HST.

Moderator: Konopia

• 314 / 1 / 0

Witam. Czy ktoś mógłby przybliżyć mi ( i z pewnościa innym użytkownikom) Na czym polega HST? Piszecie że daje dobre efekty a nie wiem cóż to takiego :P Z góry dziękuje
Korlic
  • 739 / / 0

[quote="Korlic"]
Witam. Czy ktoś mógłby przybliżyć mi ( i z pewnościa innym użytkownikom) Na czym polega HST? Piszecie że daje dobre efekty a nie wiem cóż to takiego ]

Nieco podobna metoda do LST. Z ta różnica, że nie jest to metoda low stres a high stres:
Rośliny są podłanmywane , gniecie się łodygi i wiąże: - traktując chwasty trochę jak partnera przy sexie sado-macho.

Sprowadza się to do otrzymania silnie rozkrzewionych roślin mających wszystkie szczyty na mniej więcej jednakowej wysokości.

http://www.overgrow.com/edge/showthread ... hlight=hst

tu masz LST.

http://www.overgrow.com/edge/showthread ... hlight=hst

btw: HST nie jest zbyt popularne.

Diler z dziecięcego pokoju

Cena, opis, rekomendacje użytkowników. Strona prowadzona przez 19-latka z Lipska nie różniła się niczym od przeciętnego sklepu internetowego. Tyle, że Maximilian S. nazywany też "Kinderzimmer-Dealer", handlował narkotykami. W żadnym tam Darknecie. W sieci dostępnej dla wszystkich.

Sopoccy imprezowicze potrzebują alkomatów, nie terapeutów?

Sopoccy imprezowicze potrzebują alkomatów, nie terapeutów? Miasto zawiesza program "Sopot. Jasna Strona Nocy".

• 314 / 1 / 0

Shakira a może jakieś fotki zapodasz ? Już mi się to kojarzy ale jakbym podejrzał to bym wiele zrozumiał.

• 44 / / 0

Ja na tym jadę cały czas bo nie chce mi się wiązać.Łamię łodygasa gdzie mi podejdzie najlepiej,na początku wygląda to tragicznie ,ale po ok 1 tygodniu łodyga się zrasta(w miejscu złamania robi się gula) i wszystko jest ok.
  • 739 / / 0

Korlic pisze:
Shakira a może jakieś fotki zapodasz ? Już mi się to kojarzy ale jakbym podejrzał to bym wiele zrozumiał.
Nie dam bo nie mam ;)

Dawno dawno temu wdziałem na overgrow.
Technika ta się raczej nie przyjęła. Wiec.. nie mogę nikomu żadnej skraść i zawiesić.

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

Czy ktoś mógłby przybliżyć mi ( i z pewnościa innym użytkownikom) Na czym polega HST? Piszecie że daje dobre efekty a nie wiem cóż to takiego
Tak jak poprzednicy napisze tylko jedno- technika porównywalna do LST (Low Stress Training).

Dla mnie HST w domu to zupełna głupota.
Nigdy nie przykładałem uwagi do nazwy tej techniki, ale nieraz zmuszony do tego łamałem łodygę. Oprócz stresu rośliny i uzyskania miejsca nie dostrzegałem jakiś znakomitych opcji.
Nie chcę nikomu wchodzić na ambicje i porównywać swojego doświadczenia do efektów końcowych osiągniętych przez inne osoby, lacz ja osobiście lepsze rezultaty osiągam trenując swoją roślinkę LST, ewentualnie LST+ScrOG.

Jak sprawa wygląda na dworze?
Nieco lepiej bo podchodzi to wtedy pod Supercropping. Nieraz przychodząc na spota zastałem połamaną roślinkę. Opcja tak jak napisał Dr. Cox..
po ok 1 tygodniu łodyga się zrasta(w miejscu złamania robi się gula) i wszystko jest ok.
Minusem jest tylko to, że jak to na dworku konopia pnie się znowu w górę, więc widać od razu, że lepszy jest Supercropping gdzie używa się sznurka a to uniemożliwia lub ogranicza wzrost w górę.

Jedno na koniec- to nie dział Outdoor, więc jak chcecie pisać coś na temat porównania HST do Supercropping'u zapraszam tutaj: http://talk.hyperreal.info/viewforum.ph ... ddf05549da

Pozdrawiam! ;)
Wróć do „Techniki uprawy, klonowanie”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata