Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?
Krajowe łysiczki
956
63%
Krajowe muchomory
99
6%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
471
31%

Liczba głosów: 1526

ODPOWIEDZ
Posty: 3665 • Strona 350 z 367
  • 397 / 88 / 0
@FryghY
Nie miałem tego nowego kita i w sumie ciężko powiedzieć, o który moment chodzi w tej instrukcji. Chyba możesz już odpiąć ten spinacz.
Różnica będzie taka, że przy wachlowaniu 2x dziennie wymieniasz tylko powietrze (i dostarczasz tlenu), a wilgotność szybko wróci do poprzedniego poziomu, jeżeli worek będzie zamknięty. Skoro w instrukcji zalecają zmniejszyć wilgotność na tym etapie, to tego bym się trzymał.
@Dualizm22
Wygląda na stromę, a z tego grzybów nie będzie. Niemniej nie znam tej odmiany, także tylko wypowiadam się nie znając się.
@ronino9
To chyba słabo czytałeś 😄 W moim mniemaniu ludzie mają różne zdania na temat wachlowania i zraszania, bo mają różne kity oraz odmienne warunki na chacie.
A psylocibe cubensis to też łysiczka, tylko kubańska, a nie lancetowata.
1. Wygląda na utlenione indole, patrz czy się nie rozrasta, bo jeżeli to pleśń, to tak właśnie będzie się działo.
2. Tego nikt ci nie powie.
3. Nie do końca rozumiem.
4. Zachowaj najwyższą higienę, wyciągnij ciastko i go wykręć. Jak zostanie to może zgnić.
  • 36 / / 0
Hej, jeszcze jedno pytanko, ten biały osad przy końcówce nóżki do pleśń czy raczej naturalny stan po zerwaniu grzyba?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 397 / 88 / 0
To normalka, grzybnia pnie się i obrasta nogi owocników, nie ma to wpływu na plon. Pleśń, czy inne zakażenia jebią i mają zazwyczaj inny kolor/konsystencję.
  • 5 / / 0
@lysy666 dzięki za odp, a myślisz żeby oprócz zdjęcia tego clipa to wahlować 2 razy dziennie? Widze, że tam kolega wcześniej zadusił mocno i wyrosły mu 4 duże (wydaje mi sie, że ten sam kit co ja mam)
  • 1495 / 964 / 7
Po pierwsze po kilku latach obserwacji, nadal zachodzę w głowę, że ludzie zadają non stop kopiuj/wklej te same pytania, myśląc że ich kit jest wyjątkowy, kiedy wystarczyłoby przeczytać z dwie strony wątku i wszystko stałoby się jasne. 🤷🏻‍♀️

Mieć pretensje do grzybów, że wyrosły "tylko cztery", to jak mieć pretensje do siostry czy brata, że mają 150cm wzrostu zamiast 180.
Jest to kwestia nie do przeskoczenia, na poziomie grow kita. GRZYBY MAJĄ GENY i zapewniając im choćby najlepsze, optymalne warunki do wzrostu, uwaga, uwaga... Nie mamy wpływu na to, ile ich wyrośnie oraz jaka będzie ich moc. Z doświadczenia wiem, że nieraz te cztery niepozorne grzyby mimo, że wyjdzie mało wagowo, potrafią siać niezłe spustoszenie, podczas gdy cały wysyp grzybów może się paradoksalnie okazać zwyczajnie słaby.

Proszę przeczytać tego posta x-razy, może wtedy dotrze.

Zawsze postępować zgodnie z instrukcją producenta, nawet gdy trafi się w necie na inne i pozwolić grzybom po prostu rozwijać się swobodnie. Czym większa presja, tym słabsze wyniki. Trust the process 😉
  • 124 / 21 / 0
Trzeci kit od Mykożercy napadnięty przez stromę.
To moje pierwsze spotkanie z czymś takim. Pierwotnie myślałem że to moja wina jednak teraz myślę, że za duża manipulacja genowa z jego strony.
Wyciałem strome z pierwszych dwóch będę relacjonował co się z nimi dzieje.
Wszystkie trzy to Yeti.
what are we to do with an elf ?
  • 7 / / 0
pytanie może głupie - robię drugi rzut - pierwszy był ok - jak odkazić w środku (na wszelki wypadek) tą torbę plastikową - zalać woda 75-80 stopni? czy alkohol wacik etc? jak to robicie?
  • 5 / / 0
Zbierać je już ?
grzyb1.jpg
1234.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1234 / 466 / 0
@ronino9 nie jest to konieczne ale jak juz to ten drugi sposob .
@FryghY tak
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 124 / 21 / 0
Czas zbierania tradycyjnych owocników z zarodnikami jest wtedy kiedy pękają im osnówki.
Ktoś ma jakiś uniwersalny pomysł kiedy zrywać albinosy ? Z racji, że nie mają zarodników nie obciążają grzybni kiedy pękają im zasnówki.
what are we to do with an elf ?
ODPOWIEDZ
Posty: 3665 • Strona 350 z 367
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.