Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?
Krajowe łysiczki
951
63%
Krajowe muchomory
98
6%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
460
30%

Liczba głosów: 1509

ODPOWIEDZ
Posty: 3547 • Strona 350 z 355
  • 5 / / 0
Aloha
na wstępie - na forum o wielu lat ale raczej jako czytelnik - no i jestem miłośnikiem Łysych i to moje pierwsze podejście do hodowli innych - dlatego mało się znam - wolę łazić po polach - a ale do tematu
1. czy to pleśń?
2. dlaczego tak mało ich wyrosło?
3. czy powinienem otworzyć już torebkę? te 4 są dość duże
4. co zrobić z agentem z boku? wygrzebać? - nie zaszkodzi jeśli zostanie? da kolejnego rzutu? - czy tam zgnije i zabije całe ciastko?

będę zobowiązany za pomoc - dużo czytałem etc ale tam każdy ma swoje zdanie - odnośnie zraszania, wachlowania etc - ja jadę straight edge - czyli nowa formuła ciastka otwarta do pudła i niech stoi - kilka razy przewietrzyłem i tyle - niech rosną
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 19 / 4 / 0
Po pierwsze nie ma tam żadnej pleśni. Po drugie wyrosło ich tak mało bo miały za mało tlenu. Po trzecie to torbę powinieneś otwierać 3 razy dziennie w celu wachlowania grzybków bo potrzebują tlen, lada moment pękną im błonki i wtedy je zerwij, i po czwarte jak już zbierzesz te grzyby to oczyść całą powierzchnie grzybni z pinów i abortów, wyciągnij ciastko i pozbądź się też tych co wyrastają z boku, a następnie oklej pudełko np. taśmą izolacyjną żeby od boku światła nie dostawała grzybnia. Zalej na 1h grzybnie wodą, odlej ją i startuj z kolejnym rzutem, jeśli będziesz dbać o dostarczanie im tlenu to drugi rzut będzie znacznie większy niż ten pierwszy.
ignorance is bliss
  • 290 / 54 / 0
@FryghY
Nie miałem tego nowego kita i w sumie ciężko powiedzieć, o który moment chodzi w tej instrukcji. Chyba możesz już odpiąć ten spinacz.
Różnica będzie taka, że przy wachlowaniu 2x dziennie wymieniasz tylko powietrze (i dostarczasz tlenu), a wilgotność szybko wróci do poprzedniego poziomu, jeżeli worek będzie zamknięty. Skoro w instrukcji zalecają zmniejszyć wilgotność na tym etapie, to tego bym się trzymał.
@Dualizm22
Wygląda na stromę, a z tego grzybów nie będzie. Niemniej nie znam tej odmiany, także tylko wypowiadam się nie znając się.
@ronino9
To chyba słabo czytałeś 😄 W moim mniemaniu ludzie mają różne zdania na temat wachlowania i zraszania, bo mają różne kity oraz odmienne warunki na chacie.
A psylocibe cubensis to też łysiczka, tylko kubańska, a nie lancetowata.
1. Wygląda na utlenione indole, patrz czy się nie rozrasta, bo jeżeli to pleśń, to tak właśnie będzie się działo.
2. Tego nikt ci nie powie.
3. Nie do końca rozumiem.
4. Zachowaj najwyższą higienę, wyciągnij ciastko i go wykręć. Jak zostanie to może zgnić.
  • 29 / / 0
Hej, jeszcze jedno pytanko, ten biały osad przy końcówce nóżki do pleśń czy raczej naturalny stan po zerwaniu grzyba?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 290 / 54 / 0
To normalka, grzybnia pnie się i obrasta nogi owocników, nie ma to wpływu na plon. Pleśń, czy inne zakażenia jebią i mają zazwyczaj inny kolor/konsystencję.
  • 4 / / 0
@lysy666 dzięki za odp, a myślisz żeby oprócz zdjęcia tego clipa to wahlować 2 razy dziennie? Widze, że tam kolega wcześniej zadusił mocno i wyrosły mu 4 duże (wydaje mi sie, że ten sam kit co ja mam)
  • 1461 / 918 / 7
Po pierwsze po kilku latach obserwacji, nadal zachodzę w głowę, że ludzie zadają non stop kopiuj/wklej te same pytania, myśląc że ich kit jest wyjątkowy, kiedy wystarczyłoby przeczytać z dwie strony wątku i wszystko stałoby się jasne. 🤷🏻‍♀️

Mieć pretensje do grzybów, że wyrosły "tylko cztery", to jak mieć pretensje do siostry czy brata, że mają 150cm wzrostu zamiast 180.
Jest to kwestia nie do przeskoczenia, na poziomie grow kita. GRZYBY MAJĄ GENY i zapewniając im choćby najlepsze, optymalne warunki do wzrostu, uwaga, uwaga... Nie mamy wpływu na to, ile ich wyrośnie oraz jaka będzie ich moc. Z doświadczenia wiem, że nieraz te cztery niepozorne grzyby mimo, że wyjdzie mało wagowo, potrafią siać niezłe spustoszenie, podczas gdy cały wysyp grzybów może się paradoksalnie okazać zwyczajnie słaby.

Proszę przeczytać tego posta x-razy, może wtedy dotrze.

Zawsze postępować zgodnie z instrukcją producenta, nawet gdy trafi się w necie na inne i pozwolić grzybom po prostu rozwijać się swobodnie. Czym większa presja, tym słabsze wyniki. Trust the process 😉
𝕊𝕥𝕒𝕪 𝕨𝕚𝕝𝕕, 𝕄𝕠𝕠𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕝𝕕... 🌙
  • 110 / 16 / 0
Trzeci kit od Mykożercy napadnięty przez stromę.
To moje pierwsze spotkanie z czymś takim. Pierwotnie myślałem że to moja wina jednak teraz myślę, że za duża manipulacja genowa z jego strony.
Wyciałem strome z pierwszych dwóch będę relacjonował co się z nimi dzieje.
Wszystkie trzy to Yeti.
what are we to do with an elf ?
  • 5 / / 0
pytanie może głupie - robię drugi rzut - pierwszy był ok - jak odkazić w środku (na wszelki wypadek) tą torbę plastikową - zalać woda 75-80 stopni? czy alkohol wacik etc? jak to robicie?
  • 4 / / 0
Zbierać je już ?
grzyb1.jpg
1234.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ
Posty: 3547 • Strona 350 z 355
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.