Jak zabezpieczyć żeby psy nie wyczuły?

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 192 Strona 14 z 20
Rejestracja: 2017
Użytkownik zbanowany
  • 582 / 75 / 0

a czy taka domowa zgrzewarka do zywnosci bedzie mi zgrzewala worki aluminiowe, czy do tego jest potrzebne jakies inne urzadzenie?
Rejestracja: 2018
  • 1 / 1 / 0

A co powiecie na taką sytuację. Zioło zapakowane szczelnie w worku próżniowym i spryskane sprayem odstraszającym psy schowane w bardzo trudno dostępnej skrytce we własnym mieszkaniu. W pomieszczeniu cały czas znajdują się drobiny zioła i często jest tam palone. Zapach jest wszędzie. Czy w takim pomieszczeniu pełnym zapachu ze wszystkich stron pies policyjny odnalazłby skrytkę?

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Narkobiznes w Europie nie potrzebuje "odmrożenia"

Jak pokazują dane z państw UE, pladze narkotyków nie była straszna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Narkobiznes dostosował swoje strategie w zakresie przemytu, produkcji i dystrybucji środków odurzających do nowych epidemicznych warunków.
Rejestracja: 2017
  • 257 / 126 / 0

a psy, że zwierzęta..
myślałem, że o policjantów ci chodzi
zrobić tak żeby nie znaleźli przy trzepaniu

n23

Rejestracja: 2015
  • 367 / 12 / 0

@Grasoludek polecam użyć jeszcze wybielacza.
Rejestracja: 2018
  • 1 / 1 / 0

15 lipca 2018n23 pisze:
@Grasoludek polecam użyć jeszcze wybielacza.
A masz jakieś doświadczenia z tym sprzętem? Możesz coś więcej powiedzieć?
Rejestracja: 2018
  • 164 / 6 / 0

Nie latwiej wpierdolic gdzies w krzaczory? nie wiem, po prostu nie na posesji?
Rejestracja: 2018
  • 1 / 1 / 0

19 lipca 2018ferdinandomodo pisze:
Nie latwiej wpierdolic gdzies w krzaczory? nie wiem, po prostu nie na posesji?
Takie rozwiązanie ma plusy i minusy. W takiej sytuacji trudniej jest powiązać Ciebie z materiałem. Pytanie czy ktoś tego nie znajdzie, albo jakaś puma albo dzik tego nie wykopie z Ziemi czy coś w tym stylu. No a nawet jak nikt przez przypadek tego nie namierzy to może być tak, że ktoś Ciebie zauważy jak kitrasz i zawinie materiał. No i dostępność mniejsza, bo nie masz tego pod ręką.
Rejestracja: 2011
  • 1746 / 89 / 18

19 lipca 2018ferdinandomodo pisze:
Nie latwiej wpierdolic gdzies w krzaczory? nie wiem, po prostu nie na posesji?
Na wsi, czy w małym mieście to jeszcze ma jakiś sens, ale kitraj sobie po krzakach w centrum Warszawy czy Łodzi %-D
Moim zdaniem to sposób ryzykowny i warty rozważenia tylko jak naprawdę w każdej chwili możemy spodziewać się wjazdu policyjnych.

Jak to w ogóle jest z tym wyczuwaniem przez niuchacze?

1-2g one potrafią w ogóle wyczuć? Woreczek z kilkoma gramami gdzieś w kącie pokoju, najlepiej na wysokości powyżej pasa(psy podobno lepiej wyłapują jak szukany materiał jest przy ziemi, choć może to bujda) jest od razu do wytropienia?
Przy przeszukaniu ten pies jest wyszkolony na konkretny rodzaj dragu co do którego jest podejrzenie? No bo przecież nie każdy pies wyczuje wszystkie rodzaje narkotyków.

Temat psów policyjnych wyszukujących dragi jest IMO bardzo ciekawy i pełen urban legend, mało osób się na tym zna i o informacje ciężko. Chciałbym go zgłębić i szczerze mówiąc to nawet jakieś FAQ by się przydało może kiedyś.
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 178 / 19 / 0

Obawiam się, że ciężko o faq w takim przypadku. Psa nie interesuje czy zapach roznosi się "do" czy "ponad" jego tułowiem. On nawet rozróżni zapach mj ukryty w 101 kawach i szamponach, przy czym każdy z tych zapachów poczuje z osobna (psy "rozdzielają" zapachy- czują wszystko). Jakię czas temu meksykański kartel wyznaczył za głowę psa (zwierzęcia) równowartość kilkudziesięciu tys. dolarów, podczas gdy za głowę policjanta kartelom wystarczy średnio 500 dolarów.

Wychodzi, że wartość zwykłego Czworonoga w policji > funkcjonariusza.
Rejestracja: 2018
  • 9 / / 0

Czy pies który robi obchód wraz z policjantem (mowa o owczarku niemieckim) jest szkolony także do wykrywania narkotyków?. W sensie czy jak idzie sobie policjant z takim psem, a ja sobie będę szedł obok nich z mj to jest jakaś szansa, że ten pies na to zareaguje? . Zawsze mnie to ciekawiło :gun: .
Posty: 192 Strona 14 z 20
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 1322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości