GBL/GHB - skutki prozdrowotne

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 228 Strona 3 z 23
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 82 / / 0

angrybrads1: Dzięki za art. Z thatmanem mam kontakt :-) Obecnie używam GBL wyłączenie po treningu w jednej 1,3 ml dawce, czasem jeszcze po posiłku podbijam jeszcze jedną. Ale w sumie subiektywnej opinii co do działania to dać nie mogę, bo w tle lecą SAA, ale na pewno świetnie relaksuję po ciężkich treningach :-))
Rejestracja: 2010
  • 67 / 1 / 0

Był artykuł na sfd w którym, omawiano kwestie wyrzutu hormonu wzrostu wzgledem prolekatyny i najkorzystniejsza dawka GHB przypadala na okolo 1,9ml.

"Podsumowując, najkorzystniejsze efekty uzyskano podając średnią dawkę GHB (3g). Stosowanie dawki większej niż 3g jest bezcelowe i ze względu na znaczny wzrost poziomu kortyzolu i prolaktyny wydaje się być mniej korzystne niż podanie dawki niskiej. "

zrodlo. http://www.sfd.pl/.%3A_podwyzszanie_poz ... 86601.html

Kto lubi być „pod wpływem”? 8 największych narkomanów i alkoholików w świecie zwierząt

Trudno w to uwierzyć [?], ale ludzie nie są jedynymi ssakami, które raczą się alkoholem czy też inną substancją odurzającą. Renifery, kangury czy delfiny też chętnie wprowadzają się w stan rauszu. Ale właściwie, dlaczego tak się dzieje?

Co można kupić w kiosku.. okazuje się, że wszystko

Operatywny sprzedawca w swoim kiosku sprzeda wszystko. Tarnowianka w swojej małej placówce handlowej rozprowadzała oprócz prasy, drobnych artykułów chemicznych dodatkowo … amfetaminę.
Rejestracja: 2012
  • 1876 / 58 / 0

Graficzne przedstawienie GHB, stężene w osoczu

Wiele osob ma problemy z przedawkowaniem GHB ! Powtarzajace sie dawki maja wplyw na dodatkowe działanie nawet gdy dawki oddzielone sa w czasie nawet o 4 godzin. Naprzykład, jeśli wezmiesz 2 gramy ktore sprawiaja, że ​​czujesz się dobrze, a dzialanie z czasem zniknie i czujesz sie trzezwy to dorzucenie 2 g ponownie sprawi o wiele silniejsze efekty! Nawet jeśli czujesz się w 100% trzeźwy!

Jak to dokladnie wyglada, przedstawia ponizszy wykres:

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Przedstawia to rowniez przebieg dzialania GHB, widac dokladnie ze schodzi z organizmu bardzo lagodnie, to wlasnie decyduje o tym dla czego GHB uzaleznia slabiej fizycznie od GBL, im delikatniej schodzi tym mniej rozregulowane receptory i mniejszy wyrzut i stymulacja glutaminianu...

Wykres przedstawia dzialanie GHB !!!
GBL ma inny profil dzialania, wchodzi szybciej, amplituda szczytowa jest wieksza/wyzsza a z organizmu schodzi szybciej, znacznie bardziej stromo, przez co dzialanie jest troche silniejsze, ale trwa troche krocej niz przy GHB przez co receptory sa bardziej rozregulowane co skutkuje szybszym uzaleznieniem fizycznym i wiekszymi skutkami ubocznymi "po" zakonczeniu dzialania, takimi jak wieksza stymulacja, szybsze i mocniejsze bicie serca, wieksza suchosc (usta, sluzowka nosa, oczy) itp... !!!

-----------------------------------------------------


dzieki kombinerki za zaangazowanie ale ten sam link omawialem jakos strone wczesniej :)

astro akurat SAA poteguja dzialanie GH...
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 82 / / 0

Angrybrads: Mógłbyś porobić badanka na poziom GH po spożyciu GBL'a :-) Ja jak będę w PL to przy okazji na pewno sobie zrobię i dam znać. Póki co to mogę stwierdzić, że konkretnie mnie regeneruję po treningach, podcięło mnie też trochę, ale zarzuciłem na próbę małą dawkę T3 więc może to dzięki temu.. T3 odstawiłem na dniach, więc obserwuję dalej.
Rejestracja: 2012
  • 1141 / 6 / 0

Gibel i regeneracja po treningowa, ta jasne... Bankowo zasługa T3. Gibel odwodni trochę + namiesza w przemianie materii i śnie, dzięki temu raczej na regenerację działa in minus.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 82 / / 0

Co do regeneracji to jestem pewien, że poprawia i to znacznie. Myślałem pierw, że może Anapolon którego pierwszy raz miałem okazje zasmakować tak fajnie robił, ale już od 1,5 tyg jestem na środkach dobrze mi znanych (bez antka) i widzę, że jest znaczna różnica. A co do fatu to wypowiem się za jakieś 4 tygodnie.
Rejestracja: 2012
  • 1876 / 58 / 0

tak tak browar GBL jak GBL ale zwlaszcza GHB jest silnie kataboliczne...

a tak na powaznie..
astro t3 poteguje dzialanie hormonu wzrostu:

"Podczas kuracji somatotropiną organizm potrzebuje większych ilości hormonów tarczycy, insuliny oraz androgenów (stosowanie HGHobniża poziom hormonów tarczycy oraz insuliny). Dołączenie środków zawierających hormony tarczycy znacznie zwiększy efekt termogeniczny cyklu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup Cytomel'u lub Synthroid'u, stosowanych w medycynie wersji T-3 i T-4."

Astro co do badan to niestety narazie lipa mam sporo wydatkow a kasy i tak brakuje, mialem tez dawno w planach porobic badania tescia i tarczycy i to czeka w kolejce choc bylo to moim priorytetem :/ ale jak bys chcial takie badania przeprowadzic musial bys najpierw zbadac na sucho poziom hormonu wzrostu, a potem powtorzyc badania biorac 1 - 2 godziny przed nimi, GBL w ilosci okolo 1,8ml i wtedy porownac oba wyniki, 1 - 2 godziny przed dla tego poniewaz wtedy jest najwiekszy wyrzut GH a 1,8ml dla tego poniewaz jest to najbardziej optymalna dawka niestety wszystkie dane biore od GHB i o ile wszystko powyzsze pasuje do GHB z GBL nie musi juz byc tak samo i czas najwiekszego wyrzutu GH i najbardziej optymalna dawka moze sie niestety roznic, no i nie mozna zapominac ze najwiekszy wyrzut jest podczas snu choc i bez snu wyrzut powinien byc znaczny choc za pewne mniejszy...

Mam wykresy i opis calego patentu na wyrzut hormonu wzrostu dotyczacy GHB, jest miedzyinnymi wykres przedstawiajacy i porownujacy wyrzut GH podczas snu po podaniu roznych dawek GHB oraz placebo...
Najlepiej przerobic GBL w GHB poniewaz przy GBL jest duzo niewiadomych dotyczacych miedzyinnymi najlepszych dawek, poziomu wyrzutu GH, przebieg czasowy dzialania przedstawiony na wykresie (stezenie w osoczu) itp a roznica po miedzy GBL a GHB na pewno jest z tym ze GHB jest juz obcykane sa badania, wykresy i patenty a przy GBL poruszamy sie bardziej po omacku spogladajac na dzialania i badania GHB...

czytajac forum o narkolepsji gdzie ludzie stosuja co noc 2 dawki nasenne xyrem (GHB) spotkalem sie z taka zaleznoscia ze ludzie czesto opisywali jako skutek uboczny to ze schudli i nie jedna osoba z tego wzgledu sie cieszyla...
Rejestracja: 2012
  • 1141 / 6 / 0

Zrozumiałem aluzję ;-) W jednym pomoże, a w innym obszarze zadziała minimalnie na minus i teraz kwestia dawki żeby było więcej tych plusów.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 82 / / 0

Oo, to nie spodziewałem się, że HGH ma taki spory minus w postaci obniżania tych hormonów..

Tak jeśli będę miał robić badania to pierw z rana na czczo bez GBL, a następnie po. Na czczo dlatego, że teraz w PL będę wątrobę badał, więc to GH przy okazji.

A masz może jakieś szersze info na temat GHB/GBL i związanego z tym zwiększeniu syntezy białek ?
Rejestracja: 2012
  • 1876 / 58 / 0

Regeneracyjne dzialanie GHB, eliksir życia!

Artykul na bazie roznych badan -> 1964 - 1998r.
Link (PELEN TEKST): http://translate.googleusercontent.com/ ... 1r3U2yoetA
Tlumaczenie by duckduckgo
-----------------------------------------------------------

Streszczenie i opracowanie, wiecej w pelnym tekscie (patrz link wyrzej):

"GHB (gamma-hydroksymasłowy) jest hydroksylowana forma krótkiego łańcucha kwasu tłuszczowego. GHB jest ściśle związane z GABA (kwas gamma-aminomasłowy), ktory jest głównym neuroprzekaźnikiem hamującym w układzie nerwowym ssaków."

"Obecnie wiadomo, że na minute od 0,08% do 0,16% GABA w całym mózgu, zwykle przekształca się do GHB. (4). A w 1992 r. "mini-przegląd" znaczenie GHB w mózgu, G. Tunnicliff stwierdził: "Nie ma wątpliwości, że GHB nie jest jedynie produktem ubocznym metabolizmu GABA."

"Również nieco zaskakujące, badania wykazały, że GHB jest naturalnie obecny w nerkach, sercu, mięśniach szkieletowych, a w brązowym tłuszczu, często na poziomie od 10 do 20 razy wyższym niż wynosi cały poziom GHB mózgu. (2,4)."

"W swoim szczegółowym przegladzie GHB w 1989 jako endogenny regulator metabolizmu energii, pionier GHB badacz M.Mamelak stwierdził: "Badania kliniczne i eksperymentalne prace wskazują, że GHB może chronić zarówno ośrodkowe i obwodowe tkanki przed szkodliwym działaniem niedotlenienia lub nadmiernym metabolicznym zapotrzebowaniem.... GHB może funkcjonować w naturalny sposób regulując aktywność komórek, gdy energii metabolicznej jest niewiele. "(4)."

"GHB było przedmiotem setek opublikowanych prac naukowych od 1960 (patrz bibliografii w odniesienia 4i 6). Byl szeroko stosowany jako środek znieczulający-Laborit podsumował anestetyczne korzyści GHB w 1964 roku, w oparciu o 6000 (!) Case-raportów. (1). GHB jest również stosowany w leczeniu alkoholizmu, zespołu odstawienia alkoholu, uzależnienia od opiatów i zespołu odstawienia opioidów. (7,27-29). GHB również okazał się użyteczny w ginekologii. (8). GHB stosowany jest również w Europie w leczeniu narkolepsji, poważnych i ciezkich zaburzeniach snu, a także bezsenność. (7)"

"W jego przegladzie na temat GHB w 1964 Laborit stwierdził: "U szczurów LD50 wynosi 1.70g/kg [masy ciała zwierząt]; a LD100, 2g / kg. Przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa, a pod wplywem podtrzymywania sztucznego oddychania, króliki tolerują do 7g/kg. Pies jest mniej wrażliwy .... U szczurów nie zaobserwowano znaczących różnic pomiędzy grupą kontrolna a grupa ktorej wstrzykiwano codziennie 1:10 LD50, w szczególności w odniesieniu do masy, szpiku kostnego, wątroby i nerek, gdzie odkladaja sie toksyny. "(1)"

"Autor [Vickers] używal dawki od 20g do 30 g. [28,4 g = 1 oz] na 24 godziny, przez kilka dni bez złego wpływu.... Toksycznego wpływu na wątrobe lub nerki nie odnotowano .... Jego niska toksyczność może uczynić go bezpiecznym uspokajającym lekiem, podawanym np. Podczas prob/mysli samobujczych."

"Niewielkie skutki uboczne GHB obserwowano w ciągu pierwszych kilku dni u wielu pacjentów, które składały się z dyskomfortem dotyczacym "głowy" (lekkie bole itp.), sporego dyskomfortu oka i innych widocznych efektów kaca, ale te efekty uboczne znikaly zazwyczaj po tygodniu stosowania.""

W 1989 w podwójnie ślepym badaniu na GHB w leczeniu narkolepsji, Scrima et al uwaga: "Łączna liczba działań niepożądanych [głównie rozstrój żołądka, osłabienie mięśni, nagłe parcie na mocz i zawroty głowy] w czasie leczenia GHB była mniejsza niż w trakcie leczenia placebo [ !] .... Żaden z pacjentów nie przerwał udział w badaniu z powodu działań niepożądanych. Wyniki badań wykazały, że we krwi ...GHB nie powoduje hipokaliemię [stężenie potasu we krwi] lub innych znaczących zmian w chemii krwi."(13)."

"Mamelak badajac GHB przedstawia kluczowe sprawy, które wyraźnie wystawiaja na wątpliwości jakiekolwiek roszczenia, dotyczace ​​GHB na temat "ciężkiej neurotoksycznosci":
"U człowieka, doustne lub dożylne dawki większe niż 50mg/kg [=3.5g na 70kg/154 osoby funt] powoduja znieczulenia/dzialanie nasenne.... Lek jest szybko metabolizowany... Aż 1000mg/kg [= 70g na 70 kg osoby] zostały podane malpie, bez szkodliwych skutków [!]."

"GHB wykazuje niezwykłą gamę efektów ochronnych w najróżniejszych warunkach doświadczalnych i klinicznych. Laborit zgłaszal w 1973, że "zaobserwowal ... że GHB posiada określone działanie ochronne, przeciwko drgawka produkowanym przez strychnine, cardiazol i izoniazyd," (3). Podczas gdy Mamelak stwierdza, że ​​"GHB może zablokować aktywność napadów wywołanych przez wiele czynników, np. przez kwas kainowy, strychnine, izoniazyd i mercaptoproprionate, to tylko pare przykladow"(4)."

"GHB dziala rowniez ochronnie przed niedotlenieniem. Na przykład 500mg/kg GHB podane dozylnie zapewnily szczurom, ochronę przed śmiertelnymi skutkami 30 minutowego niedotlenienia. W tych warunkach, nie umarl żaden ze szczurów leczonych GHB, w porównaniu do śmierci 45% szczurów kontrolnych (ktorym nie podano GHB). Nawet mniejsze dawki, 200mg/kg GHB, znacznie zmniejsza subkomórkowe reakcje na niedotlenienie mózgu u szczurów."

"GHB wykazał również szereg efektów ochronnych spoza układu nerwowego, w szczególności w warunkach niedotleniena... GHB jest stosowany w celu zmniejszenia bólu dławicy piersiowej i zawału serca (śmierć tkanki serca). (4). GHB Wykazal również zminimalizowanie pogorszenia funkcji serca spowodowane przez masywny krwotok. (4). Sód i lit GHB zostały użyte w celu przedłużenia żywotności nerki przeznaczonej do przeszczepu. (4). "

"W 1990 badanie wykazało niesamowitą skuteczność GHB w zapobieganiu uszkodzenia okladzin jelit, które zwykle występuja, gdy odcinany jest dopływ krwi do tkanki (niedokrwienie)...
W eksperymencie badano, osiem grup po 6 chomików.
Po 30 minutach niedokrwienia jelit, zostaly one bardzo dokladnie przebadane pod katem histologicznym. U nieleczonych zwierząt, zostalo uszkodzonych 75% + / -6% kosmków (krwotok i martwicy).
U leczonych chomikow GHB, tylko 8% + / - 3% kosmków zostało uszkodzonych....
"

"Ze względu na działanie GHB w obszarach dopaminergicznych, został użyty z ograniczonym powodzeniem w leczeniu pacjentów z chorobą Parkinsona.
Duże badania przeprowadzono we Włoszech. Jedno z badań wykazało, że u 9 z 10 pacjentow w pojedynczej dawce 400mg/kg ...SPOWODOWALO pewną poprawę ... w ciągu 24 godzin, w wyniku czego pojawilo sie uczucie komfortu i regulacji z polepszonym mysleniem. W ciągu 2-7 tygodni od rozpoczęcia leczenia, ... nie było poprawy w drżeniu, nadciśnieniu [sztywność mięśni] i w teście zapisu. Jedna pacjentka odzyskała normalny chód [pieszo] po ustaniu podawania GHB znow zostala przykuta do łóżka .... Wyniki te zostały potwierdzone przez Ferrari i in. "(17).
GHB ma umiarkowany lub mały wpływ (w zależności od dawki) na działalności acetylocholiny, noradrenanliny i serotoniny. (4)."

"GHB indukuje znaczny wzrost hormonu wzrostu w surowicy (GH). U 10 chorych zakwalifikowanych do zabiegu, znieczulenie dożylne GHB (100-150mg/kg) spowodowalo 6-krotny wzrost GH (hormon wzrostu) w stezeniu osoczu, z 2.2ng/ml pre-indukcyjna do 13.8ng/ml 45 minut po iniekcji GHB. GHB wywołal jedynie niewielki wzrost stężenia kortyzolu, z 14mcg/ml do 23.6mcg/ml. (18)."

"W 1977 raport Takahara wsp. wstrzykuje 2.5g GHB, 6 zdrowym mężczyznom (25-40 lat). W porównaniu do poziomu GH po wstrzyknięciu roztworu soli u tych samych 6 mężczyzn, poziom GH w osoczu wzrosł 16-krotnie, z około 2ng/ml do 32ng/ml po 60 minutach po iniekcji GHB. Stężenie GH w osoczu było jeszcze 6 razy wieksze niz normalnie (13ng/ml) 2 godziny po iniekcji GHB. Poziom prolaktyny w osoczu wzrosł maks. do 5 razy w ciagu 60 minut. (9)."

"GHB zwykle powoduje nieznaczne spowolnienie rytmuserca (bradykardia). GHB również spowalnia i pogłębia oddech, ale nie obniży osrodkow oddychania w pniu mózgu, w przeciwieństwie np. barbiturany i benzodiazepiny. Nawet przy wysokich dawkach GHB ośrodki oddechowe w mózgu nie tracą wrażliwość na bodziec, dwutlenku węgla we krwi do normalnego oddychania. (17)."

"GHB nie jest obca substancja, która musi zostać odtruta przez wątrobę systemu detoksykacji, w przeciwieństwie do większości innych leków psychoaktywnych (np. barbiturany, benzodiazepiny, leki z grupy SSRI, jak Prozac ®, fenotiazyny, itp.)."

"Pionierskie prace H. Laborit na GHB trwajace od kilku dziesięcioleci doprowadziły go do opracowania bardzo szczegulowych wyjaśnien dotyczacych homeostatycznych normalizacji, efektów regeneracyjnych GHB. (1,3,17). Laborit odkrył, że w rzeczywistości, GHB służy jako środek do przełączania cyklu mózgu / mięśni z dzialania i wykorzystywania wysokiej energi "yang" do "yin", regenerującej / rekuperacyjnej (odzyskiwanie energi) fazy regeneracyjnej i przebudowy (anabolicznej) podczas snu."

"GHB spowolnienia bicie serca i oddychania, doprowadza do łagodnej hipotermii, rozluźnienia mięśni, obniżonego zużycia energii mózgu i mięśni, zwiększonej głębokiej i regenerującej fazy snu (stadium 3 i 4 snu slow-wave (wolno-falowego)), zwiększenia produkcji hormonu wzrostu..."

"Ponieważ GHB jest wydajnym i skutecznym stymulatorem szlaku pentozowego metabolizmu gleju (1,3,4,16,17,23), do tego GHB jednocześnie spowalnia rodnikowa producencką mitochondrialna przemiane energetyczna w neuronach, (3,4) GHB jest daleko od "dotkliwe toksycznego", w efekcie staje się środkiem anabolicznym, przyspieszającym regeneracje oraz gojenie i przywrócenie neuronów podczas snu!"

"Inne zastosowania:
Ze względu na ograniczenie przestrzenne niniejszego artykułu, nie jest możliwe przedstawienie dogłębnego podsumowania wielu zastosowań GHB zgłaszanych w literaturze naukowej. Wyjątkowa umiejętnościa GHB jest promowanie / regeneracja struktur mózgu podczas snu. Laborit zglaszal rowniez zastosowania, w psychoterapii, (17), anty-depresyjnej i anty-lękowej terapii, (17) oraz przy zaburzeniach seksualnych. (17)"

"W odniesieniu do zaburzeń seksualnych, zauważa: "GHB powoduje zakłócenia kory nowej ścieżki, tłumi zahamowania i relaksuje. Zwiększa emocjonalnosc, a co zatym idzie zwieksza uczucia.
Ten "uspakajajacy" efekt został wykorzystany bardzo efektywnie w pewnych zahamowaniach seksualnych, które stwarzaja zespoły lękowe lub "ułomności" (przedwczesny wytrysk, oziębłość). Efekt ten nie jest afrodyzjakiem, ale skutecznym i libidinalnym działaniem stymulującym relacje, który powoduje silniejsza wrażliwość pochwy (lechtaczki) u kobiet i znacznie opóźnia wytrysk u mężczyzn. "

"GHB: Ostrzeżenia!
W opublikowanej literaturze GHB rozciągajacej sie na przestrzeni 40 lat wszystko konsekwentnie wykazuje na to, że jest to bezpieczna i nietoksyczna substancja, szybko metabolizowana, zwykle w ciągu 2 do 3 godzin. Jednak ze względu na jego potężne indukowanie snu i skutki zwiotczające mięśnie, należy stosować z ostrożnością! Ponadto GHB wplywa na neuro-depresyjne działanie innych leków (np. alkohol, opiaty, benzodiazepiny, barbiturany, itp.), z których wszystkie mogą same w sobie mocno naciskać lub nawet zatrzymać!-Uklad Oddechowy.
Dlatego poniższe uwagi muszą być przestrzegane w celu zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania GHB.

1) Nigdy NIGDY nie mieszać GHB z innymi substancjami ktore wywoluja depresje ukladu nerwowego takimi jak: benzodiazepiny -"drobne uspokajające", takie jak Valium, Librium, Xanax lub Halcion; "główne uspokajające", takie jak Torazyna lub Haldol Stellazine, opiaty takie jak kodeina, morfina, heroina,opium, czy Vicodin, barbituranów takich jak fenobarbital, alkohol, a nawet różne srodki na alergie wydawane bez recepty oraz zaradcze leki nasenne.
2) Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać niebezpiecznych urządzeń lub maszyn (np. piły łańcuchowe, pistolety, elektronarzędzia, maszyny budowlane itp.), gdy jest sie pod wplywem GHB.
3) GHB dziala szybko, (lecz moze ulec to zmianie) po podaniu doustnym, ale biorąc GHB po posiłku może opóźnić jego działania. Dlatego przy zarzyciu wiekszych dawek (nasennych) GHB nalezy odrazu polozyc sie do lozka. Możesz dosłownie zemdleć na kanapie, przy stole, idąc po schodach, itp., jezeli wystapi opoznienie a my bedziemy na nogach. Jest też najlepiej nie brać GHB po posiłku (odczekać 2-4 godziny, w zależności od wielkości posiłku), gdyż może to spowodować nudności, a nawet wymioty u niektórych osób.
4) Jeśli zdecydujesz się na "Anulowanie", zlagodzenia dzialania GHB, wypij duży kubek mocnej kawy z kofeiną może to przeciwdziałać GHB, w zależności od dawki GHB jaka zostala podjeta. (4). Nie jest to zalecane jako "standardowa praktyka", ale w niektorych skrajnych wypadkach moze pomoc.


GHB: Efekty uboczne:
GHB jest zwykle uważane za "bez poważnych skutków ubocznych". Jednak w zależności od indywidualnego unikalnego, emocjonalnego zdrowia metabolicznego, psychoaktywną historie narkotyków i stanu wątroby, GHB może mieć różne "skutki uboczne". Mogą one obejmować zmęczenie i senność, zawroty głowy i "pustki w głowie", nudności, biegunka, a czasami, wymioty. Ataksja (niezborność ruchów, słabakoordynacja) może wystąpić. Myoclonias (pulsujące szarpnięcia mięśni, zwłaszcza kończyn lub twarzy), moze wystąpić podczas zaśnięcia po spozyciu GHB. W rzadkich przypadkach moczenie, splątanie i lunatykowanie, choć lunatykowanie odnotowano jedynie w narkolepsji. Efekty te są tymczasowe, i zazwyczaj ustepuja po 4-24 godzinach po podaniu dawki GHB."

GHB: Przeciwwskazania
"Istnieją tylko nieliczne przeciwwskazania: alkoholicy, pacjenci z padaczka, ciężkie nadciśnienie tętnicze, lub bradykardia spowodowana zmianami przewodzenia. "(17) .

GHB: Dawkowanie
W badaniach snu były zazwyczaj używane dawki od 1,5 do 3g GHB przed snem, z możliwością dorzucenia drugiej lub trzeciej (1-2.5gm) dawki, jeśli przedmiot budzil sie w nocy i nie mogl wrócić do snu. Wielu ludzi, którzy korzystają z GHB jako srodek nasenny / regenerujący zauwazyli ze ich potrzeba snu zmalala od 1/2 do 2 godzin / noc, ale czują się bardziej wypoczeci niż zwykle. Tak więc tylko ci, którzy domagają się swoich "pełnych 8 godzin snu" prawdopodobnie potrzebować beda trzeciej dawki w nocy.
Do stosowania jako pomoc przy zaburzeniach seksualnych, prawdopodobnie wystarczy tylko 1/2g. Niektórzy pisali 1/2gm, używany sporadycznie, jest skuteczne anty-lękowe pomocy lub przywrócić równowagę emocjonalną..."

-----------------------------------------------------------

SKUTKI UBOCZNE JAK I DZIALANIE ORAZ DAWKOWANIE OPISANE JEST W ODNIESIENIU DO DAWEK LECZNICZYCH LUB PODANYCH W TEKSCIE, NIE NALEZY PRZEKLADAC TEJ WIEDZY DO CZESTEGO STOSOWANIA GHB W CELACH
REKREACYJNYCH A TYM BARDZIEJ DO CIAGOW 24/7 JAK ROWNIEZ DO GBL [!!!].


-----------------------------------------------------------

Astro jak porobisz badania to daj znac, sam jestem bardzo ciekaw.
Co do syntezy bialek to niezbyt duzo jest na ten temat szczatkowe info , troszke polowicznych informacji jest w powyzszym tekscie, ale ogolnie trzeba rozbijac samemu GHB i sprawdzac jakie ma skutki i na co oddzialuje i szukac jaki to ma wplyw na regeneracje, synteze bialek itp...
Przy GHB glownym czynnikiem jest rozluznienie, zmniejszenie napiecia wyrzut hormonu wzrostu, lepsza regeneracja podczas snu, mniejsz zurzycie zasobow energii w organizmie co dziala antykatabolicznie oprocz dzialania hormonu wzrostu, w jakims stopniu tez podbicie glutaminianu, ktory dziala pobudzajaco, a wiec w jakims stopniu przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tluszczowej oprocz samego hormonu wzrostu...i na pewno jeszcze pare innych czynnikow :)

jak pisalem wczesniej ludzie stosujac xyrem (GHB) na noc wskazywali na utrate tkanki tluszczowej jako jeden z efektow ubocznych, na innym zagranicznym forum jakis typ cwiczaczy na silce opisywal ze stosuje GHB i wedlug niego regeneracja jest lepsza i zauwazyl bardziej ubita muskulature, badania na szczurach pokazaly tez ze czesto czestowane myszy GHB tracily na wadze,samce mniej samiczki znacznie bardziej i by pasowalo poniewaz samice zazwyczaj maja wiecej tkanki tluszczowej w stosunku do miesni i wagi niz samce...

a tu stara wypowiedz jednego z forumowiczow hyperreal:
"Pozytywy? Trenuje sztuki walki, na dzień po braniu tego specyfiku, moja masa mieśniowa z rana jest bardziej zbita, czuje się sprawniejszy fizycznie. Raz pojebnięciu w śpiączkę, poszedłem na trening. Byłem mega-kurwa rozciągnięty i wyluzowany, mogłem robićniemalże szpagat. Czułem się silny i wytrzymały.
Przypuszczam także, że gbl zwiększa metabolizm. Gastrofaza + jakieś 30 minut po wejściu człowiek ma potrzebę stawić takiego dobrego, zdrowego kloca."

Opisuje tu oczywiscie GHB bo z GBL nie wiem jak z hormonem wzrostu, niby powinien troszke mocniej go stymulowac poniewaz dziala troszeczke mocniej acz krocej niz GHB, tak mysle, wiec to zaden pewnik ale za to wyrzut glutaminianu jest troszke wyzszy niz przy GHB, a w wiekszych ilosciach glutaminian nie jest mile widziany...

Co do hormonu wzrostu w zastrzykach z tego co czytalem tez ma bardzo krotki okres poltrwania i trzeba robic zastrzyki pare razy dziennie aby utrzymac stezenie, "suplementacja" w ten sposob przez miesiac wplywa glownie na regeneracje, spalanie tluszczu i efekty odmladzajace z grubsza mowiac, za to dopiero po paru miesiacach mozna zauwarzyc rozrost kosci i grubsze efekty stosowania hormonu wzrostu, wiec ci co chcieli by urosnac w zwyz na GHB beda zawiedzeni bo nie ma szans, ale szybsza regeneracja i dzialania zdrowotne jak najbardziej, nie jest to co prawda hormon wzrostu ale podbiciem kilkukrotnym GH na pewno nie pogardze, najbardziej odczowac GH powinny osoby starsze kolo 35-40lat poniewaz wraz z wiekiem GH leci na leb na szyje, jest tu ktos taki kto by sie podzielil wrazeniami po stosowaniu GHB ewentualnie GBL?

Bardzo dobrym pomyslem bylo by porownac wykres czasowy wyrzutu GH przy GHB oraz wykres czasowy wyrzut jednej standardowej dawki GH w zastrzyku... Wtedy bysmy wiedzieli na czym stoimy i jak wyglada podbicie GH przy GHB w stosunku do normalnej dawki GH w strzalach :)

Co do dzialania GHB na regeneracje, miesnie pod katem silowni to poczytaj opisy suplementu "GABA" dla kulturystow sam suplement malo co daje poniewaz nie przedostaje sie przez bariere krew-mozg dla tego wlasnie H. Laborit w 1960r. probowal rozwiazac ten problem i tak powstalo GHB (prawie jak w reklamie chocapic :D) wiec to co pisza na opakowaniu suplementu "GABA" jezeli jest prawda to ma to odniesienie do GHB, nawet w niektorych tekstach pisza otwarcie ze GABA w prochu jest zastepstwem dla niegdys bardziej szkodliwego i zdelegalizowanego GHB :D

z ciekawostek dodam ze w krajach gdzie GHB i GBL jest zdelegalizowane, ludzie przeprowadzaja synteze przerabiajac GABA w prochu dla kulturystow na GHB, nawet chyba gdzies mam opis po ang. z jakimis fotami z forum :D
Astro zapewne zainteresowala by cie ta ksiazka

GHB - Natural Mood Enhancer

http://translate.googleusercontent.com/ ... TOpsi-PVKA

http://translate.googleusercontent.com/ ... F66KYUi85A

sam ostrze sobie na nia zeby ale widzialem jak narazie tylko do kupienia w sklepie internetowym amazone... :(

zgadza sie browar, dawki oraz odpowiedniego schematu stosowania, np 3g GHB 3-4 godziny przed silka i 3g po silowni, badz 2x3g na sen lub 3g a potem druga dawka 2g na sen i takie schematy wydaja sie najlepsza opcja (obstawal bym z dawkowaniem na sen) aby uzyskac jak najlepsze efekty z GHB i jechac tak przez miesiac bez dodatkowego stosowania w dzien czy inne okazje, sztywne dawkowanie w ten sposob nie powinno byc ani zadnych efektow ubocznych ani rozregulowania organizmu, ani uzaleznienia fizycznego itp
Posty: 228 Strona 3 z 23
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1514 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość