Jak wytłumaczyć rachunki

Moderator: Konopia

Posty: 42 Strona 1 z 5
Rejestracja: 2009
  • 1121 / 20 / 0

Chcę wynająć mieszkanie, więc oczywiście moje rachunki co miesiąc będą sprawdzane. Ponieważ chcę mieszkać sam w kawalerce, używanie HPSa podejrzanie je zwiększy. Czy macie jakiś pomysł, co mógłbym powiedzieć właścicielowi, żeby bez przypału się wytłumaczyć? Myślałem albo o komputerze 24/h (ściąganie filmów itp.) To już coś, ale ciągle mało. Myślałem, żeby załatwić jakąś dziwną maszynę i ściemniać coś że pracuję przy tym i tłumaczyć niezrozumiałe elektroniczne pierdoły.
Rejestracja: 2007
  • 11 / / 0

Druga opcja lepsza.

Legalizacja marihuany w Kanadzie to fiasko? Wielu wciąż kupuje ją od dilerów

Po prawie dwóch latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie likwidowane są szklarnie, zyski z legalnej sprzedaży są niższe niż zakładano, a dilerzy handlujący na czarno wciąż mają się nieźle – do regularnych zakupów u nich przyznaje się bowiem prawie połowa obywateli. - Działanie kanadyjskiego rządu jest dla mnie rozczarowaniem – mówi Jakub Gajewski, wiceprezes stowarzyszenia Wolne Konopie.

Roślinny ekstrakt zwalcza kaca?

Różnych naturalnych sposobów ludzie już próbowali, aby ułatwić sobie dzień po zakrapianej zabawie. Żadna z tych metod nie miała jednak mocnych naukowych podstaw – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji.
Rejestracja: 2007
  • 1107 / 57 / 0

Chuj go to w sumie powinno obchodzić. Wynajmujesz, płacisz i pierdolisz :) Zabawy z elektroniką są w sumie najlepszym wytłumaczeniem jak już coś. Powiedz, że bawisz się wysokimi napięciami lub robisz jakieś elektrolizy :D Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia hehe Gorzej jak trafisz na elektryka/elektronika
Rejestracja: 2007
  • 3972 / 267 / 934

Ponarzekaj, że wiecznie Ci zimno i dogrzewasz się farelką albo słoneczkiem, strasznie prądożerne ustrojstwa.
Rejestracja: 2007
  • 460 / 1 / 0

Powiedz, że masz terrarium i dogrzewasz węża podczerwienią.
Rejestracja: 2011
  • 9 / / 0

[cut]

Co do tematu, jeśli jest tam piekarnik na prąd (a powinien być), to dla właściciela bądź fanem gotowania :-D

Usunięto wypowiedź nie na temat dobrze rokującą. - PcP
Rejestracja: 2009
  • 1121 / 20 / 0

Dzięki za odpowiedzi, sądzę, że to info nie tylko mi się przyda.

Nie chodzi o to, żeby się tłumaczyć, tylko podsunąć mu rozwiązanie zagadki tak, żeby nie powstała luka na domysły i dywagacje, które mogą się zamienić w podejrzenia.
Rejestracja: 2010
  • 1 / / 0

uwazaj tez na temperature w pokoju bo psiarnie widzi jak jest duza temperatura powietrza i moga ci wjecha helikoptery lataja z takimi wykrywaczami i filter powietrza i wkady tylkom kupowac
Rejestracja: 2012
  • 11 / / 0

Komputer lepszy, sam bym się tak wytłumaczył, napisałbym program który imituje łamanie hasła na jakiejś stronie i przeciąża procesor gdy myszka się ruszy raz na jakiś czas. I gdy kolega podszedł i sprawdził czy tak naprawdę jest to by zobaczył że zamula.
A wielką zwyżkę wytłumaczył bym to funkcja w processorze zwaną IEEST(intel, w amd to cool'n quiet), zmienia ona mnożnik procesora zależnie od zapotrzebowania, aby ci to wytłumaczyć abyś mógł to wytłumaczyć swojemu koledze
jak nic nie używasz to twój mnożnik procesora powinien być na x4, a gdy nagle np. gre włączysz taktowanie jest o wiele większe przez co zapotrzebowanie rośnie więcej prądu zabiera(ta funkcja nie tylko spowalnia mnożnik lecz też wiatraczki)
Jeszcze lepiej gdy masz laptopa, tam ta funkcja jest niezbędna(na pc'tach trzeba czasami w biosie pogrzebać).
Co do czasu na ile ci to starczy to może być na długo, 255^32(łamanie hasła 32 literkowego, 255 to liczba znaków unicode)
19276240921822134027894287109375 tyle jest kombinacji na 13 literowe hasło, dalej kalkulator w windowsie mi wysiadł.
i np. 200 operacji na sekunde. Czyli łamanie takiego hasła 32 literowego może potrwać kilka miesięcy :)
Rejestracja: 2010
  • 3309 / 12 / 0

Tylko ile prądu bierze komputer? No i niestety się mylisz. Od kiedy Unicode ma 255 znaków? Po to powstało Unicode, żeby przekroczyć ten limit. Pewnie chodzi Ci o ASCII+jego rozszerzenie o jeden bit, ale nikt nie korzysta z 255 znaków przy łamaniu jednej litery - zobacz jakie są te znaki i będziesz wiedział czemu. 200 operacji na sekundę to też jakieś z dupy wzięte. Przy nowych komputerach to może być 200 milionów na sekundę, jak przy MD5.
Myślałem, żeby załatwić jakąś dziwną maszynę i ściemniać coś że pracuję przy tym i tłumaczyć niezrozumiałe elektroniczne pierdoły.
Sensowne. Poszukaj jakiegoś dziwnego złomu na Allegro. Kupisz za grosze.
Posty: 42 Strona 1 z 5
Wróć do „Oświetlenie”
Na czacie siedzi 1061 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości