Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1611 • Strona 152 z 162
  • 1006 / 177 / 0
Zwiększyłem niedawno fluoksetynę do 60 mg, liczyłem na konkretne pobudzenie i aktywizację ale nic takiego nie ma. Na pewno wyciszyło mi to nadmiar myśli w głowie i w sumie o to też mi chodziło, tak samo jak o zmniejszenie objawów ZOK i tu jest pewna poprawa. Chcę spróbować dojść z fluoksetyną do 80 mg ale biorę też inne leki to zobaczymy.
  • 9 / / 0
Od 6 dni jadę z 10mg Seronilu. Jakoś drugi, trzeci, czwarty dzień było dość ciekawie. Smuty jakby lekko minęły, była jakaś nadzieja, głupkowate śmiechy itd. Niestety od dwóch dni się popsuło, wrócił stan sprzed wzięcia tego, tylko jakby jeszcze mocniejszy na minus. Lękowo też jakby gorzej. Biorę na noc i jak już zasnę to śpię nawet 7-8h, ale przed zaśnięciem potrafię się przebudzić z chwilowym atakiem paniki i uczuciem umierania. Cóż, aktualnie jest chuj*** i ciężko, ale planuję dzisiaj na noc wziąć dwie tabletki (20mg) i zobaczymy co się będzie działo.
  • 913 / 163 / 0
@damian44 na efekt terapeutyczny takich leków czeka się 4-6tygodnj a ty bierzesz zaledwie 6 dzień i już nie widząc poprawy chcesz zwiększyć dawkę?Każde zwiększenie dawki to ładowanie się leku od nowa.W pierwszych tygodniach leczenia musisz być przygotowany że leczone objawy się nasila.
  • 9 / / 0
@tajemniczy25 lekarz psychiatra, która przepisała mi Seronil, powiedziała aby pobyć na 10mg kilka dni i od razu wskakiwać na 20mg. Na co będę czekał, jeśli moja docelowa dawka to 20mg?
  • 913 / 163 / 0
@damian44 rozumiem,po prostu myślałem po tym co napisałeś że na 10mg przez chwilę było jakby lepiej i wejdziesz na 20mg.Na noc lekarz zalecił Ci brać fluo?
  • 9 / / 0
@tajemniczy25 Nic nie mówił o porze, poczytałem w necie, przeczytałem, że nie ma większej różnicy i że jak mogę spać, to na noc też jest OK. Wcześniej przez lata zażywałem paroksetynę z przerwami, ale od czasów jej zażywania do dzisiaj mam nieco problemów z prolaktyną + aktualnie mam większy problem z OCD, więc psychiatra zdecydowała sprawdzić sobie fluo, jak zadziała itd. generalnie jej słabszym lekiem ponoć, więc może wystarczy na moje problemy.
  • 913 / 163 / 0
@damian44 ja to samo niestety mimo że paroksetyna świetnie działała na lęki to też z powodu wysokiej prolaktyny musiałem odstawić
  • 15 / 2 / 0
Czy mogę połączyć Brintellix worioteksyna z seronilem?
  • 68 / 6 / 0
Czy fluoksetyna brana raz na dobe z rana wchodzi w interakcje z kodeina? Biore również olanzapine wieczorem
  • 175 / 21 / 0
Jak to jest z kodeiną podczas kuracji fluo? Biorę 40 mg fluo już rok, chciałbym zarzucić kode. Fluo osłabia działanie kody, czy całkowicie je kasuje?
Zważaj na swoje myśli, gdyż przemienią się w czyny; zważaj na swoje czyny, gdyż przemienią się w nawyki; zważaj na swoje nawyki, gdyż przemienią się w twój charakter; zważaj na swój charakter, gdyż on będzie twoim losem.
ODPOWIEDZ
Posty: 1611 • Strona 152 z 162
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.