Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 2632 Strona 232 z 264

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

65%
Krajowe łysiczki
904
6%
Krajowe muchomory
90
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
396

Liczba głosów: 1390

Rejestracja: 2010
  • 3219 / 397 / 0

Po pierwsze to ze nie masz dostepu do sklepu z zarodnikami zupelnie mnie rozbraja - jesli masz dostep do internetu to zapewniam Cie ze to ogarniesz. Jesli jakims cudem Ci sie nie uda napisz PM'ke

Nie ma szans na to o czym piszesz. Nie pozyskasz w domowych warunkach sterylnej czesci grzybni dziko rosnacej lysiczki
Rejestracja: 2019
  • 7 / / 0

Nadszedł czas zbiorów.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

1.Czy spóźniłem się?
2.Skąd się wziął ten czarny nalot na z góry kapeluszy?
3.Ta czarna substancja to zarodniki?
4.Czy można to jeść teraz bez żadnych obaw?
5.Czy trzeba wyczyścić grzybnię z tych 'zarodników'?

Proszę o szybką pomoc :o

W Afganistanie ćpanie nie ma w sobie nic z rozrywki. Heroina: zapomniana wojna Afganistanu

Pod mostem zbiera się cichy tłum. Szum rzeki Kabul i dźwięk odpalanych zapalniczek rozbrzmiewają echem pod niskim betonowym stropem. Czasem ciszę przerwie syk palnika, który rozgrzewa szklane lufy. Raz po raz woda zalewa wąski brzeg rzeki tworząc lepkie błoto; stęchłą mieszaninę ziemi, fekaliów i śmieci. Choć parę metrów wyżej jaskrawe promienie kwietniowego słońca rozpalają karki przechodniów, pod mostem widać tylko cienie.

Fałszywe recepty, marihuana i handel lekami opioidowymi we Wrocławiu

Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem leków narkotycznych, sfałszowanych recept, a także ponad 400 porcji handlowych marihuany.
Rejestracja: 2018
  • 295 / 164 / 0

1. Nie. W sam raz, bardzo ładne zbiory.
2. Z kapeluszy :) Z tych blaszek pod spodem, tak dokładnie. To, że nalot jest obecny także na wierzchu, wynika pewnie stąd, że te zarodniki są bardzo małe i nie tyle spadają z góry na dól, ino latają w powietrzu jak taka bardzo wolno opadająca chmura pyłu albo kurzu. Więc mogą się osadzać też na górze.
3. Tak, to są zarodniki.
4. Można jeść bez obaw.
5. Nie trzeba.
Rejestracja: 2019
  • 7 / / 0

Może na zdjęciach nie za dobrze widać ale grzyby rosły z każdej strony ciastka nawet od spodu, miały tyle siły że nawet podniosły je :O

1. Czy to że rosną z każdej strony może spowodować że w następnych rzutach będzie dużo mniej grzybów 'moc' ciastka się wyczerpie?
2. Ciastko się sporo zmniejszyło po bokach, można je rozdrobnić żeby znowu wypełniło wszystkie dziury? Czy to może zakończyć uprawę?
3. Można przekroić ciastko na dwie części żeby mieć 2 razy większe zbiory?
4. Jeżeli grzyby będą rosły znowu z każdej strony to można postawić ciastko pionowo żeby nie gniotły się na spodzie i ściankach?
Czy to wpłynie pozytywnie na ilość zbioru?
Rejestracja: 2018
  • 295 / 164 / 0

1. Nie. W następnych rzutach będzie tyle grzybów, ile ciastko da radę wyprodukować. To, czy w poprzednim rzucie rosły wszędzie, czy tylko w kilku miejscach, nie ma znaczenia. Ogólnie: każde ciastko może wyprodukować tylko określoną ilość grzybów (w masie). Może to zrobić w dwóch rzutach albo i w sześciu, ale suma zbiorów będzie taka sama. Większość ludzi raczej nie wykorzystuje pełni potencjału ciastka, chociaż po tak czterech rzutach zwykle niewiele więcej da się wycisnąć i szkoda czasu na dalsze uprawy. Twoje ciastko dało bardzo ładny plon, ale jeszcze co najmniej drugie tyle - albo i więcej - spokojnie da się z niego wycisnąć. Może w dwóch rzutach, może w trzech, a może w jednym - nie wiadomo. Po prostu musisz mu dać rosnąć.

2. NIGDY W ŻYCIU, nie próbuj tego robić, bo wszystko zjebiesz. Ciastko ma być całe. Ciastko się zmniejszyło, bo część jego masy przeszła w grzyby, to logiczne. Jeśli je pokruszysz, to zniszczysz strukturę i zamiast jednej dużej, zdrowej grzybni będziesz miał mnóstwo małych grzybni, które nie zdołają niczego wypuścić, bo będą za małe.

3. Nie. Jeśli przekroisz na pół, to w najlepszym wypadku uzyskasz takie same zbiory. W najgorszym ryzykujesz syfa. Ciastko produkuje tyle grzybów, ile ma surowców: przekrojenie go na pół nie zwiększy ilości surowców do produkcji grzybów i raczej nie przyspieszy plonów. I nie, nie ma sprawdzonych metod na to, żeby ciastko "wzbogacić w surowce". Są niesprawdzone, w które lepiej się nie bawić, bo można wszystko zepsuć.

4. Grzyby, żeby wyrosły, potrzebują impulsu świetlnego. Pudełko jest półprzezroczyste, więc sygnał dostało całe ciastko, z każdej strony. Podejrzewam, że już się tego nie da odkręcić, ale możesz spróbować owinąć pudełko folią aluminiową, tzn zewnętrzne ścianki, i zostawić odsłonięty sam wierzch. Albo - ja bym tak zrobił, ale ja mam sprzęt - można przełożyć ciastko z pudełka do terrarium wysypanego wermikulitem albo perlitem, wtedy grzyby mogłyby sobie spokojnie rosnąć z każdej strony i nikomu by to nie wadziło.

Ogólnie: nic nie rób. Wstaw ciacho do wody i do lodówki, niech namoknie przez dobę, a potem daj mu rosnąć. Wszystko będzie dobrze, sądząc po zdjęciach masz podręcznikowy growkit, w którym wszystko odbywa się jak należy :)
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Witam, ile trwało średnio u was kolonizowanie górnej powierzchni growkitu? Przy jakiej ilości grzybni polecacie przejść na owocnikowanie? Mój kit jest trzymany w temperaturze 22-25 stopni. Wilgotność między 85-99%. Ciasto tak wygląda po 3.5 dniach, trochę grzybni zaczęło się pokazywać po bokach. Wszystko wporzo?
Ps. Kit wyjęty z growbaga tylko po to aby obkleić go taśmą, oraz przy okazji zrobić zdjęcia ;)
Bless Ya
https://zapodaj.net/79130f00d14ff.jpg.html
https://zapodaj.net/dd08567719ae7.jpg.html
Rejestracja: 2019
  • 9 / / 0

Podepnę się z jeszcze jednym pytanie dot. growkitu [chodzi o te sklepowe gotowce]. Czy taki growkit, już po wsadzeniu w foliową torbę, potrzebuje światła? Jeśli tak to ile ?
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Ktoś mi powie co to jest. Wyszło po 5 dniach teraz jest 8 i rośnie obok grzybków.
Mam to zebrać czy zostawić? Proszę o szybką pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2016
  • 3 / / 0

Witam mam mały problem z moimi Golden Teacherami. Dzisiaj mają 5 dzień pinowania, a grzyby zaczynają się wyginać i co niektóre już się otwierają, mimo że są małe. 3 Razy dziennie wachlowane 2 razy dziennie pryskane i światło z żarówki około 8h dziennie. Proszę o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2019 przez YungLean, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2018
  • 295 / 164 / 0

^One tak po prostu mają i rosną w taką stronę, w jaką im się podoba, nie przejmuj się tym. Bardzo ładne pudełko.
26 stycznia 2019Gvdrs pisze:
Ktoś mi powie co to jest. Wyszło po 5 dniach teraz jest 8 i rośnie obok grzybków.
Mam to zebrać czy zostawić? Proszę o szybką pomoc
Mi to wygląda na stromę. Stroma to takie coś, co grzybnia formuje jeśli się czuje zagrożona - rodzaj pancerza zabezpieczającego ją przed złymi warunkami. Pomacaj te kulki, jeśli są twarde, mają żółtawy odcień, a po rozkrojeniu wyglądają, jakby były zrobione z, no, z takiej samej materii jak normalny grzyb, to to jest prawie na pewno stroma, albo jakaś bardzo rzadka mutacja owocników, w co wątpię. Co do dalszego postępowania to w sumie nie wiem, można ją zostawić albo wyciąć, jeśli jest jej bardzo dużo. Ja zawsze wycinałem. Tylko pamiętaj, żeby wycinać zdezynfekowanym nożem, je czasami trudno wykręcić tak, jak zwykłego grzyba.
Prawdopodobnie coś robisz źle. U mnie stroma formowała się, kiedy za mocno wachlowałem terrarium (mocny strumień powietrza uderzał w grzybnię i ją wysuszał, a pewnie też tymczasowo wychładzał). Może też masz za sucho?
Posty: 2632 Strona 232 z 264
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 1111 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Baumgartner i 0 gości