Jak na zawsze skończyć ze ścierwem?

Benzedryna, psychedryna, α-metylofenyloetyloamina
Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 23 Strona 2 z 3
Rejestracja: 2018
  • 3435 / 1447 / 1

25 września 2018Mondeeste pisze:
nie uważam zebym byl jakos mocno uzalezniony,
Jesteś uzależniony skoro o tym piszesz, i nie możesz skończyć. Po pierwsze zacznij zmniejszać dawki i wydłużać częstotliwość brania. Jak bierzesz co 3 dni, to staraj sie to wydłużyć od 4. Jak się uda, to do 5. itd Co do dawek to oczywiste, że jak rozsypiesz to uszczknij 1/7... Takie rozwiązanie ma taki plus, że będziesz mniej "zatruty". Minus taki, że będziesz mniej zajebany i twój organizm będzie się domagał dorzutki - walcz z tym. To właśnie jest uzależnienie. Jak uda ci się wytrzymać - to pierwszy krok za Tobą.
Druga sprawa to znalezienie czasowego substytutu. Moja koleżanka brała po 200mg kofeiny zamiast amfy żeby oszukać organizm. I z czasem wyszła z tego gówna. okazało, się, że potrzebuje stymulanta jakiegokolwiek. Może na następnej imprezie zamiast amfy weź przedtreningówkę. Z tym, że ostrzegam przed wysokimi dawkami kofeiny. 300mg to absolutny max jednorazowo. Na start weź 100mg. Oczywiście nie snifem;>

No i trzecia, najważniejsza sprawa - czy otoczenie nie wpływa na to, że ćpasz? Tzn, czy znajomi nie wymuszają na Tobie ćpania jako elementu uczestnictwa w imprezie, czy przebywania z nimi. jeżeli tak, to niestety nie rzucisz tego. Musiałbyś zdecydować. Znajomi i amfa, albo inni znajomi.

Tak czy siak zdrowia życzę.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 1517 / 1748 / 0

26 września 2018clipper pisze:
Narkomania mija raz na zawsze z własną śmiercią. Innej metody nie znam.
Ale słyszałem że gdzieś tam gadają niektórzy specjaliści, że można jeszcze nad sobą ciężko popracować i podobno przynosi to wymierne efekty!
masz racje, niestety... mozna byc bioracym narkomanem albo trzezwym narkomanem. ale to zawsze narkoman.

Malinowska: Fundamentem amerykańskiej wojny z narkotykami jest rasizm

Właśnie mija 50 lat od ogłoszenia przez Richarda Nixona wojny z narkotykami. Dzisiaj dobrze już wiemy, że jedną z jej głównych intencji była kontrola mniejszości etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Wiemy to m.in. z dokumentów czy relacji jego współpracowników – mówi Kasia Malinowska, dyrektorka Global Drug Policy Program w Open Society Foundations.

Badanie psylocybina vs escitalopram: mamy remis

W końcu jest! Długo wyczekiwane badanie dotyczące porównania skuteczności psylocybiny escitalopramu w terapii depresji. Wyniki badaczy z Imperial College of London opublikowano w prestiżowym The New England Journal of Medicine. Wg nich psylocybina ma podobne działanie terapeutyczne do wspomnianego escitalopramu (stosowanego w psychiatrii selektywnego inhibitora wychwytu zwrotnego serotoniny, z j. ang. selective serotonin reuptake inhibitor – SSRI).
Rejestracja: 2014
  • 1831 / 497 / 0

27 września 2018DexPL pisze:
Jak bierzesz co 3 dni, to staraj sie to wydłużyć od 4. Jak się uda, to do 5. itd Co do dawek to oczywiste, że jak rozsypiesz to uszczknij 1/7... Takie rozwiązanie ma taki plus, że będziesz mniej "zatruty". Minus taki, że będziesz mniej zajebany i twój organizm będzie się domagał dorzutki - walcz z tym. To właśnie jest uzależnienie. Jak uda ci się wytrzymać - to pierwszy krok za Tobą.
No pierwszy raz się nie zgodzę. Jeśli komuś tym sposobem się uda, to albo pomimo jego zastosowania, albo tym samym z grubsza nakładem silnej woli co w odstawieniu od razu.

Problem z takim wydłużaniem okresów przy stymulantach polega choćby na tym, że im rzadziej wrzucasz, tym lepiej klepie. Wiec wg. mnie tylko cementuje to patologię układu nagrody, czyli skojarzenie kreska ->dopamina. :-D Poza tym daje masę czasu na okłamywanie się "przecież rzucam, odzwyczajam się!", "noo, już to zaczynam kontrolować, mogę ładować raz w tygodniu i jest si". Nie, nie tędy droga. Zawsze będę zdania, że typowe stymulanty po prostu się odstawia. Można sobie też pomóc odpowiednim trybem życia, ale czytałem już kilka postów tego autora i spodziewam się, że wiele z tego nie wyniesie cokolwiek mu napiszemy.

Odpowiednia obstawa lekowa może pomóc np. well-loft, ale cudów nie uczyni. No i szukanie możliwie najmniej szkodliwych stymulantów zastępczych również, z tym się zgadzam. Dla mnie dobrą alternatywą dla fety jest fenylopiracetam, ale to zależy kto czego szuka/potrzebuje.

