Gbl przy przedawkowaniu stymulantów

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 22 Strona 2 z 3
Rejestracja: 2011
  • 1461 / 137 / 0

Stimy + GBL to dobra opcja imprezowa w odpowiednich dawkach. Przy przedawkowaniu NDRI to GBL daje radę, tj. jest silniejszy niż stymulacja i znacznie uspokaja. Wtedy nawet, jeśli faza zrobi się bardziej imprezowa, to nie będzie niepokoju, nadciśnienia i nieprzyjemnych odczuć.

Z kolei na amfetaminach (w tym PEA) to GBL nawet w dawce prawie 6 ml jednorazowo nie zgasi fazy tylko może zrobić dziwne jazdy typu najpierw spoko stymulacja, a potem zamknięcie się w sobie i uśmiechanie bez kontaktu ze światem zewnętrznym ;)
Jednak już np. 1-2 ml do amfetamin potrafią wyłączyć krzywe doznania przy przedawkowaniu, ale faza nadal trwa, więc np. można pracować spokojnie.

Ogólnie wszystko zależy od dawki GBL, rodzaju stymulanta i także jego dawki.
Rejestracja: 2007
  • 1201 / 4 / 0

Zgadzam się, choć bycie w ciągu zobowiązuje do stałęgo polewania - wtedy zapominając o polaniu zwiększa zwiększa sie ryzyko psychoz, dodatkowo spadajaca acetylocholina powoduje masakryczne odczucia w postaci tachykakardi ( czestoskurcz serca ) i hypertonii ( nadcisnienie ) - nie polecam - nawet z PEA czy kofeina... a co dopiero z mocniejszymi stymulantami... GBL w nieduzych dawkach - super - kiedyś sam mieszałęm... ale teraz miałbym lęki ;)

Dodatkowo w ciągu polewanie wiekszych dawek nie zmniejszy pobudzenia, a może jedynie je podbić i mamy z głowy spanie, spokój wewnetrzny itp... psychozy tylko mogą się nasilić + odczucia walenia serducha ---> nie polecam przy mocnym ciągu gieblowym ;)

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Norwegia: Pokoje dla narkomanów nieczynne w wakacje. Ratownicy boją się fali przedawkowań na ulicy

15 marca Norweskie Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o zamknięciu wszystkich – zarówno państwowych, jak i prywatnych – firm świadczących usługi związane ze zdrowiem. Zaliczyły się do nich pokoje iniekcyjne dla osób uzależnionych od narkotyków.
Rejestracja: 2009
  • 545 / 5 / 0

NoLimit pisze:
dodatkowo spadajaca acetylocholina powoduje masakryczne odczucia w postaci tachykakardi ( czestoskurcz serca ) i hypertonii ( nadcisnienie )
To przede wszystkim rozregulowanie systemu GABAergicznego/glutaminergicznego odpowiada za tachykardię i skok ciśnienia, a nie spadek ACh. Ten sam problem występuje w przypadku delirium alkoholowego/odstawiania benzodiazepin, gdzie zablokowanie receptorów ACh lub zwiększenie koncentracji ACh nie ma specjalnego wpływu na te objawy. Zastanów się dlaczego podanie agonistów GABA, a nie np. DMAE, hamuje te objawy.
Rejestracja: 2007
  • 1201 / 4 / 0

Wierze na słowo, chciałem mieć jakiś wkład, ale widze, ze sporo się musze podszkolić jeszcze ;)

Ale głównie chodziło mi o odczucia przy stymulantach - nie odstawce. Zapominając w moim przypadku o polaniu ( nie dopuscił bym do tego :rolleyes: ) ACh by mnie dodatkowo rozregulowala... wlasnie mysle wrazenie, ze też ma wplyw na tach* i hiper*... a tu tylko kwestia samopoczucia, rozpalenie i inne objawy zespolu acentycholingenicznego

Choś sugerując się wypowiedzią angryego i wycinając troche z kontekstu apropo w.w zespolu ---> "...suchość w ustach, zamglone widzenie, rozszerzone źrenice, przyspieszone tętno, suchą przekrwioną skórę, podwyższoną temperaturę ciała, zatrzymanie moczu, zaburzenia świadomości, halucynacje, nadmierne pobudzenie..."
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

przy GHB acetylocholina gra dosc znaczna role, czytamy :

"Giarman i Schmidt zauważyli, że przez stosunkowo wysokie dawki GHB, stężenie ACh było zwiększone w
pewnych obszarach mózgu"

wiec podbijanie acetylocholiny przy odstawce na pewno ma sens, oraz skutki uboczne na pewno poteguje "niedobor" acetylocholiny , choc jak pisze euzeubiusz pierwsze skrzypce gra tu gaba/glutaminian
Rejestracja: 2012
  • 34 / / 0

Nie polecam picia giebla gdy próbuje się zasnąć po dniu z pentedronem. Oczy same się zamykają ale serce dalej nawala jak opętane. Wyczuwa się jakiś dziwny strach do tego - sytuacja wyjątkowo nie naturalna. Oprócz tego kiedy już się "zaśnie" jest się w stanie który przypomina połączenie snu, jawy i jakiejś dziwnej psychodelicznej fazy. Trwa to wszystko jakieś 2 albo 3 godziny. Przeżycie wyjątkowo nie przyjemnie, nie polecam. Nie wiem czy u wszystkich to tak działa, koledzy którzy przyjmowali dokładnie to samo co ja i w takich samych dawkach spali całkiem dobrze ;)
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 36 / / 0

podobne objawy maiłem po mefce, GBL mnie wyhamował do poziomu w którym zwałe dało sie przeżyć. generalnie nie mieszam g z stimsami więcej. Myślę że jak nG plus odpowiednie dawkowanie i nie będzie sensu cokolwiek dokładać :*)
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

deprim oczywiscie ze nie trzeba nic wiecej, ale jak juz ktos chce to jak nie raz pisalem, w polaczeniu z kawa nG jest dobre i sie nie gryzie, czy w polaczeniu z dmaa (glownie noradrenalina), wiec z jakimis lekkimi stymulantami, zwlaszcza takimi ktore nie wypierdalaja dopaminy jest jak najbardziej okej :)
Rejestracja: 2012
  • 51 / / 0

Tak naprawdę to jest kwestia każdego organizmu i tolerancje na fazy po narkotykach. Nie raz mieszałem giebla z stimsami lecz po pewnym czasie też uznałem to za zły pomysł i rzuciłem prochy całkowicie. Jeżeli czujecie się na siłach to miksujcie i tyle.
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

jeszcze co do acetylocholiny :

"Efekty cholinergiczne

GHB zwiększa syntezę acetylocholiny (ACh). Niedobór acetylocholiny zaproponowano jako jedna z głównych przyczyn choroby Alzheimera. ACh jest również, aby brać udział w produkcji szybki ruch oczu (REM). Gdy szczury są pozbawieni snu REM, ich poziom spadku ACh w mózgu, ale w czasie snu REM, zwiększają. Mimo, że badania te mają charakter wstępny, sugeruje możliwy mechanizm, dzięki któremu GHB może poprawić sen REM. (15) może także zapewnić racjonalne do testowania skuteczności GHB na chorobę Alzheimera. "

oraz

" Jednakże Laborit sugeruje, że zwiększenie poziomu acetylocholiny i dopaminy
w mózgu i pozorny wzrost syntezy białka w mózgu, obrót serotoniny i poziomu kwasu asparaginowego przez GHB, może skorygować zaburzenia metaboliczne wtórnych
stanów depresyjnych [5]"

a tak ogolnie ten tekst dotyczcy przeciwdepresyjnych efektow GHB
Posty: 22 Strona 2 z 3
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1320 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kanghi i 0 gości