Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 50 • Strona 4 z 5
  • 444 / 21 / 0
Hejka, mam ekstrakt z gingko biloba zakupiony z magicznego ogrodu, niestety w smaku jest łeeee :< . Moglibyście polecić jakiś przyjemniejszy sposób konsumpcji bo żeby były efekty trzeba regularnie stosować 3x dziennie po 15mg ( tak pisze na opakowaniu) a niestety wykręca mi twarz za każdym razem gdy mam to w ustach :( . Pakowanie do kapsułek odpada ponieważ nie mam kapsułkarki :/
Po prostu egzystuje w tym matrixie
  • 394 / 10 / 0
Przecież to jest dobre, to Ci wykreca twarz? Bez komentarza.
Uwaga! Użytkownik BetterThan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3342 / 505 / 0
Ile tego wrzucać na odstawce benzo? bo jak wiem to antagonista GABA, czyli polecane - mam tab 80mg.
★ 𝘾𝘼𝙍𝘽𝙊𝙉 𝘽𝘼𝙎𝙀𝘿 𝙇𝙄𝙁𝙀𝙁𝙊𝙍𝙈𝙎
  • 8048 / 1456 / 2
Łap [mention]polymerase[/mention]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14504293
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2828029/
Ile wrzucać? Zaczynaj powoli. Ja Benzo nie odstawiałem, ale zawsze zaczynam od ilości sugerowanych.

Ogólnie prześledzić posty Beriga bo sporo pisał o odstawce


Uważaj bo ginkgo mocno rozrzedza krew:)
Ja coś tam wrzuciłem dzień po ginkgo to puls mi skoczył na 180
[mention]neurobiolog[/mention]
Obczaj załącznik.

scalono /Hash_Oil

[mention]polymerase[/mention] i jak efekty?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 4 / / 0
Hejka, aby fitoterapia milożębem była skuteczna, należy go stosować minimum 3 miesiące do nawet połowy roku. :(
  • 8048 / 1456 / 2
Guzik prawda.
Efekty widoczne są w ciągu kilku dni.
Zresztą istotne o jakich efektach mówimy.

Pisze o ciętym korzenie i nalewce.
Tabletki możesz stosować i 100lat i efekt będzie mierny.

Często polecane to kiedy ginko z bacopa lub ginko z zen szeniem.
Przy drugim trzeba uważać na ciśnienie.
  • 2489 / 1375 / 34
Miłorząb japoński (Gingo biloba) we współczesnej terapii
Agnieszka Piechal, Ewa Widy-Tyszkiewicz, Kamilla Blecharz-Klin
Przew Lek 2003, 6, 5, 42-47
Online publish date: 2003/07/15
View full text Get citationWyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) od wieków był stosowany w medycynie chińskiej jako lek w chorobach serca, płuc oraz w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Otrzymywany obecnie z liści tej rośliny, w wyniku wieloetapowych, skomplikowanych procedur, standaryzowany ekstrakt w postaci preparatu EGb 761 jest jednym z najczęściej stosowanych w Europie leków roślinnych.


Obecność w preparacie wielu czynnych substancji leczniczych sprawia, że zakres działania terapeutycznego EGb 761 jest niezwykle szeroki. Spośród wielu wskazań, EGb 761 zalecany jest głównie w terapii zespołów otępiennych o różnej etiologii, schorzeniach przebiegających z zaburzeniami krążenia obwodowego; w zawrotach głowy, szumach usznych oraz głuchocie typu odbiorczego.

Obecnie trwają badania mające na celu potwierdzenie skuteczności leku i możliwości jego stosowania w urazowym uszkodzeniu mózgu, zaburzeniach lękowych, depresji, chorobie wysokościowej, a także w terapii przeciwnowotworowej.
O skuteczności działania preparatu decyduje szereg mechanizmów, które ujawniono w licznych doświadczeniach na zwierzętach przeprowadzonych metodami
in vitro i in vivo. Należy do nich usprawnienie przepływu krwi oraz metabolizmu tkankowego, zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych, wymiatanie wolnych rodników i zapobieganie utlenianiu lipidów. Innym istotnym działaniem preparatu jest również zdolność odwracania deficytów gęstości receptorów dla wielu neuroprzekaźników, które powstają w następstwie zachodzących w organizmie procesów starzenia się [1].


Substancje aktywne


Aktywnym składnikiem preparatu jest wyciąg otrzymywany z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba). Produkcja EGb 761 przebiega wg strzeżonej patentem procedury, zapewniającej uzyskanie ekstraktu o optymalnych właściwościach farmaceutycznych i farmakologicznych. Ponieważ zawartość składników czynnych roślin leczniczych zależy od warunków klimatycznych i gleby, liście miłorzębu są dostarczane tylko ze specjalnie prowadzonych plantacji i zbierane w określonym okresie wegetacji. Główny efekt terapeutyczny przypisuje się dwóm grupom związków: glikozydom flawonoidowym oraz laktonom terpenowym, których stężenie w preparacie jest ściśle kontrolowane.

EGb761 jest SNDRI i blokuje MAO.
Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci tylko pozytywna energia.
Fajne koszulki
https://vm.tiktok.com/ZMFDPae1K/
  • 11 / 2 / 0
Witajcie :)
Czy Ekstrakt z Ginkgo Biloby można mieszać z L-fenyloalanina i L-Tyrozyną?
  • 173 / 26 / 0
Czy ilości ok. 1g lub mniej liści mogą spowodować krwotok z nosa (nie łączone z aspiryną, ani niczym podobnym)?
  • 15 / 4 / 0
Siemka! Zaczalem pic gingko + trawe cytrynowa (chcac poprawic pamiec po dlugim paleniu trawy). Zauwazylem ze napar daje mi lekki "haj" (porownalbym jego dzialanie do wciagania tabaki, ale nie jest to takie pobudzajace, raczej "kojące" "senne").
ODPOWIEDZ
Posty: 50 • Strona 4 z 5
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.