Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 1536 • Strona 148 z 154
  • 3 / / 0
No właśnie tylko trzy się rozwinęły i już otworzyly się a te reszta to takie wielkości 1 cm a waga mojego ciastka 56,8
A mam pytanie czy po zbiorach trzeba będzie moczyć ciastko ,
A czy ta odmiana jest takie małe owocniki czy to u mnie niedorosly
  • 364 / 193 / 0
Moczymy ciastko za każdym razem, gdy zbierzemy plon, a urosły małe, bo miały zapewne taki kaprys - następnym razem będą większe.

Przy okazji: jakiś czas temu zakończyłem hodowlę, ostatni rzut zebrałem, a jako że byłem pewien, że już więcej nie będzie, kompletnie nie dbałem o higienę rąk i resztę środków ostrożności. Miałem za trzy dni jechać do siebie na działkę, gdzie zakopuję grzybnie, zatem kit zostawiłem samemu sobie w kącie (był w torbie plastikowej). Przyszedł dzień pogrzebu, a tam... Piny. Cała piątka. Oczywiście zaakceptowałem taki obrót spraw, wziąłem maluchy w obroty i po kilku dniach poszły się suszyć. Jak widać, bywa i tak, że naprawdę wiele im nie trzeba.
Pokażę Wam to, czego nie ma.
  • 6 / 1 / 0
Dzień dobry szanownym grzybiarzom,

Mój growkit jest bardzo nierównomierny. Duże i średnie okazy po bokach a na środku piny i primordia. Rośnie to bardzo szybko i te duże pewnie niedługo będą się nadawać do zbioru. Pytanie co zrobić z resztą? Wygrzebać piny przed ponownym zalaniem, czy zostawić próbować zebrać "dwa rzuty" z jednego flusha?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 3 / 2 / 0
@falsyfikot NIestety, nie mam jak zważyć. Owszem spoko, że nie trzeba nawadniać, ale zacząłem nieco pryskać po ściankach folii bo substrat zaczął odchodzić od pudełka i miałem wrażenie, że ma sucho.
U mnie pojawiły się już piny, przy czym pierwsze wyskoczyły przy krawędzi pudełka, tuż nad substratem, ciekawie to wygląda. Rzucam światło z góry, żeby mogły się wyprostować (o ile światło da im do zrozumienia w którym kierunku mają rosnąć). Reszta pinów zaczyna wychodzić z godziny na godzinę już zewsząd.

Pytanie do @CATCHaFALL oraz innych weteranów, czy opłaca się spróbować wysuszyć grzyby na grzejniku (kaloryferze)? Zaczyna się akurat robić zimno i grzejniki są włączane. Inną opcją, o której myślę to zaopatrzenie się w suszarkę z regulacją temperatury, ale jak wiadomo, jeśli da się to wolę ograniczyć wydatki.
pozdro
  • 290 / 54 / 0
@szprutaśnik
Mało które ciastko wyrzuca owocniki równomiernie. Przy drugim rzucie powinno się ich pokazać więcej na środku.
Zbieraj wszystko, łącznie z pinami, bo zgniją po zalaniu.

@bartek3000 Najpierw zmierz temperaturę na tym grzejniku. Jeżeli nie przekracza 40 stopni, to możesz je tam suszyć, ale najlepiej dać im kilka dni na papierze, aby same oddały wodę, a dopiero kończyć na grzejniku, czy w suszarce.
  • 6 / 1 / 0
Tak mi wyrosły ostatecznie, zdjęcie tuż przed zbiorem, który odbył się chyba troszkę z późno.
Wyszło jakoś 150g mokrych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 8 / / 0
Siemanko, jestem tu nowy (w grzybkach) :patrzy:

Pierwsze zbiory McKennaii za mną, jestem mega zadowolony z efektów - jest ich całkiem sporo! Brak niepokojących objawów (chorób itp.) i wyrosło kilka dość dużych okazów :)

Chciałbym jednak zasięgnąć rady:
1. Czy piny, które pozostały po zbiorach 'niewyrośnięte', się do czegoś nadają?
2. Zamierzam prawdopodobnie wznowić badania za jakiś czas, schowałem opakowanie prosto po zbiorach do lodówki owinięte w folię srebrną (w pudełku oczywiście) - czy tak będzie ok., żeby je ewentualnie za kilka m-cy ponownie sprawdzić?

Dzięki za pomoc!
  • 6 / 1 / 0
@rudasiksa12og Wyrosły, udało Ci się zebrać?
  • 35 / 12 / 0
Jestem w trakcie 5 rzutu. Owocników jest jak na lekarstwo. 
I tak się zastanam nad.
1. Zrobić wywar z siana i zalać je przy 6 flushu ?
2. Odwrócić ciasto do góry “nogami” ?

Jakieś uwagi ?

Dzięki
  • 176 / 29 / 0
Jak duże jest ryzyko skażenia growkitu pleśnią po pierwszym rzucie?
Live, laugh, love
ODPOWIEDZ
Posty: 1536 • Strona 148 z 154
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.