GBL a interakcje z innymi lekami

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 75 Strona 6 z 8

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 257 / 3

Jezu, co się martwisz? Lej po prostu i sprawdź sam. Nie umrzesz.
Rejestracja: 2014
  • 1810 / 480 / 0

Było pierdyliard razy, ze z ssri/snri/ other shit wszystko si. sam na takie pytanie odpowiedziałem co najmniej z pięc razy odkąd tu jestem. na chuj się w sumie produkować dla tych idiotów?

a połączenie z rozbujaną wenlą możnaby kwalifikować do działu mixy :D

Projekt legalizacji marihuany w Sejmie już w kwietniu

Legalizacja marihuany to zysk dla pacjentów, rolników i gospodarki. To spokój dla obywateli, którym za wypalenie skręta nie będzie groziło więzienie. I oszczędności dla państwa, które za tego skręta nie będzie ścigać. Rozmowa z posłanką Urszulą Zielińską.

Alienacja rodzicielska – uzależnienie od alkoholu jako wynik deficytu drugiego rodzica

Psychologowie i psychiatrzy mówią jednym głosem: alienacja rodzicielska jest przemocą wobec dziecka i powinna być tak właśnie traktowana przez prawo i organy państwa. Tymczasem niewiele jest w Polsce badań na ten temat. Powstają co prawda prace naukowe lub paranaukowe, ale wciąż ich liczba jest nieadekwatna do skali zjawiska.
Rejestracja: 2013
  • 120 / 6 / 9

Hej!
Orientuje się ktoś czy mogę używać giebla jeśli jestem w trakcie antybiotykoterapii ( doksycyklina+ tynidazol)? Chodzi mi o bardzo rekreacyjne polewanie, raz może dwa razy w tgodniu.
Rejestracja: 2009
  • 275 / 7 / 0

@up ja używałam jak byłam w ciągu i złapało mnie przeziębienie zajebujące płuca. Nie było problemu.
Rejestracja: 2007
  • 227 / 5 / 0

@alchemia
Używałem giebla przy różnych antybiotykach, nawet przy stanie zapalnym zęba, ropie i opuxhnietym policzku i wszystko było ok, antybiotyk działał, giebel działał.
Rejestracja: 2011
  • 194 / 5 / 0

@up
Zapomniałeś wspomnieć o przeszczepie wątroby zaś ;)
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

alchemist pisze:
Hej!
Orientuje się ktoś czy mogę używać giebla jeśli jestem w trakcie antybiotykoterapii ( doksycyklina+ tynidazol)? Chodzi mi o bardzo rekreacyjne polewanie, raz może dwa razy w tgodniu.
Ja w trakcie brania antybiotyku w ciągu giebla czułem się jakoś nie tak. Czy to było realnie od tego połączenia to nie mam pojęcia, ale tak na wszelki wypadek piszę.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 257 / 3

Jejku, ludzie myślą cały czas przez pryzmat alkoholu i antybiotyków (notabene, nowsze antybiotyki można łączyć z alkoholem, ale to tak nawiasem). Problem alkoholu i antybiotyków to tak zwana reakcja disulfiramowa. alkohol etylowy jest metabolizowany do aldehydu octowego, który odpowiada głównie za uczucie kaca i jest bardziej szkodliwy niż alkohol per se. Aldehyd octowy, jeżeli mnie pamięć nie myli, jest dalej metabolizowany do kwasu octowego i wydalany po prostu. Sęk w tym, że niektóre antybiotyki blokują enzym odpowiedzialny za utlenianie aldehydu octowego do kwasu octowego (enzym ten do dehydrogenaza alkoholowa). Organizm zatruwa się aldehydem. A mówiąc prostszym językiem - fundujesz sobie kaca życia, po którym możesz już się nie obudzić.

W przypadku giebla nie ma takiego metabolitu, jak aldehyd octowy. Zupełnie inne enzymy odpowiadają za metabolizm GBL (laktamaza, transaminaza). Nie ma tutaj absolutnie żadnego udziału dehydrogenazy alkoholowej i szkodliwych metabolitów. Nie ma zatem zagrożenia dla zdrowia. Niech ta kwestia zostanie zamknięta raz na zawsze.
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

Oke, ja jestem tego świadom całkiem. Ale dziele się tu własnym odczuciem na wszelk wypadek. Nie chodzi mi tu o szkodliwą interakcje. Ale jakieś połączenie gieblociągu z antybiotykiem osłabiającym flore itd
Po prostu czułem się jakoś dziwnie, póki brałem.
Rejestracja: 2013
  • 120 / 6 / 9

Dzięki wielkie za odpowiedzi. alkoholu nie chcę pić razem z antybiotykami bo on ogólnie osłabia odporność i co za tym idzie człowiek się bardziej podatny na kandydozę itp. robi. Właśnie gieblem go chciałem zastąpić na ten okres.
Pozdrawiam :)
Posty: 75 Strona 6 z 8
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1952 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość