uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 170 • Strona 15 z 17
  • 969 / 236 / 0
.Papierek lakmusowy służy do badania kwasowości roztworów więc raczej tytłanie w ziemi jest słabe Nawet mierzenie papierkiem lakmusowym PH wody po dodaniu nawozów jest niemiarodajne bo nawóz barwi papierek i w ten sposób zaburza odczyt.
  • 8 / / 0
Okej, to się nie będę z tym pierdolić. Dzięki wszystkim za pomoc, w razie "w" jeszcze będę się odzywać i napewno zdam relacje z rezultatów.
  • 11588 / 2239 / 0
Papierkiem można zbadać wodę, która wpływa przez całą donicę i wypływa z dna. Nie wiem, na ile taki wynik jest miarodajny w kontekście pH ziemi.
  • 146 / 17 / 0
Zbadać pH wody, a później to co wypłynie. Z doświadczenia wiem, że podstawą miarodajności jest gleba, które użyliśmy na start. Jeżeli to była dobra kwiatówka np Canna Terra to można mieć pewność, że pH tego co będzie z niej wypływać po podlewaniu jest jako taką wytyczną idealnego pH ;)
  • 27 / 2 / 0
Elo tutaj Destruktor kij jeden wie czemu skasowało mi cookies a nie mogę przypomnieć sobie hasła do maila więc lipa.
Dobra pytanko, na ten miernik do pH będę czekać prawie miesiąc (piękne czasy) więc tutaj pojawia się moje pytanie czy mogę już pomidorki wsadzać do gleby a później dopiero ją zbadać i tam się nią odpowiednio zająć, czy takie czynność będą bardzo nieodpowiedzialne i karygodne? Aż żal mi na nie patrzeć jak widzę ,że produkują już drugie piętro liści a nie mogą rozpiąć swoich skrzydeł :(
  • 11588 / 2239 / 0
Czemu nie mogą rozpiąć skrzydeł? Rosną w jakiś pojemnikach "przejściowych"? Teraz generalnie jeszcze nie jest dobry moment na przeniesienie na outdoor. Jeśli miejsce w aktualnym pojemniku się kończy, to ja bym przesadził do większego i czekał.
Możesz oczywiście zaryzykować i przenieść na out, ale póki co temperatury nad ranem są bliskie zeru. Poczekaj przynajmniej jeszcze z 7 dni.
Nie czekaj też miesiąca na ten miernik - pH możesz skorygować później. To Ty robiłeś mieszankę "warstwową"? Masz zamiar to wszystko wymieszać? Bo jeśli nie, to miernik pH na nic się nie przyda.
  • 27 / 2 / 0
No rosną sobie w przejściowych 300ml donicach, a co do przesadzania do większych to się trochę obawiam, że gdy przyjdzie czas na spota to już drugiej stresacji nie przeżyją i się zastanawiam czy nie lepiej zostawić ją w tych małych do końca tych zimnych nocy, no ewentualnie mogę zawsze świeczki zostawiać na noc wkońcu to foliak więc i temperature będzie trzymać.
Ta haha to ja mam warstwową mieszanine gleb, dostałem od Ciotki taki płyn herliga i po prostu nim zbadam glebę której jest tam najwięcej bo zajmuje ona z 70% całego worka i w razie potrzeby po prostu będę z nią się bawić w regulację .
  • 11588 / 2239 / 0
Ile dni mają te roślinki? Zbyt długo nie możesz trzymać ich w tych kubkach - właściwie to na dniach powinieneś już przesadzać. Jeśli masz szklarnię, to chyba możesz zacząć nieco wcześniej. Ja bym poczekał jeszcze 3-4 dni i dawał na out. W moich stronach właśnie za tyle dni noce mają być już zdecydowanie cieplejsze.
  • 27 / 2 / 0
Tak więc zrobię, mają 13 dni. Co do testów sama gleba która dominuję w workach jest dobra 6-6.5 pH ma, zaś warstwa pruchniczna której dorzuciłem poleciała w chuja i ma pH 7-8. Jutro więc wymieszam to jak tylko mogę i sprawdzę pH, jeżeli nie będzie mi ono odpowiadać to co będę musiał zrobić z tym ?
  • 27 / 2 / 0
Dobra, gleba wymieszana i jej poziom pH na głębokości 20cm wyniósł 6,5-7. Czy tak może już zostać czy muszę to jakoś zbić ?
ODPOWIEDZ
Posty: 170 • Strona 15 z 17
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.