Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1576 • Strona 153 z 158
  • 3237 / 347 / 2
nie ma sensu, fluksetyna blokje cyp2d6, koda sie nie zmieni w morfine. poczujesz tylko lekka sedacje.
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 9 / / 0
Niestety odstawiam powoli. 19 dzień brania Seronilu (w tym 13 dzień 20mg). Od przedwczoraj wieczór bardzo dużo lęk. Bardzo duży niepokój. Nie mogę spać, na niczym się skupić. Cały czas stan na pograniczu ataku paniki. Derealizacja bardzo mocna. Niemożność wzięcia oddechu, hiperwentylacja. Mimo wszystko jeszcze nie ratuję się niczym dodatkowym, ale pewnie by pasowało. Po kontakcie z psychiatrą, psychiatra kazała wrócić do 10mg na kilka dni i odstawić. Zapewne lek nie dla mnie. Na depresję i myśli obsesyjne pomógł, ale lękowo straszna lipa.
  • 59 / 6 / 0
Dzieki za wiadomość wyżej, zacząłem kuracje fluoksetyną prawie 2 tygodnie temu, nie widzę jeszcze pozytywnych skutków i zmian prócz minimalnie lepszego humoru, nawet lekarz nie powiedział na co go biorę.
Czasem odczuwam lęk i w czasie kuracji też go czuje, nie wiem czy nasila się przy leczeniu czy przez leczenie, jest możliwość iż ten lek wprowadza taki skutek uboczny?
Czasem również mam problemy z oddychaniem na co lekarz mi nie chce nic przepisać i czuje się lekko przyparty do muru.
  • 97 / 23 / 0
@randomname Dwa tygodnie to jeszcze trochę za krótko jak na fluo, jednak u niektórych potrafi ona się już w tym czasie rozkręcić do poziomu odczuwalnego. Jeżeli faktycznie ma na Ciebie zadziałać, dałbym jej jeszcze trochę czasu. fluoksetyna naprawde potrafi zaskoczyć (pozytywnie!). Wiadomo, różne leki działają różnie na różnych ludzi. Piszesz jednak o odczuwalnym lęku. Odpowiadając na twoje pytanie: tak, może to być skutek leku, zwłaszcza na początku kuracji, co w tym wypadku mogłoby oznaczać, że substancja się rozkręca. Co do problemów z oddychaniem, to może być to związane z obecnością leku w organizmie, również jest możliwość iż jest to powiązane z lękiem.
"Naznaczona blizną haju twarz narkomana"
  • 2 / / 0
Cześć,
Od 30.01
Wcześniej dawkowanie 5-10-20-30. Łącznie 42 dzień.
Do 2.03 od 30.01 wprowadzanie wspierane Zomirenem SR
1mg - 2 tygodnie - 0.5mg - 1 tydzień i 0.25mg tydzień potem odstawienie.
Po 2 tygodniach brania Zomirenu i dojściu do 20mg seronilu dostałem ataku paniki następnie 4 dni depresji przeleżanej w łóżku, wzmożone lęki, bezsenność, jadłowstręt -potem powstalem i w miarę ustępującym objawom depresji zostało zastąpione to akatazja, niemożliwością usiedzenia w miejscu, ciągłym chodzeniem, zaburzeniami równowagi, zawroty głowy. Jednak wszystko przeszło po około 2 tygodniach i czułem się w miarę okej. Teraz pytanie
Aktualnie biorę Seronil 40mg od 25 lutego, czyli 15 dzień dzisiaj. A od 7 marca nastąpiło pogorszenie bardzo wzmożone lęki, depresja, jadłowstręt, dzisiaj po 4 dniach lekka poprawa znowu powstalem i odczuwam podobne objawy jak wyżej, lekka akatazja ciężko usiedzieć w miejscu, depresja jakby lekko przechodzi, można by powiedzieć ze mam deja vu. Myślicie, że znowu dostałem zjazdu po podniesieniu dawki i tez wszystko minie?
Czy pregabalina stosowana 75mg-0-0 pomoże przez kilka dni przetrwać to wkręcanie Seronilu? O ile to jego zasługa
  • 843 / 154 / 0
@Jurekjerzy przy każdej modyfikacji dawki leku przeciwdepresyjnego lek zaczyna się nam ładować od nowa,co zmiana dawki musisz od początku liczyć te 4-6tyg na poprawę.
  • 4509 / 715 / 0
Jak wyżej, pregabalina może troszkę pomóc i 75mg to malutka dawka, więc śmiało możesz się wspomoc.
Uwaga! Użytkownik serotoninowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 59 / 6 / 0
75mg to jeszcze lecznicza dawka, ale uważaj bo pregabalina potrafi namieszać i się spodobać

Fuzja - 909

Jak wygląda odstawienie dawki 40mg??
Jakich objaw sie spodziewac i czy da się porównać je do np odstawiania pregabaliny?
  • 65 / 3 / 0
@serotoninowy kiedys wrzucałam tutaj w listopadzie linki do reddit jak ludzie stosują microdosing fluoksetyna 2-3mg. Czy taka dawka nie zaszkodzi? Wiesz chce wyjść z benzo ale nie mogę dopuścić do spadku dopaminy akatyjzi itp. Niby 2.5 nie powinno tego zrobić myślisz że może pomóc? Chodzi o to że wtedy ona działa inaczej na Gabaa i coś tam jeszcze we wcześniejszym poście dałam linki. Generalnie że poprawia neuroplastycznosc. Naprawdę chce powoli schodzić z benzo ale musze się czymś wspomoc. Co. Mysliscie nie zaszkodzi?
  • 4509 / 715 / 0
Nie mam wiedzy jak fluoksetyna dziala w takiej dawce wiec niestety nie pomogę.
Uwaga! Użytkownik serotoninowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 1576 • Strona 153 z 158
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.