GBL/GHB - skutki prozdrowotne

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 228 Strona 5 z 23
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

nie, nie da rady, czysty hormon wzrostu trzeba podawac pare miechow zeby nastapil rozrost kosci, do tego raczej juz wiecej nie urosniesz poniewaz chlopcy rosna do 18 roku zycia a dziewczynki do 17 - "uważa się, że między 18. a 25. rokiem życia ciało może wzrosnąć jeszcze ok. 3-5 mm." GBL/GHB choc posiada duzy wyrzut gh to jednak zamaly do rozrostu kosci, ale wystarczajaco stymuluje zeby w wieku 60lat uzyskac poziom hormonu wzrostu jaki mialo sie majac 20lat a nawet na wyzszym poziomie dlatego czasem GHB jest nazywane "eliksirem mlodosci" :)

mialem pisac artykul na temat hormonu wzrostu i GHB, ale to obszerny ciezki temat, nie widzi mi sie klepanie tego na komorce...

to juz wiem skad ten nik - krasnal :D ile masz wzrostu wogole ?
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 83 / 1 / 0

169 mam! chcę być w lepszej agencji modelingowej niż obecnie, bo nie mam szans na wybiegi, kurwa łatwiej schudnąć niż .. urosnąć w górę :-D

GBL tak polubiłam, że i tak będę to ćpała co jakiś czas... może się uda, może dodatkowo do planowanego zakupu argininy i lizyny , a w wieku 20-25 lat maleje szansa na wzrost ale wciąż jest i troszkę większa niż te kilka milimetrów uwierz :) generalnie odkryłam paradoks - GHB jest nielegalny, a przecież GBL rozkłada się do do tegoż GHB w organizmie. Idąc tym tropem... zalegalizować aborcję!

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

Podczas pandemii Portugalczycy więcej spali, ale rzadziej sięgali po... narkotyki

W okresie epidemii koronawirusa mieszkańcy Lizbony spali dłużej niż przed nasileniem się przypadków Covid-19, a także rzadziej sięgali po narkotyki - wynika z opracowanego w kwietniu i maju, podczas obowiązywania przymusowej izolacji, studium zachowań mieszkańców Lizbony.
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

krasnalulu :P powiem ci tak po 18nastce ciezko juz cos urosnac wiem bo mam wiecej na karku niz podany przez ciebie powyzej przedzial wiekowy i widzialem jak dojrzewaja rowiesnicy, byc moze podskoczysz jeszcze 2 centy bo to w sumie nie duzo, ale najlepszy okres wzrostu juz masz za soba...

baa wiadomo, dla tego ja teraz rosne juz tylko wszerz :)
uwierzyl bym ale bys musiala bardziej mnie przekonac... :P

co do stosowania w celu podbicia hormonu wzrostu na poprzednich stronach wszystko masz opisane, jak chcesz podbic hormon wzrostu to musisz pozegnac sie z braniem w dzien, poniewaz najlepiej brac na noc, inaczej bardzo latwo i bardzo szybko mozna uzaleznic sie fizycznie, jak bedziesz brala na noc na hormon wzrostu i wdzien zeby sobie podbic nastroj, do tego powinnas przerobic GBL na GHB (czemu i jaka roznica masz w dziale - GHB/GBL - jaka roznica, na ostatniej stronie)

wszystkie badania wskazuja ze aby wycisnac maks z GHB jezeli chodzi o hormon wzrostu, trzeba brac 3g GHB 2x w nocy, czyli stosujesz jako lek nasenny, 3g i kladziesz sie spac, obudzisz sie automatycznie po 3-4godzinach i wtedy bierzesz druga dawke 3g i spisz kolejne 3-4godziny

do tego najlepiej dorzucic spore ilosci witaminy b6, magnez, witamina c
oraz arginina i lizyna tez tu bardzo pasuje, bierzesz to wszystko razem z pierwsza dawka 3g GHB

wogole krasnalu zaznajomilas sie z GBL/GHB ? skutki uboczne, uzaleznienie fizyczne, interakcje z innymi substancjami, itp.. ?

aa tam, takim odkrytym paradoksem nikogo tu nie zaskoczysz, wiesz ze twoj mozg samoczynnie wytwarza GHB i ze GHB znajduje sie tez w winach i cytrusach... surprise :P
Rejestracja: 2011
  • 199 / 3 / 0

krasnal666 ile ty masz lat? ...piszesz jak byś byłą przeryta strasznie po jelicie watą XD ...na 'schudnięcie " pewnie feta w ptasi mózg ...
..wbrew temu co sądzisz pewnie - nie bluzgam bezpodstawnie - co życzę zdrowia szczerze;
Pozdrawiam
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

W jakich lekach znajdziemy GHB

GHB jest zatwierdzony w Niemczech (Somsanit ®; Kohler) do znieczulenia dożylnego, choć jego stosowanie jako środek znieczulający obecnie maleje.

W USA, Kanadzie, Unii Europejskiej, Szwajcarii, GHB jest zarejestrowany do leczenia katapleksji i nadmiernej senności w ciągu dnia związanej z zaburzeniami snu, narkolepsji (Xyrem ®, Jazz Pharmaceuticals Inc, Valeant Pharmaceuticals International, UCB).

Jest także zatwierdzony we Włoszech i Austrii w celu leczenia uzależnienia od alkoholu (Alcover ®, farmacéutico Laboratorio CT).

We Francji, jako uzupelnienie w znieczuleniu (Gamma-OH ®).


Gamma-OH ®

Gamma hydroksymaślan sodu metabolit GABA, agonista receptora GABA-B. Wskazany jako uzupełnienie znieczulenia, używany tylko w połączeniu. Zarezerwowany do użytku szpitalnego.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Powieksz : http://www.shaman-australis.com/~claude/gamma_oh.jpg

Gamma-OH 200 mg / ml, roztwór do iniekcji (IV)

Wskazania
· Uzupełniające znieczulenie w chirurgii i położnictwa.
· Sedacja w Neurotrauma.

Przeciw-wskazania
Lek ten jest nie wskazany w następujących przypadkach:
· Ciężkie nadciśnienie
· Bradykardia, zaburzenia przewodzenia w obrębie serca
· Nieskorygowana hipokaliemia
· Padaczka
· Alkoholizm.
Lek ten nie jest zwykle zalecane w czasie ciąży.

Środki ostrożności
Lek należy podawać w obecności anestezjologa z pomocą intubacji.
· Pobudzenie i zamieszanie można zaobserwować gdy działanie przeciwbólowe jest niewystarczające,
· W przypadku braku premedykacji barbituranami, wybudzenie może być brutalne, z drgawkami i utrata moczu,
· Gamma-OH może powodować hipokaliemie (stężenie potasu w surowicy krwi mniejsze niż 3,6 mmol / l (u dzieci odpowiednio 3,2 mmol/l)). Hipokaliemia może być zniesiona przez jednoczesne podawanie soli potasu,
· Podczas wielokrotnego stosowania Gamma-OH (neurosédation), wystepuje ryzyko Hipernatremii (zwiększenie stężenia sodu w surowicy krwi powyżej 148 mmol/l.).

Ciąża
Nie ma wiarygodnych danych teratogenności u zwierząt.
Obecnie nie ma wystarczających danych do oceny potencjalnego teratogennego 4-hydroksymaślanu sodu stosowanego w okresie ciąży.
W związku z tym, stosowanie 4-hydroksymaślan sodu nie jest wskazane w okresie ciąży.
Karmienie piersią może być kontynuowane po narkozie gdy Gamma-OH zniknie z organizmu.

Niekorzystny
+ Zwiększa amplitudę i zmniejsza częstotliwości ruchu oddechowego.
+ Spowalnia bicie serca, zarówno u pacjentów z prawidłową praca serca jak i u pacjentów z tachykardią.
Możliwość wystąpienia podczas indukcji przejściowego nadciśnienia.
+ Możliwe mioklonie podczas indukcji.
+ Rano, mozliwe nudności, wymioty i niepokój.

Wpływ na prowadzenie pojazdów
Zastosowanie tego leku nie wolno laczyc z kierowaniem i obsluga pojazdow mechanicznych.

Gamma-OH 200 mg / ml, roztwór do iniekcji (IV) - dawki

Dożylnie.
Znieczulenie
· Dorośli: 60 mg / kg, średnio 2 ampułki 10 ml,
· U dzieci: 100 mg / kg.
Utrzymanie znieczulenia odbywa sie poprzez podanie drugiego zastrzyku, równego połowie dawki początkowej.
Gamma-OH może być laczony z innymi szybko działającymi srodkami rozkurczowymi co pomaga zmniejszyć dawki.
Neuro-trauma
20 do 50 mg / kg na godzinę, zazwyczaj ampułki 10 ml co 60 do 120 minut do kilku dni.


-----------------------------------------------------------------

Wplyw GHB i innych pokrewnych substancji na receptory.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

------------------------------------------------------------------

Metabolizm GHB i innych pokrewnych substancj.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

Depresja a GABA aka GHB ?

Informacje plus moje przemyslenia.

25-07-2004
Wyniki badania, opublikowanego w lipcowym numerze Archives of General Psychiatry wskazują, że u pacjentów z dużą depresją poziomy kwasu gamma-aminomasłowego ( gamma-amino-butyric acid , GABA) w korze płatów potylicznych są istotnie niższe niż u osóbzdrowych. Niskie poziomy GABA są szczególnie wyrażone u pacjentów z depresją z cechami melancholii oraz u tych z depresją z objawami psychotycznymi.

2008-08-04
Zmiany w poziomie receptora kwasu gamma amino masłowego w mózgu są odpowiedzialne za depresję poporodową...
"Po urodzeniu potomstwa, myszki pozbawione białka receptora GABA miały objawy depresji i odrzucały swoje młode. Zastosowanie leku przywracającego prawidłowe działanie receptora poprawiało zachowanie samic i zwiększało przeżywalność młodych"
http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/polo ... dowej.html

2008-11-27
Nowy lek psychotropowy szansą na skuteczniejsze leczenie depresji

Badania prowadzone w Instytucie Farmakologii to próba znalezienia „złotego środka “ pomiędzy skutecznością a brakiem działań ubocznych antydepresantów.
Profesor Andrzej Pilc w swoich pracach pokazał, że w działaniu antydepresyjnym dużą rolę mogą odgrywać pewne typy receptorów powiązanych z kwasami glutaminowym i GABA. Badania jego zespołu nad tymi receptorami oraz ich związkami z depresją były pierwszymi w skali światowej.
- Myszy, które otrzymały substancje reagujące na receptory kwasów glutaminowego i GABA w mniejszym stopniu reagowały na sytuacje stresowe, miały słabsze objawy lękowe. Badamy również, czy leki oddziałujące na receptory kwasów glutaminowego i GABA nie zaburzają lokomotoryki czypamięci. Wstępne wyniki pokazują, że badane przez nas substancje wydają się lepszymi potencjonalnymi lekami, niż stosowane obecnie preparaty - mówi profesor.
http://www.doz.pl/newsy/a1691-Nowy_lek_ ... e_depresji

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?k ... d=10596312


Sporo osob stosujacych GBL/GHB opisywalo ze czuli sie oni tak "jak powinni" sie czuc normalnie.
Pytali tez czemu nie ma lekow na depresje podobnych do GHB, powyzej tez mozemy przeczytac ze badane substancje oddzialywujace na GABA i glutaminian wydają się lepszymi potencjonalnymi lekami antydepresyjnymi niz stosowane obecnie preparaty, laczac to wszystko razem, nasowa mi sie jedna mysl - [!!] po co na nowo wymyslac kolo ? [!!]
Przeciez istnieje juz taka substancja ktora posiada te wszystkie cechy i to juz od 1960r. Tak jest nia GHB.

Najciekawsze jest to ze inne leki oddzialywujace na GABA w przeciwienstwie do GHB, wykazuja szybki wzrost tolerancji, mozna tu przytoczyc phenibut, baclofen, gabapentyna, czy leki z grupy benzodiazepin. Jak pokazuje praktyka, Xyrem (GHB) brany co noc na narkolepsje w 2 duzych dawkach, przez pare czy nawet kilkadziesiat lat, nie wykazuje w tym czasie wielkiego wzrostu tolerancji, zazwyczaj zatrzymuje sie na jakims poziomie i nie rosnie, po takim czasie uzaleznienie fizyczne po odstawieniu leku jest zadne badzi lekkie skladajace sie glownie z rozdraznienia, pogorszenia nastroju, drazliwosci i nerwowosci, znikajace po paru dniach... Czytalem na forum wypowiedz pewnej kobiety ktora brala Xyrem (GHB) przez 15 badz 20 lat (nie pamietam dokladnie) pisala ze tolerancja na lek u niej nie wzrastala a po odstawieniu po takim czasie, nie miala objawow uzaleznienia fizycznego. Dla mnie to wystarczajace rekomendacje potwierdzone w praktyce na to ze GHB w odpowiednich dawkach mozna przyjmowac bezpiecznie przez dluzszy okres czasu.

GHB tez jako jedyny oddzialywuje tak specyficznie na GABA pod katem depresji czy lekow, nie zamula i daje energie i motywacje do dzialania, jednoczesnie poprawiajac nastroj i likwidujac leki, rozluznia a do tego nie zamula i nie zaburza motoryki, koncentracji, pamieci i myslenia (w odpowiednich dawkach - badania na ten temat strone wczesniej). Jedyny lek jaki "dorownuje" GHB i dziala podobnie jest Baclofen ale znacznie szybciej rosnie na niego tolerancja.

To moze tez wyjasnic czemu GHB ma taki potencjal uzalezniajacy psychicznie. Osoby borykajace sie z depresjami i lekami, moga miec znacznie wiekszy potencjal do uzaleznien psychicznych, ze wzgledu jak to wynika z powyzszych artykulow na owocne dzialanie antydepresyjne, u takich osob sieganie po GBL/GHB nie jest spowodowane checia oduzenia, przezycia haju, a raczej tym ze czuja sie na nim "normalnie"...
Oczywiscie nie wszystkich sie to tyczy, raczej tylko osob ktorych zadowalaja niskie dawki GBL/GHB, borykaja sie z depresjami i lekami, "standardowe leki" nie dzialaja jak nalezy i szukaja innych lekow wykazujacych podobne dzialanie do GHB.

Depresja i leki to w glownej mierze, przeciągające się uczucie przygnębienia i osamotnienia, ogólna niechęć do działania, brak zainteresowania dla codziennych zajęc, drażliwość , nerwowość, wybuchy złości, brak wiary w siebie, utrata sił, pogarszająca się jakość stosunków międzyludzkich, pesymistyczne wizje przyszłości, brak nadziei na poprawę sytuacji, lęki, problemy z koncentracją, myśli samobójcze, obniżony popęd seksualny. Przypomina to zjazd po stymulantach, z tym ze zjazd trwa najwyzej 1-2 dni, a depresja ciagnie sie latami 27/4, a nie raz przez cale zycie z lekkimi, od czasu do czasu, przeblyskami lepszych dni.
Po GHB ludzie z takimi problemami, odczowaja najzwyczajniej "ulge", wprowadza to rownowage, ludzie czesto opisuja ze tak wlasnie powinni sie czuc "normalnie" i to wlasnie moze wskazywac na tak silny profil uzaleznienia psychicznego.

[!!]To tylko moje przemyslenia, nie jestem doktorem i nie mam wyksztalcenia w tym kierunku, ludzie czytajacy ten mini artykul nie powinni tego brac jako pewnik i "prawde objawiona"[!!]
Rejestracja: 2010
  • 45 / 1 / 0

Ciekawe przemyślenia i według mnie całkiem słuszne. Moja znajomość z GBL'em trwa już jakieś 1,5 roku. Nigdy nie byłem w ciągu 24h, jednak z czasem w nawyk mi weszło polewanie rano zaraz po przebudzeniu i już w świetnym humorze zawalanie na uczelnie, lub załatwianie innych spraw i teraz ciężko mi z tym zerwać. Gdyby nie ten mankament to dla mnie byłaby to używka idealna. Stan który doświadczam po GBL'u pomaga mi wyjść z każdego nawet największego dołka. Ktoś kiedyś na tym forum ktoś fajnie napisał, że GBL jest jakby brakującą cząsteczką duszy i w pełni się z tym zgadzam. Co do skutków prozdrowotnych to myślę że korzystnie wpływa on na odporność, bo odkąd zażywam GBL'a jeszcze ani razu nie byłem przeziębiony, co wcześniej dość często mi się zdarzało.
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

mozna tez zauwarzyc ze nie kazdemu podchodzi faza po GBL poniewaz jak to mowia nie ma fajerwerkow, a mimo to sa osoby ktore mimo utracenia euforii na GBL i tak go dalej biora, a przeciez glowne dzialanie rekreacyjne przestalo dzialac, wydaje mi sie ze biora przez to ze dalej ma dzialanie antydepresyjne i maja predyspozycje do tego czyli np w jakims stopniu zanizone gaba i stany depresyjne, leki, mozna zauwazyc ze najczesciej mocno wkreceni w GHB/GBL sa wlasnie ludzie z lekami i stanami depresyjnymi i mimo ze nie dziala na nich juz euforyzujaco a dzialanie rekreacyjnie jest znikome, badz zadne, to i tak biora go ze wzgledu na to ze dziala na ich leki i polepsza samopoczucie minimalizujac stany depresyjne... cos musi w tym byc

zwiekszenie odpornosci na GBL bylo opisywane z tego co pamietam na pierwszej stronie, a ty jestes kolejnym przykladem potwierdzajacym regule :)
GBL idealny na jesienne wieczory, nie dosc ze chroni przed przeziebieniami, grypami, katarami to i jesienna depresje odsunie :D

co do wyciagania z kazdego dolka, wystarczy 1ml, mialem taki dzien kiedy bylem w mega dolku, polalem 1ml, 10min i jak inny czlowiek, problemy zle mysli ? jakie zle mysli, czuje sie swietnie, nie ma eufori, czuje sie normalnie przy takiej dawce, ale zle mysli uciekly, pojawily sie pozytywne, motywacja do dzialania, swego rodzaju radosc ze trzeba patrzec w przod i wszystko przedemna a w glowie jedna mysl - "laaal", jak mozna szybko sie wyleczyc, przestawic myslenie na pozytywny tor i to tylko 1ml, tego dnia juz nic wiecej nie polalem ale przez caly dzien bylem w swietnym nastroju... wtedy docenilem niskie, nie rekreacyjne/imprezowe dawki...
Rejestracja: 2012
  • 39 / / 0

szczerze mówiąc, jak czytałem o zwiększeniu odporności to pierwsze co mi przyszło do głowy to "przestańcie już pierdolić, GBL, złoty kurwa środek na wszystko"... ale po chwili zastanowienia... zawsze byłem chorowity (cały rok katar, często łapało mnie przeziębienie) a od roku mniej więcej... w ogóle nie zachorowałem, nie mam pojęcia czy to GBL, ale to jest fakt w moim przypadku.
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

GHB aka Xyrem, skutki uboczne a inne leki

na zagranicznym forum pewna osoba chora na narkolepsje zapytala czy xyrem(GHB) jest warte ryzyka, dostala miedzy innymi taka odpowiedz...:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jest to absolutnie, jednoznacznie i całkowicie warte ryzyka (jezeli jest jakies ryzyko) ...

Zobacz to:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2725257/
Około 26.000 pacjentów na całym świecie otrzymało hydroksymaślan sodu (GHB) od 2002 roku do marca 2008 roku. Spośród 26.000 pacjentów, 0,2% zgłosiło ≥ 1 z wydarzeń badanych. Wśród nich 10 przypadków (0,039%) spotkalo sie z naduzyciem wedlug kryteriów DSM-IV, 4 przypadki (0,016%) uzaleznily sie wedlug kryteriow DSM-IV, 8 przypadków (0,031%, w tym 3 z poprzedniego 4) zglosily objawy odstawienne po odstawieniu hydroksymaślanu sodu , 2 potwierdzone przypadki (0,008%) sodu hydroksymaślanem w celu ułatwienia napaści seksualnej, 8 przypadków (0,031%) z zamiarem przedawkowania samobójczego, 21 zgonów (0,08%), u pacjentów otrzymujących leczenie hydroksymaślanu sodu z 1 śmiercia powiazana z hydroksymaślanem sodu , i 3 przypadki (0,01%) wypadków drogowych z udziałem kierowców stosujących hydroksymaślan sodu. W tym czasie, około 600.000 butelek hydroksymaślan sodu zostalo rozprowadzone wsrod pacjentow...

Więc Xyrem nie powoduje uzależnienia, z wyjątkiem, co - 0,04% ludzi?

Co do objawów niepożądanych, 9% ludzi w badaniach Xyrem przerwalo leczenie z powodu efektów ubocznych ...
Effexor (antydepresyjney) miał 18% przerwan kursu.
Neurontin (powszechnie stosowany w przypadku uzaleznienia od narkotykow) miał 16% przerwanych kursow.
Celebrex (lek na zapalenie stawów) miał 7% przerwanych kursow.
Lamictal (padaczka lub choroba psychiczna) miała 11% przerwanych kursow.
9% efektow uboczny przy GHB wyglada na calka normalna ilosc procentowa, prawda?

Najważniejsze tutaj jest to ze Wszystkie leki mają skutki uboczne. W końcu tu chodzi o znalezienie równowagi w jakość życia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zawsze można go odstawic, jeśli się nie spodoba. Miałem wszystkie rodzaje działań niepożądanych, ale wszystkie ustapily gdy poprawilem diete i zaczalem pic wiecej wody...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[z innego tematu ktos zapytal:]

"Oprócz rzeczy związanych z byciem mniej sennym, czy zauważyłeś jakieś zmiany osobowości po Xyrem?(GHB) .. Zmiany w procesie myślenia (dobre lub złe)? Czy nadal czujesz się soba? Jeśli nie, jak można czuć się inaczej?"

[odpowiedz:]

Tak! I dzięki Bogu. Jestem zupełnie inną osobą.

Moja sytuacja jest inna, ponieważ biorę lek na chroniczną bezsenność i calkowicie zmienil mnie: zmienil wszystko na lepsze.

Przed rozpoczęciem Xyrem(GHB) Byłem apatyczny, przygnębiony, zamknięty w sobie, lęk, depresję, oraz niektore zle cechy osobowosci. Teraz jestem pewny siebie, szczęśliwszy, energiczny, myślący, otwarty, wrażliwy, troskliwy, pełny nadziei ....

Xyrem(GHB) zmienił moje życie!

[powyzsza osoba zaobserwowala takie zmiany biorac Xyrem (GHB) NA NOC]

zalezy to bardzo od predyspozycji inwidualnej danej osoby oraz od dawek stosowanych poniewaz niektore osoby opisuja ze sa bardziej nerwowe w dzien czy bardziej rozdraznione , zazwyczaj takie osoby przyjmuja ponad 3g x 2 dawki xyrem (GHB) na noc od dluzeszgo czasu kilka -kilkanascie miesiecy.... czesto owe objawy ustepowaly po zastosowaniu odpowiedniej diety uzupelnieniu witamin oraz piciu odpowiedniej ilosci wody...
Posty: 228 Strona 5 z 23
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości