Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 22 • Strona 2 z 3
  • 8285 / 1534 / 2
Tu masz to rozpisane na przykladzie mirtazapiny
Robertk. Z tą mitrazapiną to jest tak:

Jest blokerm receptorów adrenergicznych alfa 2. Ponieważ są to receptory presynaptyczne, które hamują wydzielanie i przyspieszają wychwyt zwrotny noradrenaliny i serotoniny, to ich blokowanie mitrazapiną prowadzi do wzrostu poziomu noradrenaliny i serotoniny. Mitrazapina blokuje dodatkowo receptory serotoninowe HT2 i HT3, przez co zwiększa działanie serotoniny na receptor HT1.
Ponieważ serotonina hamuje wydzielanie gonadotropin (i produkcje testosteronu), zaś noradrenalina - zwiększa, dlatego aktywność obu tych przekaźników po zastosowaniu mitrazapiny znosi się i nie dochodzi do obniżenia potencji. Przy tym nie do końca wiadomo, które receptory serotoninowe odpowiadają ostatecznie za hamowanie gonadotropin.

Jak pisałem gdzieś wcześniej (cytowałeś to) - serotonina wykazuje aktywność kataboliczną w tkance mięśniowej, ale tutaj też nie wiadomo - poprzez które receptory (ten mechanizm w ogóle jest słabo poznany). Jednak tutaj - ewentualne, kataboliczne działanie może być znoszone przez blokowanie, przez mitrazapinę, receptora histaminowego H1. (Mechanizm anabolicznej aktywności blokady H1 opisałem w tym arcie o ketotifenie).

Pytałeś o wpływ noradrenaliny na anabolizm. Skracając - ta działa dwufazowo - najpierw anabolicznie, potem raczej katabolicznie. Wszystko zależy od czasu ekspozycji na wysokie jej stężenia. Sama noradrenalina działa na mięśnie - bezpośrednio anabolicznie. Pobudza też uwalnianie gonadotropion i produkcje testosteronu. Ale w dłuższej perspektywie czasowej - w wysokich stężeniach - prowadzi też do wzrostu poziomu kortyzolu. Tutaj więc - "na dwoje babka wróżyła".

Wiadomo, że mirtazapina zwiększa apetyty i masę ciała, trudno mi jednak powiedzieć - w świetle przedstawiony wyżej faktów - jaki procent w tym przyroście będzie stanowiła masa mięśniowa.

https://slawomirambroziak.pl/forum/inde ... opic=464.0
-
Tak wiec z calym tym dzialaniem "na dwoje babka wrozyla".
  • 267 / 19 / 0
Ciekawe jest więc to jak leki SNRI działają na wydzielanie gonadotropin i produkcje testosteronu skoro SERT i NET gryzą się w tej kwestii. Chyba potężnie rozwala gospodarkę hormonalną taka przepychanka jendego z drugim. (celowo językiem laickim)
  • 8285 / 1534 / 2
09 października 2018makabaka pisze:
Chyba potężnie rozwala gospodarkę hormonalną taka przepychanka jendego z drugim
A kogo to interesuje?
Biznes sie kreci, lekarz w zaleznosci od natezenia ubokow przepisze produkt x lub y.
Po jakims czasie wystapi kumulacja innych ubokow i lekarz da lek a lub b.
  • 19 / 1 / 0
DexPL pisze:
o sertrze to o libido zapomnij całkowicie... o erekcji często też
No nie wiem, ja biorę 200mg sertraliny a mam ogromne libido, lek brany od pół roku.
  • 606 / 114 / 0
@Curie323 Może baclofen? Powinieneś być mniej wstydliwy po tym. Podobne do benzodiazepin ale nie uzależnia tak i nie kastruje, a nawet wręcz odwrotnie :extasy:
  • 4603 / 2155 / 1
18 czerwca 2019jutro_bedzie_lepiej pisze:
DexPL pisze:
o sertrze to o libido zapomnij całkowicie... o erekcji często też
No nie wiem, ja biorę 200mg sertraliny a mam ogromne libido, lek brany od pół roku.
Zdarzają się zawsze reakcje paradoksalne. Nie zmienia to jednak faktu, ze sertralina przede wszystkim podnosi prolaktynę (która sama w sobie wartości ponadnormatywnej wali w libido) i sama działa także w obrębie mózgu, na te segment męskości.
  • 100 / 14 / 0
Bez urazy ale charakteru nie zmienisz lekami...
:skret: :bongo: :liść:
  • 8285 / 1534 / 2
Zmieni.
Czy na lepsze? Cholera wie.
  • 21 / / 0
Wiesz, dobry psychiatra powinien dobrać ci po wywiadzie takie leki, żeby było akurat
  • 1223 / 466 / 0
dziwny tytuł wątku, czy uczeń i programista to jakiś odrębny gatunek że potrzebują specjalnego antydepresantu ? równie dobrze można by pytać jaki dla lekarza, jaki dla strażaka, jaki dla górnika, motorniczego tramwaju i tak dalej.
ODPOWIEDZ
Posty: 22 • Strona 2 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.