Jak szybko naprawic receptory GABA

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 105 Strona 3 z 11
Rejestracja: 2014
  • 234 / 9 / 0

Gabapentyna to te substancją o której piszą że uzależnienia dużo gorzej niż benzo i nie idzie jej odstawić, bo odstawka jest tak przejebana? I że efektów odstawiennych nie idzie niczym innym zamaskować.
I Ty polecasz żeby się uzależnić i od benzo i od gabapentyny na raz?
Rejestracja: 2010
  • 2656 / 155 / 0

boozer86 pisze:
Gabapentyna to te substancją o której piszą że uzależnienia dużo gorzej niż benzo i nie idzie jej odstawić, bo odstawka jest tak przejebana?
A skąd takie info ?
boozer86 pisze:
I Ty polecasz żeby się uzależnić i od benzo i od gabapentyny na raz?
Gabapentyna brana do benzo a nie rekreacyjnie (zresztą pomijam to czy ma to jakikolwiek potencjał rekreacyjny) nie uzależnia ani fizycznie ani psychicznie - piszę o swoich odczuciach. Nie biorę już od x miesięcy (nawet nie pamietam ile, ze trzy lekko) i nie muszę jej mieć. Tzn nawet reckę mam, ale średnio mi się widzi wyjebać 60zł tylko po to, aby utrzymać swoją tolerkę na benzo, na które wydaję 10zł miesięcznie. Gdybym miał kasę to gabapentyna pełniłaby funkcję suplementacji do benzo tak jak analogicznie do spidów się bierze (a raczej powinno, bo niestesty nie każdy bierze) mocne antyoksydanty.

A jednak wolno palić marihuanę?

O jednolitości orzecznictwa, zapomnianej wyjaśnionej już rozbieżności i o tym, jak nie pisać kasacji…

Marihuana wciąż klasyfikowana jako niebezpieczna i bezużyteczna

Do głosowania nad zmianą klasyfikacji konopi miało dojść już rok temu. Wtedy przeniesiono je na marzec 2020 roku, na 63. Komisję ds. Środków Odurzających. Obrady w Wiedniu właśnie dobiegły końca, ale głosowanie się nie odbyło. Przedstawiciele ONZ mają zadecydować, czy marihuana jest niebezpieczna dla zdrowia, dopiero w grudniu tego roku.
Rejestracja: 2013
  • 660 / 172 / 0

Srak.
Dzony się tyle rozpisywał. Wystarczy poszukać.
Antagoniści GABAa i GABAb oraz receptorów nikotynowych, czyli DXM z betelem powinien wystarczyć ale można jeszcze dołożyć lobeline i ginkgo biloba, i sporo innych rzeczy, które są często toksynami. Więc pozostańcie przy podanych wyżej.
Rejestracja: 2012
  • 74 / 8 / 0

Ja przez jakieś 2 lata jadłem sporo zopiklonu i czasem etizolamu (z przerwami, nie zawsze był dostęp, ale powiedzmy że przez połowę-2/3 tego okresu) i pewnego dnia postanowiłem odstawić z dnia na dzień. Bardzo kiepsko mi się spało przez jakieś 5-6 dni, a potem już było lepiej. Po 3 miesiącach przerwy znów spróbowałem etizolamu 2 naprawdę małej dawce i zerwał mi się film :D Więc mi tolerka szybko spadła, wiem, że zopiklon i eti to nie benzo, ale działają podobnie, może faktycznie teoria głosząca że zopiklon jest dość bezpieczny jest prawdziwa.
Rejestracja: 2010
  • 671 / 60 / 0

Właśnie jestem na odstawce wszystkich Gaba-wyniszczaczy. W odstawkę poszedł Phenibut, alko i etizolam.
Nie polecam takiego łączenia. Naprawdę wystarczy walić niezbyt duże dawki ale w miksach i prawie codziennie i jest jazda. Już kilka miesięcy temu (a wtedy jeszcze nie tknąłem eti i natężenie reszty też miałem mniejsze) zauważyłem dziwne objawy. Tzn, często późne zasypianie, ze 2-3 pobudka w środku nocu z okropnym lękiem, jakieś zawroty głowy. Na dobre zaczęło się niedawno. Po wzięciu phen czy piwie czułem się dobrze krótki moment a potem przychodziły depresyjne myśli, lęki, niemożność zaśnięcia. Raz po 4 piwach kolejne kilka dni byłem chodzącym kłębkiem nerwów, akatyzja, brak snu.
Po odstawce wszystkiego czułem się chujowo kilka dni (a pierwsze 2 naprawdę chujowo), ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Początkowo nic nie mogłem jeść - teraz wprowadzona fajna dieta, sport, suplementacja witaminami i minerałami. Niedługo zacznę suplementować to:
http://pl.swissherbal.eu/sklep/relatonic-max/#reviews
Może pomóc moim gaba-receptorom. Planuje odstawkę na co najmniej kilka miesięcy. I najważniejsze nigdy potem nie wracać do częstego stosowania (nie mówię o ciągach, ale raczej o nadużywaniu). Jestem już na to psychicznie gotowy po tych ostatnich jazdach:D
Rejestracja: 2010
  • 2656 / 155 / 0

"Suplementacja" Depakiną pomoże ? Według tego co jest tu napisane powinna ona pomóc choć trochę i przyspieszyć ten proces.
Rejestracja: 2010
  • 671 / 60 / 0

Ja po tej długiej przerwie mam zamiar upregulowac gaba-b fasoracetamem. Skuteczny do tego typu działań nootrop ale jego cena powala. Może za rok trochę potanieje;p
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 561 / 10 / 0

Masterfilter pisze:
Wiem, że debilna porada i jest to na dodatek z deszczu pod rynnę, ale ja bym zrobił tak:
1. zmniejszam dawki GBL na tyle, na ile dam radę,
2. Kołuję sobię coś na drgawki, coś co nie jest barbi/benzo, np. kwas walproinowy albo karbamazepinę.
3. Odstawiam GBL, zaczynam wpierdalać antypadakowce i ( :nuts) biorę opio, jeżeli nie masz tolerki, to 300-450mg kody powinno zlikwidować 'skręta' gblowego.
Przeczekaj odstawkę na opioidach.
Może to mieć sens, ale tylko, gdy nie chcesz calkiem trzeźwieć, bo opio na 90% Ci się spodobają. :*)
Jak co, to nie ja pisałem, to metkat.

Może od razu poleć mu hel albo majke
Rejestracja: 2011
  • 765 / 122 / 6

Ktoś tu proponował neuroleptyki - absolutnie nie. Te leki zaburzają pracę mózgu, a późne dyskinezy to efekt uszkodzenia układu GABAergicznego.

Znałem kiedyś typa, który pił GBLa 3 lata codziennie po 20-30ml i tak sobie zniszczył układ nagrody, że 180mg oksykodonu dożylnie go praktycznie nie rusza w przyjemny sposób.
Rejestracja: 2010
  • 2656 / 155 / 0

Berig pisze:
późne dyskinezy to efekt uszkodzenia układu GABAergicznego.
A nie dopaminergicznego ? Mam G20 (lub G21.9, czyli "Secondary parkinsonism, unspecified" - co to konkretnie znaczy ?), ogólnie choruję na Parkinsona i trochę w temacie dopaminy siedzę, na tyle że jestem skłonny podważyć zdanie Kompetentnego :-P Późne dyskinezy występują po neuroleptykach - pełna zgoda. Zdarzają się też po przewlekłym stosowaniu np metoklopramidu i innych antagonistów receptorów D2, które neuroleptykami nie są.
Posty: 105 Strona 3 z 11
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 795 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości