Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
886
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
375

Liczba głosów: 1346

• 2934 / 276 / 0

W jakiej fazie jest hodowla ? Są już grzyby ?

Nic paść nie powinno. To krótki okres czasu
  • 8 / / 0

Dopiero wsadzona do worka i dobrze napita

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Zerwał pasy, wyważył drzwi, wyskoczył przez okno. W pościg ruszył lekarz

Zatruty dopalaczami, chory na schizofrenię pacjent próbował uciec z łódzkiej kliniki. Hospitalizowany na oddziale toksykologii mężczyzna zerwał pasy, wyważył drzwi i wyskoczył przez okno.
  • 2934 / 276 / 0

Wiec tym bardziej mozesz spokojnie zostawic. Postaw hodowle w chlodnym miejscu na ten czas
  • 7 / / 0

Witam growerów,
Podejrzewam że muszę robić coś nie tak z moją uprawą patrząc na mierne efekty ;/
Zakupiłem 2 tygodnie temu growboxa, tydzień przeleżał w chłodnym ciemnym miejscu.
Potem zalałem go wodą na około 2 godziny, wsadziłem do wora zalanego wodą i spryskałem ścianki.
Dostarczam świeżego powierza około 3 razy dziennie.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Czy tak to powinno wyglądać, co mogę zmienić?
Proszę o porady :pacman:
  • 2934 / 276 / 0

Od ilu dni jest wystawiany na światło ?
  • 7 / / 0

Od 7 dni, stoi na szafce, nie padają na niego bezpośrednie promienie słońca, w pokoju mam dwa małe okna nie jest zbyt jasno. Wieczorem świeci się jedna żarówka pod mlecznym kloszem. Powinienem schować w ciemniejsze miejsce?
  • 2934 / 276 / 0

Nie. Minimalna ilośc światła to ponoć godzina, o maksymalnej nie słyszałem - warunki które zapewniasz są w porządku. Poczekaj jeszcze trochę i rób wszystko tak jak robisz - pierwsze piny mogą pojawić się nawet po 14 dniach
  • 7 / / 0

A nie powinno wszystko z wierzchu całość zarosnąć białym nalotem i dopiero na tym wyrosną piny?
Czy mogą się randomowo wyskoczyć?
Jeśli chodzi o spryskiwanie ścianek to starać się żeby nic nie poleciało na grzybnię?
  • 2934 / 276 / 0

Nie musi być tak, że cały wierzch zarasta puchem - grzyby równie dobrze mogą powyłazić i bez tego.
Teorytycznie tak i w każdym poradniku radzą, ażeby tak robić. Praktycznie grzybnia nie jest jednak wcale taka znowu delikatna i jeśli dostanie jej się nieco wody bezpośrednio ze spryskiwacza to nie ma to większego znaczenia
  • 6 / 2 / 0

Witam. Zaniedlugo będę w posiadaniu 2 grow kitów. Cały plan działania już mam opracowany, natomiast zastanawiam sie nad umiejscowieniem hodowli. Chciałem aby to było w rogu pokoju na szafce, natomiast owy pokój jest dość mały, a ze względu na to, że ostatnio uszczelnilem okna to niestety pokazała się przy nich pleśń. Jutro będę ją likwidować za pomocą środków chemicznych oraz metalowej szczotki. Oczywiście po pozbyciu się pleśni porządnie wywietrze pomieszczenia. Natomiast czy nie jest to dużym zagrożeniem dla grzybni?
Czy lepiej umieścić growkity w innym pomieszczeniu, ale bez okna?
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata