Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 78 • Strona 4 z 8
  • 1181 / 97 / 0
Awatar użytkownika

Re: Jak odpalić blanta?
Post
Technikalia? Regionalia Ziemi Ćpuńskiej? Zasadnicze, bo od zasad, bez nalotu polotu i fantazji, a gdzie tu czas~miejsce Pomysłowego Dobromira?
Uwaga! Użytkownik jan potocki nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2382 / 436 / 0
Awatar użytkownika
Zgienty
Kompetentny
Kompetentny

Re: Blant - wątek ogólny
Post
No tak oryginalnie to blunt powinien być zawinięty jak cygaro w liść tytoniu. Obecnie używane są do tego tzw. blunt wrapy. Ogólnie można powiedzieć też blant na takiego tłustego gibona. :cool: Jeszcze kryterium może mieć tu imo jego kształt. Slimy łatwiej nazwać lolkiem, jointem. Natomiast cone'y czyli rozszerzające się - blantem. Joint to też jest połączenie także też blanty są bardziej czystsze niż np jointy 50/50 marihuana/tytoń.
Manducare te ipsum - zjedz samego siebie na H od 28.09.2007
  • 1631 / 51 / 0
Awatar użytkownika

Re: Jak odpalić blanta?
Post
trotyl20 pisze:
swoją drogą, od kiedy blant jest robiony z bletki? jest zasadnicza różnica między blantem a jointem...
To samo pomyślałem
  • 10221 / 1983 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Re: Blant - wątek ogólny
Post
12 listopada 2017Zgienty pisze:
No tak oryginalnie to blunt powinien być zawinięty jak cygaro w liść tytoniu...
Za oceanem to jest właśnie kryterium nazewnictwa : ) Jeśli zawijasz w bletkę, to nie palisz blatna.
  • 1181 / 97 / 0
Awatar użytkownika

Re: Blant - wątek ogólny
Post
Wpływ palenia klasycznych "tępaków" na rozwój nikotynizmu...

https://www.danaonline.org/documents/Na ... _Paper.pdf

Spoiler:
Uwaga! Użytkownik jan potocki nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2382 / 436 / 0
Awatar użytkownika
Zgienty
Kompetentny
Kompetentny

Re: Blant - wątek ogólny
Post
Właśnie, blanty furtką do zabójczej nikotyny.
Manducare te ipsum - zjedz samego siebie na H od 28.09.2007
  • 19 / 4 / 0
Awatar użytkownika

Re: Blant - wątek ogólny
Post
Wśród potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z paleniem marihuany, rak płuc pozostaje na szczycie listy wśród wieloletnich użytkowników. Ten niepokój spowodowany jest głównie ze względu na spekulacje, że nałogowi palacze marihuany są zagrożeni rakiem płuc tak samo jak palacze tytoniu. Nowe badanie mówią jednak, że to nie jest prawda.

Nowe badania opublikowane w najnowszym wydaniu International Journal of Cancer, twierdzą, że nałogowi palacze marihuany nie są bardziej narażeni na ryzyko związane z rakiem płuc niż osoby które pala rzadko, lub nie palą w ogóle.

Aby dokonać takiej oceny, zespół naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii zbadli dokumentację z kilku badaniach w których udział wzięło 5000 uczestników. Pomimo teorii, że dym z konopi powoduje raka płuc, to z raportu wynika, że jest bardzo niewiele powodów, aby podejrzewać, że palenie marihuany doprowadza do większego zagrożenia tą chorobą.


“Wyniki naszych analiz zbiorczych dostarczają niewiele dowodów na zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc wśród okazjonalnych lub długotrwałych palaczy marihuany” napisali autorzy badania.

Nawiasem mówiąc, te wyniki są zgodne z innym badaniem opublikowanym w zeszłym roku w naukowym czasopiśmie Annals of American Thoracic Society , który stwierdził, że palenie marihuany może prowadzić do zwiększonego ryzyka przewlekłego zapalenia oskrzeli, ale nie prowadzi do raka płuc.

“Zwykłe stosowanie marihuany, nie wydaje się prowadzić do istotnych zaburzeń funkcji płuc.” napisał autor badania dr Donald Tashkin.

“Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko powikłań płuc u regularnego palacza marihuany jest stosunkowo mała, i znacznie niższa niż w przypadku osób palących tytoń

W komentarzy dotyczącym badania, dr Tashkin napisał: “Palenie marihuany nie wydaje się zwiększać ryzyka wystąpienia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lub nowotworów dróg oddechowych”

Skoro palenie nielegalnej marihuany nie wywołuje raka płuc, a papierosy które można kupić w każdym sklepie powodują tą chorobę, to dlaczego nie zdelegalizować papierosów?

https://faktykonopne.pl/wplyw-marihuany-na-pluca/

A tak naprawdę,każdy pierdoli i dupą rusza w kwestii dbania o zdrowie i dobrze,bo nie ma co sie katować,trzeba usłyszec diognoze,że ma sie raka płuc z przerzutem na mózg

Akcja jest taka,że jak turlasz lola z pól grama haszu i pól grama skuna to zawsze dodawało się trochę tytoniu,bo tytex wzmacnia jebniecie z płuc w mózg...Kiedyś u typa,jak na chacie nie było tytoniu i skręciliśmy z suszonej mięty,to spoko,ale to nie było to i jak kupiliśmy szlugi,to jest trochę lepsze klepniecie.Jak masz sam hasz,to podkład jest ok,ale tytoniu dosłownie szczypta pół cm max oderwane ze szluga pół grama haszu i pół grama skuna do tego i blety brown sugar island,a hasz jak nie jest doprawiany henną,to zawsze można poznać pod swiatło i ogarniasz po odcieniu zielonego koloru,ze doprawiane henną,tylko,jak jest zero zero z Maroka i do tego silver haze i do tego oranżada chłodzona ze szkła pepsi kurwa cola,albo kubuś,a najlepiej chłodzisz pepsi czy coca cole wrzucasz kostki lodu i borówki do szklany 0,5l,siedzisz na dupie spalasz staff,a potem schłodzoną cole z lodem popijasz z borówkami z kolegami...To jest ekskluzywne posiedzenie i motto mam wyjebane..
  • 1631 / 51 / 0
Awatar użytkownika

Re: Blant - wątek ogólny
Post
Nie wierze że ktoś z tego wątku zrobił wątek ogólny o blantach ja pierdole xD
  • 327 / 12 / 0
Awatar użytkownika

Takie pytanko, bo nie wiem gdzie zadać. Z czym można skręcić dobrego, finezyjnego gibona zamiast tytoniu? Mam na myśli jakieś mieszanki ziołowe, zioła, etc. Ważne żeby się dobrze paliło i miało przyjemny smak. Rzucam fajki i chcę się też przesiąść na "zdrowsze" palenie.
  • 8108 / 896 / 0
Awatar użytkownika

[mention]modest[/mention]
Po szukaj jakiegos smakowego tytoniu, chyba taki jest.
Nie wiem jak z melasá, czy dobrze by sie palila w dzoju.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
ODPOWIEDZ
Posty: 78 • Strona 4 z 8
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.