Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
886
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
375

Liczba głosów: 1346

• 8 / / 0

Po udanych pierwszych zbiorach zalałam ponownie growkita na 23h. Po 3 dniach zajrzałam jak wygląda spód pudełka i zauważyłam że się pojawiły 2 zielonkawe punkty. Czy to może być pleśń Bo jeśli chodzi o sam zapach to pachnie normalnie grzybami :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mlk

• 15 / 1 / 2

Witam, mnie właśnie również pojawiły się te kulki w growkicie Mckennai...pierwszy raz z czymś takim mam do czynienia....jeśli to stroma , to czy można ją spożywać i jaką ona może mieć moc w porównaniu do zwykłych, prawidłowo rozwiniętych grzybów? I przede wszystkim dlaczego się tak formuje? Warunki teoretycznie podręcznikowe są. ...na co powinienem zwrócić uwagę? Pzdr
20190126_211429.jpeg

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Pielęgniarka nie przyszła zbadać się na narkotyki. Została zawieszona

Departament zdrowia w stanie Waszyngton zawiesił uprawnienia pielęgniarki, która nie stawiła się na badanie na obecność narkotyków.
  • 2 / / 0

Dzięki za odp. Grzyby szybko urosły. Mam jeszcze pytanie. Po ilu tygodniach po założeniu grzybni powinno się je zbierać? I czy jak wykręcę je wszystkie na raz, to w jaki sposób będę mógł hodować następne pokolenia?
  • 182 / 118 / 0

28 stycznia 2019Szarisza pisze:
Po udanych pierwszych zbiorach zalałam ponownie growkita na 23h. Po 3 dniach zajrzałam jak wygląda spód pudełka i zauważyłam że się pojawiły 2 zielonkawe punkty. Czy to może być pleśń Bo jeśli chodzi o sam zapach to pachnie normalnie grzybami :p
Ten po lewej to może być syf, a ten po prawej nie wiem. Obserwuj sytuację, patrz czy to rośnie i jak się rozwija itp., ale na grzybni nie powinno pojawiać się nic zielonego, bez względu na rozmiar.

mlk

• 15 / 1 / 2

mlk pisze:
Witam, mnie właśnie również pojawiły się te kulki w growkicie Mckennai...pierwszy raz z czymś takim mam do czynienia....jeśli to stroma , to czy można ją spożywać i jaką ona może mieć moc w porównaniu do zwykłych, prawidłowo rozwiniętych grzybów? I przede wszystkim dlaczego się tak formuje? Warunki teoretycznie podręcznikowe są. ...na co powinienem zwrócić uwagę? Pzdr
20190126_211429.jpeg
Zabawne, gdy wzoraj pisałem posta, chyba nie było wcześniej wypowiedzi innego użytkownika odnośnie stromy.... Czyli wiadomo już, że to stroma i że pojawia się , gdy warunki są nieodpowiednie. Ale czy wiadomo , o jakie warunki dokładnie chodzi? Czy jak się stroma pojawia , to znaczy że jest za sucho, za zimno czy może odwrotnie.....za wilgotno... I druga sprawa, czy stroma jest psychoaktywna? Jeśli tak, to w jakim stopniu względem normalnego kosmitami? Dziś zauważyłem, że jednak piny się pojawiają, czyli może nie jest tak źle z tym ciastkiem...dodaję fotkę zrobioną dnia następnego. ....I teraz powiedzcie, jak wygląda według Was to ciastko.....chyba wydaje się być ok....wyrwać tą stromę i wyrzucić czy zasuszyć i spożyć? Pzdr
20190128_200219.jpeg
  • 3 / / 0

28 stycznia 2019mlk pisze:
Witam, mnie właśnie również pojawiły się te kulki w growkicie Mckennai...pierwszy raz z czymś takim mam do czynienia....jeśli to stroma , to czy można ją spożywać i jaką ona może mieć moc w porównaniu do zwykłych, prawidłowo rozwiniętych grzybów? I przede wszystkim dlaczego się tak formuje? Warunki teoretycznie podręcznikowe są. ...na co powinienem zwrócić uwagę? Pzdr20190126_211429.jpeg
Powiem ci że ja się ich pozbyłem, i na miejsce ich wyrosły prawidłowe grzybki :)
  • 9 / / 0

Kilka pytań od amatora:
1. Na Psylosophy proponują aby do okrywy na żyto użyć wapienia. Trochę ciężko go znaleźć w sklepie netowym. Może znacie jakieś łatwiej dostępne zamienniki?
2. Czy growkit może stać w małym pokoju gdzie śpią ludzie?
3. Czy te ruskie szybkowary dostępne na wielu serwisach aukcyjnych za groszę podołają przy słoikach z żytem? Nie ma tam żadnych możliwości ustawienia ciśnienia itp
  • 182 / 118 / 0

28 stycznia 2019mlk pisze:
Dziś zauważyłem, że jednak piny się pojawiają, czyli może nie jest tak źle z tym ciastkiem...dodaję fotkę zrobioną dnia następnego. ....I teraz powiedzcie, jak wygląda według Was to ciastko.....chyba wydaje się być ok....wyrwać tą stromę i wyrzucić czy zasuszyć i spożyć? Pzdr20190128_200219.jpeg
Wytnij ją po prostu, tylko pamiętaj o sterylnym nożu. O jedzeniu tego nie mam żadnych danych, chyba nikt tak nie robi, więc pewnie jest jakiś powód :) Na ogół pojawia się jak jest za sucho, więc może na tym polega problem. Sądząc po samym zdjęciu, kit wygląda dobrze.
28 stycznia 2019madprofessor pisze:
2. Czy growkit może stać w małym pokoju gdzie śpią ludzie?
Pewnie, bez problemu.
  • 1 / / 0

Mam problem z moja hodowla mija 12 dzień a nic się jeszcze nie pojawiło. Mam się już zaczynać martwić?
-tem okolo 20C
-wietrze codziennie 1/2
-zalalem i postawilem na 16h w lodowce
-grzyby trzymam w pokoju bez bezposredniego dostepu swiatla
-pryskam po sciankach co 2 dni woda z kranu
  • 2 / / 0

Witam.
Wczoraj w moim growkicie przeszedłem w tryb owocnikowania. Po 3h oświetlenia i nocy ku mojemu zdziwieniu poajwił się niezły wysyp primodrów. ;) Czy to normalne, że w drugiej fazie wilgotność bardzo szybko spada? Od około 95 % do 80% w dwie - trzy godziny
(bez oświetlenia, w ciemnym boxie). Dodam, że kit jest trzymany w stałej temperaturze 23.5-24.5 stopni tak jak wcześniej. Przeszperałem forum, lecz nie znalazłem nic na ten temat. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata