Jak zachowywać się podczas przesłuchania

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Użytkownik zbanowany
  • 24 / 3 / 0

Ustalić w miarę prostą i możliwą wersję, z jak najmniejszą liczbą szczegółów.
Potem się jej trzymać. Na dołku w kółko myśleć o swoim scenariuszu i potencjalnych pytaniach.
Użytkownik zbanowany
  • 27 / 3 / 0

1. Zapoznajcie się ze swoimi prawami ale nie powiem gdzie, macie duckduckgo.
2. CZYSTA CHATA, nawet w klawiaturze nie może być okrucha baki, bo te kurwy wszędzie zaglądają.
3. Gotowa historyjka - znalazłem w lecie krzaka i oskubałem troszkę (jesli już was ujebią). Nie wiem, nie pamiętam, zjebało mi to głowe, nic już nie wiem.
4. Nie kozaczyć %-D
5. Jak już musicie bujać się z tematem po mieście to go tam chociaż nie palcie. I wór w ręce trzymać, żeby w razie czego porwać i zjeść. No i nie chować się bo to się rzuca w oczy, najbezpieczniej w tłumie.
6. Jeszcze raz nie wiem, nie pamiętam, totalna zaćma.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Medyczna marihuana droga, bo jest za wysoko opodatkowana

Cena jednego grama marihuany medycznej waha się w granicach 60-65 zł. Byłoby taniej, gdyby obniżyć stawkę VAT. Tego zdania są farmaceuci oraz przedstawiciele Spectrum Cannabis.
  • 119 / 12 / 0

7 Zrób z siebie zbyt chorą osobę, by odpowiadać za to, nakarmią cie ciekawymi lekami w sajkotryku, wyrok i tak, ale jak udasz wystarczjąco chora, to nie wezmą zeznań. haha ;D Możesz nie wiem, jak już cię najebia prosić o wpierdol i mówić że cie to podnieca, prosić o więcej, czy coś. haha
8. Sprzedaj całe miasto i powiedz że chcesz mini koronę i order masy. ;)
9. Nie wiesz to nie cpaj.
10. jak cię wycynowali? ;p
Trochę humoru w tym wątku no, to każdego ćpuna czeka prędzej, czy później. ;D
  • 2514 / 130 / 0

Dobrze się ubrać, nie jak lump.
  • 39 / 18 / 0

Najgorsze jest jak nie wiesz w jakim charakterze Cie przesłuchują czy świadka czy podejrzanego.
Zawsze domagaj się aby podali Ci charakter w jakim występujesz bo jako świadek nie możesz kłamać a jako podejrzany możesz mówić co chcesz.
  • 1374 / 190 / 154

Tak, racja, przede wszystkim znać charakter przesłuchania.

Inne ważne kwestie:

1) Wygląd. Wzbudzimy mniejsze podejrzenia, gdy umyjemy się, ubierzemy schludnie czy zrobimy subtelny makijaż (wersja dla pań ;-) )

2) Język. Jeśli mowa o przesłuchaniach w sprawach jakkolwiek związanych z narkotykami, unikajmy jak ognia używania slangu narkotykowego. Do tego udawajmy, że kompletnie nie jesteśmy w temacie. Że nawet do końca nie znamy nazw narkortyków, nic o nich nie wiemy. Np. zamiast mówić: ,,Ziomek przyszedł do mnie zbakany, paląc blanta, przyniósł włada i zaproponował, że wciągniemy sobie po kresce.” - ,,Kolega przyszedł do mnie jakby odurzony, palił coś… I to nie był papieros, tylko chyba marihuana. (najlepiej udawać, że nie umiemy wymówić tej nazwy ;-) ), przyniósł jakiś dziwny biały proszek i zaproponował, że weźmiemy po jednej porcji.”.

3) Kultura osobista. Wiadomo, podstawa. Żadnych rak w kieszeniach, żucia gum na przesłuchaniu czy wulgaryzmów w zeznaniach.

4) Postawa. Nie kłóćmy się z policjantem, spróbujmy przybrać postawę skruszonych, zagubionych i rokujących poprawę.
  • 4343 / 427 / 0

Pff 80proc przesluchan to odbebnienie 5 pytan na krzyz.
- nie wiem
- nie pamietam
- byc moze, ale dawno to bylo
- bardzo mozliwe

Dziekuje pa i milego dnia
  • 1374 / 190 / 154

[mention]Stteetart[/mention] Ale jak trafimy na wyjątkowo dociekliwego policjanta, to powie coś w stylu ,,Widzę, że Pan / Pani kłamie.”, a czasem sam zacznie węszyć. Lepiej sobie przygotować na obronę jakiś ,,plan B”, żeby w razie czego odpowiedzieć na kłopotliwe pytania, stawiając siebie w jak najlepszym świetle.
  • 4343 / 427 / 0

Jak mozna klamac nie pamietajac?
Jaja to sie zaczynaja jak pacjent kombinuje i sie gubi w zeznaniach.
Proste, jasne i klarowne zeznania.
  • 1374 / 190 / 154

[mention]Steetart[/mention] I tutaj się zgodzę, trzeba dokładnie przemyśleć, co chcemy powiedzieć. Z tym kłamstwem - Sporo policjantów z góry zakłada: ,,Mówi, że nie pamięta? Kłamie!”. No ale termin przesłuchania zwykle poznajemy z wyprzedzeniem. Gorzej już, jak zabierają nas na komendę niespodziewanie, ,,z ulicy”, niczym karetka na SOR.
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata