Jak obniżyc estrogeny?

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 35 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2018
  • 2598 / 922 / 1


Tak na szybko. po pierwsze zapisz się do endokrynologa klinicznego (w poradni przy szpitalu uniwersyteckim). Jest to bardzo ważne, gdyż ułatwi Ci to szybkie i bezproblemowe przyjęcie do szpitala, gdzie niezbędne są kompleksowe badania hormonalne.
Jak tam będziesz, to potrzebne jest zdiagnozowanie całej osi hormonalnej, a także zbadanie czy nie masz żadnego guza endokrynnego, który robi kłopoty. Diagnostyka pozwoli na ustalenie powodów odchyleń od normy i co najważniejsze pozwoli na wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Ważne tez żeby to leczenie było refundowane, bo płacenie za to wszystko 100% potrafi zrujnować niejednego człowieka.
Nie podejmuję się strzelać co może być przyczyną, bo akurat takie zaburzenia moga być przyczyną co najmniej kilkudziesięciu chorób, schorzeń i dolegliwości. Na pewno natomiast wysoka prolaktyna była spowodowana SSRI. W tym wieku chyba każdy mężczyzna biorący antydepy z tej grupy ma z nią kłopoty.

Na koniec. Najprawdopodobniej będzie potrzebna HRZ (hormonalna terapia zastępcza) przynajmniej do czasu pełnej diagnostyki. Nie bój się jej i zgódź się na nią. Pozwoli ci to wrócić do normalności i stabilności. Niskie libido to dramat w tym wieku i za wszelką cenę trzeba to wyeliminować. Powodzenia w diagnostyce i leczeniu. Napisz, co zostało zdiagnozowane jak będziesz wiedział.
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


[mention]DexPL[/mention]
Ostatnie dni przyjmuje ekstrakt z zielonej herbaty w kapsułkach z Swansona (EGCG też podobno działa jako inhibitor aromatazy). Musi coś być w tym być bo faktycznie to działa, w sensie, że lepiej się czuję. Dziś rano podbiłem do laba zbadać estradiol z ciekawości, wyszedł mi 39 przy normie 0-49.
W ogóle to ja chyba zawsze miałem wysoko estrogeny... bardzo płytko unaczyniony twarz, lekka lipomastia.

P.S. Do poradni o której wspomniałeś mogę się dostać na podstawie zwykłego skierowania od lekarza rodzinnego? Mam taką jakieś 200km od domu :)

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Sejm na gazie. „Tu naprawdę można popaść w alkoholizm”

Zdarza się, że pod wpływem alkoholu uczestniczą w sejmowych posiedzeniach, a nawet udzielają wywiadu w mediach. O problemie alkoholizmu wśród polityków się nie mówi, ale to nie znaczy, że go nie ma.
Rejestracja: 2018
  • 2598 / 922 / 1


Tak. Najzwyklejsze skierowanie. ALE. Ze względu na kolejki niech lekarz napisze "cito" Wtedy dostaniesz się jeszcze w tym roku, a nie w sierpniu 2019. Kolejni do klinicystów są mega duże, właśnie we względu na łatwość dostępu do opieki szpitalnej. 200km to nie dużo jak ma pomóc. Zwiedzisz stolicę;)
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


Ok mam skierowanie, najbliższy mi szpital kliniczny to Kraków - warto się tam udać czy szukać innego? wizyta w poradni przyszpitalnej jest gwarantem tego, że dostane się na badania w szpitalu?
Rejestracja: 2018
  • 2598 / 922 / 1


Gwarancji nigdy nie ma. Niemniej na pewno zrobią kompleksowe wyniki. Tamtejszy szpital kliniczny jest bardzo dobry.
Posty: 35 Strona 4 z 4
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości