Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 203 • Strona 17 z 21
  • 681 / 96 / 0
@Chlodwig i jak ten flupentiksol działa, rozkręcił się?
  • 160 / 17 / 0
@zburzony coś tam działa. Lekko poprawia nastrój, Lekko pobudza. Ale nie jest to silne działanie. Na granicy placebo. Akatyzja mniejsza niż przy arypiprazolu a jednak dostałem przymusu napinania mięśni nóg i chodziłem przez pół godziny w kółko (a mam pracę przy biurku...). Nie jest to tak denerwujące ale jednak pojawiło się.

Sam nie wiem, jak ocenić jego działania. Raczej się już mocniej nie rozkręci ale dam mu szansę.
Jakiś plus dla mnie, że nie ma takich uboków, jak przy SSRI - tam ból głowy, potliwość jak świnia po maratonie i ucięte libido było na porządku dziennym.

scalono - WRB

Nie mogę już edytować więc piszę pod postem.
Niestety zbytnio mi nie pomógł flupentiksol. Coś tam na początku smyrał ale na moją depresję to za mało.
Kończę przygodę z nim i liczę na ostatnią deskę ratunku w postaci selegiliny lub Pirybedylu. Zobaczymy, czy mój alchemik mi to przepisze.
Zdrowia.
  • 613 / 43 / 0
Jak dla mnie najlepszy neuroleptyk pobudzający. Na mnie działa już po 3h, pełne działanie 2-3 doby.
Mocno agonizuje w małych dawkach D2 oraz unikatowo D1 co bardzo istotne.
Znowu go biorę w przerwie od metylofenidatu.
Byłby świetny, gdyby jego działanie nie kończyło się tak szybko.
Ale lepszy rydz jak nic.
  • 2387 / 279 / 0
Cześć interesuje mnie Flupentiksol ( Fluanksol ) chodzi mi o aktywizacje o chęć do działania itp czy ten lek będzie dobrym wyborem ? Jeśli chodzi o mnke to SSRI I TPLD odpada .. poradzi ktoś coś ?
  • 613 / 43 / 0
Jest dobry, moim zdaniem nie ma lepszego.
Ale nie jest to lek pokroju MPH. Flupentyksol wymaga więcej samodzielnego wysiłku, nic nie zrobi za ciebie. Musisz wypróbować, nie ma żadnej gwarancji, ale być może okaże się że coś zaskoczy.
  • 160 / 17 / 0
@zaqzax jaką dawkę brałeś? Która, według Ciebie, najlepiej aktywizuje? 0,5? 1? 1,5 mg?
  • 613 / 43 / 0
W moim odczuciu najlepsza jest dawka 1,5mg czyli pół tabletki 3mg.
  • 681 / 96 / 0
Po kilku miesiącach na amisulprydzie wróciłem do flupentiksolu i znów czuję jego działanie, to znaczy pobudzenie, większą motywację ale i poddenerwowanie, które pewnie jak ostatnio szybko minie. Zobaczymy jak będzie ze snem, za pierwszym razem był mocno zaburzony.
  • 160 / 17 / 0
Ja niestety jednak nie czuję chyba jego działania. Próbowałem różne dawki. Na początku wydawało mi się, że coś smyra ale to chyba na granicy placebo było. Dziwne, bo to przecież dosyć silny lek...
  • 14 / 1 / 0
Ja przyjmuje niemal od połowy roku codziennie rano i wieczorem 0,5 mg. Nie wiem czy to placebo, ale dosyć pomogło na lęki. Dodam że jeszcze sertralinę przyjmuje.
ODPOWIEDZ
Posty: 203 • Strona 17 z 21
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.