dawek. Póki co jest silka+kreatyna+tauryna+kofeina i kiedy okres półtrwania fluoksetyny sie skończy to dojdzie ashwa, jak nie pomoże to myślałem nad metylofenidatem. Nie chcę nikogo zniechęcać ale to ze mam depresje i fobie społeczną to fakt a to ze lata leczenia jakimiś gownianymi ssri/snri/neuroleptykami/pregą/benzo/innym gownem tylko pogarszały mój stan to tez fakt, raczej będzie ciężko o antydepresant o działaniu prawie narkotycznym bez ubokow z efektem leczniczym (tzn utrzymującym się po zakończeniu leczenia) ale szukać warto
  • 8 / 1 / 0
02 lipca 2022zburzony pisze:
@tajemniczy25 też brałem fluwoksaminę i uważam że to świetny lek, niedoceniany. Nigdy żaden lek nie dał mi tak dobrego nastroju jak fluwo, tylko niestety po około roku przestał działać i wróciłem do wenlafaksyny, to jest mój lek numer jeden, i na depresję, i na lęk.
To prawda (Fevarin) bo pot taką nazwą można jedyne zakupić fluwoksaminę jest jedynym wariantem dostępnym na rynku.
Lekarze rzadko go stosują i od 40 lat nie powstał żaden generyk.
A sam stosuję go od roku i uważam że jest niesamowity .. poprzednia paroksetyna sprawiała jak gdybym siedział przed ekranem i obserwował swoje życie .. dziwne uczucie.Ale Fluwoksamina to inna bajka + wydłuża czas działania alprazolamu ;)
ODPOWIEDZ
Posty: 2539 • Strona 252 z 254
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.