Ale może najważniejsze... to zerwać kontakty ze spidziarzami, usunąć numery do dilerów i ogólnie zmienić otoczenie z solennym postanowieniem, że nie chce się brać już tego gówna.
Rejestracja: 2018
  • 182 / 30 / 0

25 września 2018mariusz9984 pisze:
Idź do psychiatry i powiedz mu o problemie. Przepisze ci leki, które pomogą w rzuceniu. Bez leków raczej tego nie widzę.
A ja polecam przed zarzucaniem leków poczytać trochę tutaj wątków, jak to nie jeden się wpierdolił w legalne psychotropy mające pomóc na recepte od lekarza.
Rejestracja: 2018
  • 3435 / 1447 / 1

[mention]NegatywneWibracje[/mention]
Akurat patent został wypróbowany przez 3 znane mi osoby i trzykrotnie się udało. Masz rację, że można od ręki, ale dla wielu osób psychicznie jest to nie do pomyślenia. Ich uzależnienie ma charakter typowo psychiczny (brak dobrej imprezy, brak znajomych, brak towarzyskości bez stimów) a nie fizyczny (zejścia i konieczność wzięcia bo telepie). Dla takich osób stopniowe odstawianie jest jakimś rozwiązaniem. Nie twierdze, że najlepszym, bo najlepsze są ośrodki detoksykacyjne gdzie można się wypłukać i spędzić jakiś czas ucząc się na nowo funkcjonować w społeczeństwie. Nie twierdzę teeż, że dla gościa będzie to najlepsze rozwiązanie, ale na pewno próbował już odstawiać z marszu (inaczej by nie napisał tutaj w nowym temacie z prośbą o pomoc) i pewnie gówno z tego wyszło. Może w ten sposób się uda...
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 181 / 41 / 0

28 września 2018DexPL pisze:
Akurat patent został wypróbowany przez 3 znane mi osoby i trzykrotnie się udało.
No i? Mało reprezentatywna próba. Z odstawianiem stymulantów jest jak z rzucaniem palenia. Najlepiej odciąć to całkowicie i zdać się tylko na swoją słabą silną wolnę. Jak się nie uda to próbować ponownie. W innym przypadku skończy się to jak zazwyczaj: "Trzymałem się planu przez 2 dni więc w nagrodę sobie porządnie przypierdolę. Ale tylko raz!"
Rejestracja: 2018
  • 3435 / 1447 / 1

TAK, TAK. To jest takie proste. nie wziąć i odstawiamy. Pewnie dlatego w Polsce tak mało ludzi wali stimy i pali fajki;)
Co do reprezentatywności próby. Wybacz, ale nie otaczam się stimosebkami i nie znam więcej osób, które waliły codziennie. Tym, które zwróciły się do mnie o pomoc tak zaproponowałem jak opisałem wyżej i zadziałało we wszystkich sytuacjach, mimo, że wcześniej rzucali z marszu i nigdy nie wychodziło...
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 181 / 41 / 0

Wbrew pozorom tak, to jest proste. Należy tylko zadać inne pytanie - ile z tych osób którym nie wychodzi całkowita odcinka chce naprawdę z tym skończyć? Zakładam, że większość mimo deklaracji i wiedzy na temat destrukcji jakie niesie ze sobą ładowanie prochu zwyczajnie lubi sobie przywalić i nie do końca wie czego w dalszym etapie życia. Najlepiej zeby klepało, ale nie ryło ani ciała, ani duszy :D

Twoi znajomi po nieudanych próbach może w końcu doszli do etapu, gdzie trzeba skręcić w jedną ze ścieżek.
Rejestracja: 2017
  • 10 / 3 / 0

Powiem Tobie tak, warto mieć zajęcie, takie które da wycisk, a endorfiny aż będą wyskakiwać z Twojej głowy. Zapisz się na jakieś sztuki walki, boks, k1, mma czy cokolwiek innego a zobaczysz co to znaczy szczęście jak uda Ci się ukończyć trening, a z tym może być ciężko bez kondycji, sztuki walki to naprawdę wymagające zajęcia.

Sam trenuje boks klasyczny, koszykówkę i ćwiczę na siłowni, dzięki temu zestawowi używki nie biorą na ten moment przewagi w moim życiu, a bywało różnie. Głowa do góry.
Rejestracja: 2018
  • 7 / / 0

Iść na terapię. Poszukaj w swoim mieście placówki, która pomaga w leczeniu uzależnień, najlepiej takiej, w której robią też redukcję szkód, bo w takich miejscach mają najbardziej spoko podejście. Monaru unikaj jak ognia.
Jak nie terapia, to spróbuj podejść do ścierwa w inny sposób - to gówno jest dla Ciebie złe, jak sam piszesz. Nie skupiaj się na odstawieniu, skup się na dbaniu o siebie - taki sobie postaw cel na np. 2 najbliższe tygodnie. W dbaniu o siebie na maksa pomaga zasada HALT (hungry, angry, lonely, tired), czyli cztery stany, których należy unikać. I idzie tak funkcjonować, nie wiem tylko jak długo, bo ja w sumie właśnie wracam na terapię trzeci raz XD.
Posty: 23 Strona 2 z 3
Wróć do „Amfetamina”
Na czacie siedzi 2330 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: leste, NGSD i 7 gości