Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 312 • Strona 31 z 32
  • 2900 / 593 / 10
Fajna ta guayusa, ale sny po niej potrafią być męczące. Dostałem trochę za darmo, to skorzystałem. W smaku ok (posłodzone miodem też spoko), w działaniu lepsze niż kawa, ale nie śpieszy mi się do kupna (inna sprawa, że przestałem zażywać kofeinę itp.).

Dorzucam jakąś wartość merytoryczną do wypowiedzi:
Spoiler:
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 53 / 10 / 0
Ktoś kto ma doświadczenie z guayasą i korzeniem snów mógłby powiedzieć po czym są lepsze sny? Próbował ktoś łączyć obie rośliny w celach oneironautycznych?
  • 14 / 1 / 0
U mnie guayusa wyostrzała strasznie obraz podczas zasypiania. Mogłem się wpatrywać w ciemność i wpatrywać... i bardzo dobrze ją widziałem, każdy szczegół. Pewnie gdybym miał świadomy sen to byłby bardzo wyostrzony.
  • 1187 / 206 / 23
@AleksanderNovak
Ile czasu przed zasypianiem ją piłeś?

PS: do wszystkich, uważajcie mieszając Ilexa z czymkolwiek, to iMAO i z MPH potrafiło przy wstawaniu wyrywać mi serce z klatki.
  • 14 / 1 / 0
Gdzieś 4 godziny.
  • 731 / 178 / 0
07 lutego 2022Morfeo pisze:
@AleksanderNovak
Ile czasu przed zasypianiem ją piłeś?

PS: do wszystkich, uważajcie mieszając Ilexa z czymkolwiek, to iMAO i z MPH potrafiło przy wstawaniu wyrywać mi serce z klatki.
Tak samo jak Yerba Mate. Mam wrażenie, że wzmocniła mi przez to grzyby pewnego razu ale nie wiem na ile to możliwe, przy takich ilościach jakie się w niej znajdują
23 października 2020Dualizm22 pisze:
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ? DOPAL TO CO ZOSTAŁO W BUTELCE.
:halu:
  • 3 / / 0
Ilex Guayusca jest zajebista. Jak parzyć? Najlepiej samemu potestować, jaki sposób na was działa najlepiej. Ilościowo nie warto szaleć, bo tolerancja potrafi szybko wzrastać... Nie oczekiwać pobudzenia jak po yerbie, czy kawie, ponieważ cały myk polega na tym, że kofeina działa, tylko nie ma efektu "naspeedowania", przez co można ten czas wykorzystać kreatywnie.

Bardzo lubię ją zaparzyć kiedy coś tworzę, jakoś łatwiej mi się skupić i realizować swoje pomysły.
Bardzo dobrej jakości jest z firmy Pacha Mama, cenowo wychodzi całkiem w pytkę ;)

Jeśli zależy ci na usprawnieniu działania głowy i procesów myślowych, to mieszać z gotu kola i tulasi.

Jeśli chodzi o kwestię jej działania na świadome sny, to Ilex Guayusca przed snem sprawia, że łatwiej jest "zaskoczyć", gdy sen się pojawi, ze względu na to, że mózg pracuje na falach theta, jest skoncentrowany.
https://hyperreal_upp
  • 12 / 6 / 0
Dla mnie prawie żadnych efektów to nie daje a parzyłem na różne sposoby. Może lekki lepszy ogar ale delikatne działanie, natomiast jeśli wsypie więcej tak powiedzmy 5 małych łyżeczek to serce nawala jak po kofeinie. Trochę się zawiodłem.
  • 14 / 1 / 0
Nie wiem jak wy ale w moim odczuciu przy dużych ilościach Guayusa ma działanie lekkie halucynogenne. Dlaczego?

Jest to roślina pochodząca z Ekwadoru - Amazonii. Tam wiele roślin ma tryptaminy i MAOi.

Napełniłem 2/3 kubka yerbowego (400ml) zmielonymi liściami Guayusy na oko 25-35g czyli całkiem dużo...

Efekty to nie tylko pobudzenie, także klarowność myśli i obrazu, wyostrzenie kolorów i obrazu, pola widzenia, inny odbiór kolorów czy muzyki. Nie bez powodu po Guayusie są tak niezwykłe sny czy też podbicie działania tryptamin. Innym razem kiedyś zdarzyły mi się halucynacje (CEV) gdy się położyłem po tym.

Niestety przy tak ogromnej ilości Guayusy wypitej czuć to na brzuchu... niewątpliwie jednak ciekawa jest ta roślina, bo legalna... Szamani w Amazonii podobno dodają to w ogóle do Auayaski... może czas przenieść wątek do jego działu? :D

Ciekawe jakby działał ekstrakt z Guayusy... z takich 250g, usunąć kofeinę i?

Dodam że mam już doświadczenie w tryptaminach... :)

EDIT: nie wiem jak kolega wyżej po kilku łyżeczkach miał to bicie serduszka, może ja mam dużą tolerancję na kofeinę bo w ostatnich dniach zdarzało się też sporo yerby wypić :D
  • 4 / / 0
Jak stosować by mieć świadome sny? Wypiłem przed snem zaparzoną wrzątkiem z czterech łyżeczek to nie przespałem całej nocy...
ODPOWIEDZ
Posty: 312 • Strona 31 z 32
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.