Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
886
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
375

Liczba głosów: 1346

• 4 / / 0

Dzięki bardzo! Zabieram się do jedzenia. :mniam:
  • 101 / 28 / 0

@KwasnyGrzybiarz

Jeżeli substrat jest odpowiedniej wilgotności, zweryfikuj temperaturę oraz wymianę gazową.

Poczekaj jeszcze tydzień lub dwa, jeżeli się nie rozwinie, możesz zrobić trzy rzeczy:

a) skolonizowany substrat przenieść na inny, świeży. Najlepiej takim który można wstrząsnąć; żyto, kukurydza,WSB.

b) W możliwe najbardziej sterylnych warunkach, przenieść odrobinę grzybni (wielkość małego paznokcia) do roztworu wody z miodem. W ciągu dwóch tygodni będziesz miał płynną kulturę którą zaszczepisz każdą ilość słojów/toreb.

c) Agar

Proponuję opcję drugą, z powodzeniem rozwijałem w ten sposób płynną kulturę.
Zaszczepianie substratu-substratem nie zawsze mi wychodziło. A coś czuję, że zabawy z agarem, nie są jeszcze dla Ciebie.

Diler z dziecięcego pokoju

Cena, opis, rekomendacje użytkowników. Strona prowadzona przez 19-latka z Lipska nie różniła się niczym od przeciętnego sklepu internetowego. Tyle, że Maximilian S. nazywany też "Kinderzimmer-Dealer", handlował narkotykami. W żadnym tam Darknecie. W sieci dostępnej dla wszystkich.

Australijscy celnicy znaleźli kokainę w koparce

Podejrzenia celników wzbudziła koparka przysłana do Australii z RPA. Z tego kraju raczej rzadko sprowadzany jest sprzęt budowlany.
  • 6 / / 0

Witam, pierwszy growkit i pierwsze problemy, Nie wiem czy wszystko ok
Pierwsze piny po 7 dniach od zalania
Zdjęcie po 4 dniach od pierwszych pinów
temperatura 26 -28 stopni z powodu upałów, wietrzenie 3 x , to pierwszy grow i moze sobie wkrecam ale jest mase takiego jakby mchu i wydaje mi się,że wolno rosna jak na 4 dni. ponadto niepodoją mnie białe kropeczki na kapeluszach. Licze na odpowiedz wytrawnego growera :) dziękuje i pozdrawiam :) :liść:
https://zapodaj.net/26002f53bc83f.jpg.html
  • 2922 / 274 / 0

Wszystko jest okay.
Gratuluje zagęszczenia %-D
  • 6 / / 0

Dzięki za szybką odpowiedz, moge spokojnie iść w kime ;) wrzuce za trzy dni fotke, żeby ktoś ocenił jak idzie... z następnego grow kita zrobie porządną relacje z pytaniami. Moze ktos cos podpowie nowego bo puki co bazuje na tym co wyczytałem z innych tematow i postów. Jutro musze isc po opryskiwacz kupic bo tego nie mam a doczytalem ze ważny jest. Byle do pierwszego tripa na grzybkach ;) co mówicie do ścinki jeszcze długo co ? Ścinka wszystkich odrazu jak chociaż w jednym pęknie ta błonka pod kapeluszem tak ? Moc z wami, na dniach dodam fotke, oby wszystko poszlo po mysli ;) :skret: :grzybki: :grzybki:
  • 54 / 2 / 0

Ile gram świeżych wychodzi wam z jednego rzutu growkita?
  • 1 / / 0

Witam serdecznie,
rozpoczynam, pierwsza grzybnia i niefajne rzeczy się pojawiły. Co w takim przypadku czynić? Czy tak powinno to wyglądać?

Będę wdzięczny za wskazówki!

Wszystkiego dobrego[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
IMG_20190728_192209.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 6 / / 0

Siemanko wszystkim, niepokoją mnie dwie rzeczy
- jeden kapelusz pękł w sumie nawet dwa i widać blaszke, jaka może być przyczyna??
- druga rzecz to taka, że pare małych kapeluszy z jasno brazowych zrobily sie takie fes ciemno brązowe, o co moze chodzić??
Wrzucam zdjęcie a ile wyjdzie z rzutu napisze niebawem, dodaje fotke i prosze o szybką odp, Dzięki i Pozdro!! :bongo:
https://zapodaj.net/24d7483343d23.jpg.html
P,s. Pekniety kapelusz w prawym górnym roku pudełka a ciemne kapelusze w dolnym lewym !:)
  • 2922 / 274 / 0

@Escobarleone
Zakażenie. Pudełko najpewniej do wywalenia.
Możesz próbować wyciąć zakażony obszar zachowując jakieś przynajmniej 4cm marginesu wokół niego które też będzie do wywalenia. Jest szansa, że reszta substratu nie jest zakażona, ale takie coś robisz już na własną odpowiedzialność - nikt nie zagwarantuje Ci tutaj, że ewentualne, toksyczne metabolity tego co Ci wyrosło nie przejdą do owocników

@pabloescobaro93
Na pierwsze pytanie odpowiedziałbym filozoficznie, że "taka ich uroda" %-D
Ciemne kapelusze świadczą najpewniej o tym, że dane grzybki zatrzymały się w rozwoju i większe nie będą - tzw aborty. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zjeść
  • 4 / 1 / 0

Jakiś czas temu pytałem Was o dobór cubensisów, doradziliście mi B+ na które zresztą się zdecydowałem - z tym, że mija dziś 10 dzień a pinów nie widać. Jako, że ja kompletnie się na tym nie znam to i nie mam pojęcia co może być nie tak, może akurat ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić.

Założenia teoretyczne wydają się być spełnione - tj. growbox jest wachlowany kilka razy dziennie, spryskiwany po zewnętrznej stronie folii - w niej znajduje się woda dla wilgotności, temperatura mniej więcej stałe 24 stopnie, mają światło - są cały czas w półmroku, bez dostępu do bezpośredniego światła słonecznego, zalanie wodą i lodówka na początku też. Jednak mimo upływu 10 dnia, jedyne co się stało to zdaje się pojawił się biały osad pleśniopodobny, jednak jest on wyłącznie biały a nie zielony, no i nie śmierdzi więc może to po prostu grzybnia? Tak czy siak pinów brak. Jakieś rady? Z góry wielkie dzięki :) Dołączam dwie fotki: jako załącznik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata