Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
885
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
374

Liczba głosów: 1344

• 2842 / 252 / 0

Niczego niepokojącego tutaj nie widze
  • 27 / 8 / 0

Hurra. Dziewiątego dnia pojawiły się grzyby, obecnie jest kilka powyżej 50 i niektóre mierzą kilka centymetrów. Niekiedy zdarza się, że grzyb opiera się o ściankę worka. Unikać?
Dziennie wietrze worek przynajmniej dwa razy, niekiedy lekko psiknę wodą chociaż rzadko bo wilgoć skrapla się na ściankach worka więc pewnie mokro w środku :D

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Cztery tygodnie bez marihuany

KANADA. Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące pracy w lotnictwie i konsumpcji marihuany.
  • 4 / / 0

Shalom. Która odmianę polecanie na pierwszy raz dla osoby bez doświadczenia?
  • 2842 / 252 / 0

grzyb bez szkody dla siebie może opierać się o ścianki ;)
  • 27 / 8 / 0

Drugi rzut "wykiełkował" szybciej niż pierwszy ale o wiele wolniej rośnie. Grzybów jest mniej (zrozumiałe) jednak rosną ledwo co. Wydaje mi się, że dbam o nie tak samo. Jakaś propozycja?
Użytkownik nieaktywny
  • 241 / 32 / 0

Jeśli parametry są bez zmian (upewnij się: może coś jednak się zmieniło, np temperatura) to raczej nie możesz nic zrobić poza czekaniem. Skoro się pojawiły, to dojdą do końca :-)
  • 27 / 8 / 0

Dałeś mi do myślenia... przeanalizowałem i chyba mam winowajce.
Ostatnio z okazji wahań temperatury growkit trzymałem w szafce nad lodówką gdzie temperatura jest stabilniejsza. Niestety ta szafka jest za niska i worek musiałem złożyć czyli... zmniejszyłem objętość powietrza. Oczywiście wachluje uprawę ale jednak stężenie CO2 było chyba wyższe. Obecnie growkit trzymam w pełni rozwinięty i grzyby ruszyły widocznie.

Konkluzja? Nie ograniczać powietrza w worku.
Użytkownik nieaktywny
  • 241 / 32 / 0

Tak może być, wietrzenie jest ważne - ostatnio miałem mało czasu na zajmowanie się grzybami i mi jeden rzut wyrósł przez to jakiś taki mały, biedny, cienki, długi i w ogóle bez ikry, rosło w nieskończoność. Przy drugim wachlowałem ile się dało i było dużo lepiej i szybciej.
  • 27 / 8 / 0

Trzeci rzut mi się szykuje. Można jakoś wzmocnić growkit? Coś czytałem o dodatku miodu do wody, którą zaleje growkit na 12 godzin (do lodówki z uprawą)
  • 2842 / 252 / 0

Zakazenie substratu od takiego wzmacniania moim zdaniem
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata