Nerwica, stres temat ogolny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Użytkownik nieaktywny
  • 272 / 16 / 0

Powiedzcie mi - osoby odburzone
Jak wyszliście z tego?
Interesują mnie osoby z nerwicą od „zawsze” lub po traumatycznym przeżyciu - nie po dragach!
  • 1066 / 80 / 0

Miał ktoś wysokie skoki ciśnienia oraz pulsu przy nerwicy?

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Sukces money.pl. Allegro usuwa oferty z pudełkami po medycznej marihuanie

Z Allegro zniknęły właśnie oferty opakowań po medycznej marihuanie. To efekt publikacji serwisu money.pl. - Przyjęliśmy, że sprzedaż takich pustych opakowań może służyć do działań mogących naruszać obowiązujące przepisy - tłumaczy Michał Bonarowski z działu PR Allegro.
  • 875 / 159 / 2

Tak, no jak się nakręcasz myślami to pojawiają się skoki, a jak jeszcze zaczynasz o tym myśleć i wkręcać sobie, że coś z sercem jest nie tak to rzeczywiście można wylądować na pogotowiu. Przy atakach paniki to najczęstszy objaw.

Polecam ćwiczenia oddechowe, żeby się wyluzować. Mi to zawsze pomagało. Wdychaj nosem, nie za szybko, wydychaj ustami, spokojnie, powoli, tak jakbyś wypuszczał dym i robił z nim coś fajnego (ja sobie to tak wizualizuje, dzięki temu odwracam uwagę od stresowych myśli). Ważne, żeby nie wpaść w hiperwentylacje, bo będzie jeszcze gorzej.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2019 przez eth0, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1066 / 80 / 0

Moja nerwica oczywiście na tym się nie kończy, ale to najgorszy objaw. Leczenie długofalowe to pewnie SSRI i benzo doraźnie?
  • 875 / 159 / 2

No pewnie tak, zależy co Ci lekarz zapisze.
  • 617 / 53 / 0

08 lutego 2019SampleTube pisze:
Miał ktoś wysokie skoki ciśnienia oraz pulsu przy nerwicy?
Jak miałem nasilienie nerwicy to puls był w okolicach 90-100 cały czas. Mogłem nawet leżeć na łóżku wieczorem i tak mi serce napierdalało. Także to „normalne”. Teraz jak nerwa odpuściła puls i ciśnienie znów w normie.
  • 1066 / 80 / 0

Dzięki wielkie, mam dokładnie tak samo obecnie. Antydepresantami się leczyłeś? Po jakim czasie efekty? :)
Użytkownik nieaktywny
  • 272 / 16 / 0

Uwaga!
Próbowałem:
Ssri-wenfla,sertra,cita
MaOi-moklobemid
Neuro-kwetiapina,amisulpiryd
Benzo wszystkie prócz brom,lor i klon
Inne-propanolol,pregabalina
Objawy:lęk(!),brak spontaniczności, defensywne nastawienie,brak koncentracji i motywacji,nie odczuwanie uczuć i stres + somatyka

Polećcie proszę jakieś combo.
Główny zestaw-...+pregabalina
Benzo: ....
Użytkownik zbanowany
  • 26 / 3 / 0

W moim przypadku:
-lęki (zaburzenia zdiagnozowane)
-bezsenność (wybudzanie po ok. 4 h snu i koniec spania choćbym się wiercił 3h)

Co wieczór leci mianseryna, nawet ona już nie daje mi możliwości pełnego wyspania się. Jaki zestaw leków byście polecili? Oczywiście, nie mam na myśli leków narkotycznych.
Planuję udać się do psychiatry zasugeruję Pregabalinę ale coś jeszcze potrzebuję w miejsce mianseryny i jakieś SSRI.
Co polecacie zasugerować lekarzowi?
  • 227 / 24 / 0

@DrYale To samo brałem wszystko, objawy również takie same chociaż bardziej złożone, bo dodatkowo psychotyczne. Nie jestem w stanie pracować, z tego wszystkiego pobyt w szpitalu, który nie dał nic.

Spróbuj paroksetyny na ten lęk, podobno jest bardzo dobra pod tym względem. paroksetyna z pregabalina powinny pomóc Ci w dużym stopniu, do tego obowiązkowo terapia. Na mnie żadne leki nie podziałały, stres zawsze grał pierwsze skrzypce, może jeżeli zwiększyłbyś dawkę pregabaliny i poleciał z paro to psychicznie byś lepiej zaczął funkcjonować.
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata