Infekcja dróg moczowych

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
Posty: 15 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 1044 / 256 / 2


Na pewno osłabi działanie leku. Postępująca infekcja dróg moczowych nie jest przyjemna.
Rejestracja: 2018
  • 2103 / 399 / 154


Od siebie dodam, że znam osobę, która po piciu alko (alko też psychoaktywny ;-) ) podczas leczenia furaginą, doświadczyła bardzo nieprzyjemnej reakcji nietolerancji alkoholu, podobnej do tej, która występuje po połączeniu np. metronidazolu z alko.

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 1044 / 256 / 2


[mention]taurinnn[/mention] w starej karcie charakterystyki produktu leczniczego było napisane w punkcie 4.5 że "Jednoczesne przyjmowanie furaginy z alkoholem etylowym może skutkować zahamowaniem metabolizmu alkoholu etylowego na etapie aldehydu octowego" z jakiegoś powodu w nowej ten punkt jest pominięty... Na przykładzie tevy:

stara:
Kod: Zaznacz cały
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:aQuQy_ChY34J:leki.urpl.gov.pl/files/25_FuraginumTeva_tabl.pdf+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-ab
nowa:
wpisać w duckduckgo furaginum chpl
Rejestracja: 2018
  • 2103 / 399 / 154


[mention]A-CoA[/mention] Właśnie, to jest ten sam mechanizm reakcji co przy metronidazolu z alko. Ciekawe, dlaczego w nowej ulotce pominęli to info, serio mnie to zastanawia… No ale już kilka razy spotkałam się z (mniej lub bardziej) ,,lekkimi” rozbieżnościami w ulotkach różnych preparatów o tym samym składzie substancji czynnej. Więc lepiej zawsze uważać.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 1044 / 256 / 2


[mention]taurinnn[/mention] tak sobie gdybam, że może odkryli, że furazydyna nie jest inhibitorem enzymu dehydrogenazy acetaldehydowej, ale działa w inny sposób powodując takie same efekty - są takie możliwości, niemniej tylko sobie gdybam. Substancji wywołujących tę reakcję jest sporo, chociażby propranolol.

Ogólnie zasada jest prosta, jak się leczysz to nie bierzesz narkotyków.

ps. nie mów o karcie charakterystyki produktów leczniczych "ulotka" bo to drażni farmaceutów xD
Posty: 15 Strona 2 z 2
Wróć do „Choroby i interakcje z substancjami”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości