Iniekcje - wątek ogólny

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 18 / / 0

mam pytanie do was , czy ktos ma doswiadczenie z miprocyną albo inna tryptaminą iv ? jesli tak to w jakie dawko celowac dodam ze tryptamin nie ruszam od 6 miechów.
  • 336 / 17 / 0

Robiłem dzisiaj pierwsze IV, była to buprenorfina. Podałem ta droga że względu na ilość bupry jaka mi została do wizyty u lekarza. Wszystko było git, staza, kable na wierzchu, wszedlem za pierwszym razem, wciskam tłoczek, 5ml w 10s poszło i kurwa z wrażenia nie zluzowalem stazy. Ale guzka nie mam, siniaka też, bupra po chwili zaczela działać, boli tylko łapa od miejsca iniekcji w dół już jakiś czas. Chyba wszystko powinno być git, nie? Pierwsza ivauka solo, więc pewnie panikuje, że coś zjebalem. Wszystko było czyste, skóra odkazona przed i po, łapy umyte, tabsy przerabiane w sterylnych pojemniczkach. Baza to rr soli fizjologicznej+ziarenko kwasku.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Policyjny pościg i zatrzymanie 12-latka pod wpływem narkotyków

W ubiegłym tygodniu, tuż przed północą funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Krakowie, patrolując nieoznakowanym radiowozem okolice os. Ruczaj, zauważyli Opla Corsę, który wykonał nagły manewr skrętu oraz miał zaparowane szyby...
  • 423 / 84 / 0

Smaruj heparyną, do jutra zejdzie pewnie. Raz coś takiego odjebałem i na szczęście nic poważnego z tego nie wynikło, kabel działa normalnie. Jak nie przejdzie to radzę do lekarza.
  • 799 / 14 / 0

Które smarowidło lepsze po trzytygodniowej sesji, Altacet (glinu octanowinian), czy heparyna?
  • 3151 / 257 / 0

Jak już jestem w żyle to zanim zapodam to trzeba poluzować stazę ?? Tak robię.
Jak jest mało płynu ( ok 3ml) to nie można puścić stazy po zapodaniu ?
Jak luzuje przed podaniem to żyła nagle znika i myślę że jestem w żyle, ale jak podaje roztwór to robi się babel.
  • 423 / 84 / 0

Luzuj przed podaniem nawet jak jest bardzo mało płynu. Może po prostu za płytko wchodzisz albo za słabo trzymasz pukawkę? Po poluzowaniu możesz jeszcze odrobinę zaciągnąć krwi dla pewności, nie rób sobie następnych bąbli.
  • 51 / 1 / 0

Mi kiedyś po takim zamuleniu ze stazą wywaliło guza i siniak na 1/3 przedramienia.Pewnie żyła pękła
  • 761 / 89 / 0

12 stycznia 2019ledzeppelin2 pisze:
Jak już jestem w żyle to zanim zapodam to trzeba poluzować stazę ?? Tak robię.
Jak jest mało płynu ( ok 3ml) to nie można puścić stazy po zapodaniu ?
Jak luzuje przed podaniem to żyła nagle znika i myślę że jestem w żyle, ale jak podaje roztwór to robi się babel.
Zawsze przed podaniem się luzuje stazę. Adewkatnie do tego nie rozumiem drugiego pytania. Zawsze puszczaj stazę przed podaniem. Jak poluzujesz przed podaniem to zanim zaczniesz podawać i tak upewnij się, czy jesteś w bacie. Spróbuj zaciągnąć trochę krwi do kontrolki. Na lajcie można tak robić po zluzowaniu stazy, lepiej tak niż ładować pod skórę.

12 stycznia 2019mniemanolog pisze:
Które smarowidło lepsze po trzytygodniowej sesji, Altacet (glinu octanowinian), czy heparyna?
Heparyna. Ewentualnie maść arnikowa. Najlepiej czasem używaj tej, czasem tej. Obie działają cuda.
  • 3151 / 257 / 0

Dłonie i stopy... jakich igieł użyć i pukawki do tych małych żył ??
Może inaczej zadam pytanie, jakimi udaje się zapodać roztwór ??
Użytkownik zbanowany
  • 3809 / 419 / 11

Ja przez trzy dni tyle metkata napierdalałem w żyłę na przegubie, że się sianiak zrobił.
Wyszedłem z wprawy i... Miałem za mało igieł i pompek !
Nie mam żadnej, teraz, akurat kiedy mam rolki w ampułkach w szkle...
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata