Grzyby - Tu zamieszczamy swoje zdjęcia z pytaniem czy to to [zdjęcia jako załącznik do posta; inaczej = WARN!]

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 3 / 1 / 0

Witam,
prosze o identyfikację grzybków widocznych na załączonych zdjęciach. Zbierane w Skandynawii, na konnym pastwisku, jakoś w październiku.

Z góry dziękuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 9171 / 1253 / 0

^
Moim zdaniem łysiczki, ale poczekaj na inne opinie - tak dla pewności.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

Medyczna marihuana za łapówkę. CBA udaremniło wprowadzenie produktu na rynek

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby chwilę po zawarciu przez nie porozumienia ws. „załatwienia” rejestracji produktu leczniczego. W zamian za łapówkę lek miał trafić na rynek – przekazał portalowi tvp.info Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
  • 1028 / 500 / 0

[mention]sml197[/mention], 100% łysiczki. Smacznego. :grin: Chociaż na 1 i 2 zdjęciu to w większości kołpaczki IMO.
  • 3 / 1 / 0

Dodam jeszcze zdjęcia suszonych dla pewności ;) Poproszę o opinie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 884 / 222 / 0

Według mnie 1, 2 i 3 zdjęcie odpada, nie zjadłbym tych grzybków.
4 i 5 łysiczki na 1 000 000 %.

Te świeże co wrzuciłeś 3, 4 i 5 zdjęcie to Łysikeny.
Jeżeli chodzi o pierwsze dwa zdjęcia, według mnie to kołpaki.
  • 298 / 34 / 0

[mention]sml197[/mention] na wszystkich fotkach masz łysiczki. Te z pierwszych fotek są tak wyschnięte prawda? Zbierałeś je wszystkie w tym samym miejscu?
  • 9171 / 1253 / 0

Faktycznie te wskazane jako "kołpaki" są nieco ciemniejsze, choć nawet wśród nich widać kilka 100% łysiczek (albo mi się wydaje).
Dlaczego podzieliłeś je akurat tak, a nie inaczej? Każde zdjęcie to osobne miejsce zebrania (skupisko)?
  • 3 / 1 / 0

Zbierane w różnych dniach, ale na tym samym pastwisku. Zastawiałem się nad tym dlaczego jedne są ciemniejsze po wyschnięciu i założyłem, że może to kwestia temperatury(suszone przy kominku). Swierze wyglądały niemalże identycznie i wszystkie na początku w podobny sposób zmieniały kolor.
  • 298 / 34 / 0

Jak na moje oko wszystkie to łysiczki.
  • 298 / 34 / 0

31 grudnia 2018sml197 pisze:
Zastawiałem się nad tym dlaczego jedne są ciemniejsze po wyschnięciu i założyłem, że może to kwestia temperatury(suszone przy kominku).
Norma, nawet świeżo zbierane mogą się znacznie od siebie różnić, kwestia warunków pogodowych. Miłego tripowania.
/proszę o połączenie postów
ja najbardziej lubię zbierać nocą jak jest mglisto i wilgotno, włączam latarkę i widzę jak świecą im się te kondoniaste główki/ ot
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 1502 uczestników Wejdź na czata