Fentanyl - Wątek Ogólny

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 3324 Strona 46 z 333

 

Rejestracja: 2007
  • 17 / 4 / 0


Etanol powoduje swoiste działanie w przeciwieństwie do wody
- zasadą tworzenia leków do wstrzykiwań w tym przypadku jest by substancje pomocnicze jak np. nośnik czy przeciwutleniacz nie wywierał najlepiej w ogóle / równego / tym bardziej silniejszego działania, jeżeli nie ma innego sposobu
Etanol podany w dawce 0,5 ml (95%) IV u osób nie przyzwyczajonych w połączeniu z fentanylem bardzo łatwo doprowadzi do powikłań takich jak np. bezdechu czy stanu silnego zamroczenia poprzez wzajemne potęgowanie działania.
Sam etanol wpływa na główne działanie przeciwbólowego fentanylu. Modyfikuje go w znacznym stopniu - a to zdyskwalifikuje go już na wstępie jako nośnik.

To bardzo prosta różnica -
woda
- neutralna i naturalnie występująca w organizmie
- z dodatkiem soli, może być podawana często bez obawy na wystąpienie hemolizy

etanol
- działa drażniąco na żyły jak i pozostałe narządy naszego organizmu zwłaszcza podany tą drogą
- m.in. wywołuje on stan pobudzenia, rozszerzenie źrenic, tachykardie, marskość wątroby(...), zmniejsza poziom leukocytów (spada nasza odporność), zależność i wiele innych jako najmniej trujący rozpuszczalnik z tej grupy
- ze względu na jego dobre właściwości rozpusczające - rozpuszcza wiele innych nie potrzebnych związków, które po prostu nas zatruwają
- niwelowanie drażniącego działania gliceryną, jak sugerował oxan daje dodatkową substancje powodującą: zawroty głowy, nudności czy uszkadzanie komórek nerwowych

Ja pisze prostą recepturę dla niedoświadczonych osób, a przy tak silnej substancji propozycja stosowania rozpuszczalników równie silnych jest właśnie bardziej metodą do zrobienia komuś krzywdy.

Napisałem to tylko z tego powodu że to lepsza "prawda" i wydajniejsza metoda dla tych ludzi mających do tego dostęp pierwszy raz czy stały.

@oxan
Może chodziło tobie o to żeby przez stosowanie etanolu ludzie zniechęcili się do tej substancji i dali sobie spokój?
Że plastry bardziej zabezpieczą, że i tak już jest na liście kontrolowanej.
To nie ma znaczenia - zawsze będzie dostęp.

Piszesz, że każdy się wymądrza
a nie każdy pisze "o zasadzie dyfuzji błony z polprzepuszczalnej na zasadzie różnicy w gradiencie stężeń po obu stronach błony."
ile osób to zrozumie ? według mojej oceny ma to na celu podniesienie twojego autorytetu - dając im takie nie wiadome kąski - robisz z siebie tutaj magistro-farmaceuto-chemiko bohatera, który zawsze pomoże dobrze się naćpać. Bo po czasie jakim tu spędzasz - widocznie twój krąg zainteresowań mocno się spaczył.
I nie mniej do mnie żadnej urazy - bo wiesz że pisze to bo mi szkoda ludzi często.

Nie popieram ideologii tego forum jak wiesz, ale jak już coś robić to przynajmniej po prostu...
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2009 przez Patrys, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
  • 1424 / 91 / 0


Patrys nie mam zamiaru wchodzić z Tobą w żadne polemiki. Twoja racja jest najtwojsza. niech Ci będzie. wytknę Ci tylko jeden błąd kolego( a jest ich kilka w Twoim poście). nienawidzę tego robić, ale mnie po prostu prowokujesz. przelicz stężenie etoh w podanej przeze mnie metodzie. weź pod uwagę objętości podawanej substancji do objetości krwi krążącej. policz wtedy stężenie tego nieszczęsnego etanolu. 0,5 ml etoh/ dawkę i do tego jeszcze rozcieńczone 1-3 ml wody. nie mam wiecej nic do powiedzenia. benzodiazepiny też się iv podaje. doczytaj co jest rozpuszczalnikiem. nikomu nie zaśmiecam głowy i nie chce powodować mętliku. to czy mam czy nie mam autorytetu na tym forum? człowieku a skąd Ci do łba taka myśl przyszła? mi na niczym już nie zależy. czy Ty tego nie widzisz? a najmniej na jakimkoliek autorytecie. jak cos takiego napisałem to po prostu wyjaśniłem jak działa ta metoda, to chyba Ty nie szanujesz czytelników tej stronki. za kogo ich uważasz? za kogoś kto nic nie kuma i nawet nie wie co to jest membrana półprzepuszczalna? miej żesz troche szacunku do innych ludzi co to czytują. nie rób z nich jakichś niedouczonych imbecyli.
a jeszcze jedno- metoda z wykorzystaniem etanolu jako nośnika nie jest moja. ja ja tylko udoskonaliłem. glicerol zaś jest wykorzystywany niekiedy we wlewach kroplowych. o czym najlepiej pewnie wiesz. każda substncja może powodować bóle i zawroty głowy. kwasek cytrynowy!!!(zmiana ph krwi). dalej nie pisze. nie chce mi sie po prostu. nie sprowokujesz mnie do polemiki na temat kto wiecej wie. mi naprawdę na tym nie zależy. po co się mnie uczepił i to w mało kulturalny sposob? wytykasz mi "błedy" a sam narobiłeś ich kilka. powiem tak, żeby coś komus zarzucić trzeba mieć w tym wxgledzie 100% pewność, że sie ma rację. Ty jej niestety nie masz. nawet nie przeliczyłeś stężenia etoh w próbce. a wydajesz już wyroki to mnie właśnie przeraża. nie zadałeś sobie żadnego trudu, aby sprawdzić alternatywne wyjście a już je z góry dyskwalifikujesz.
mylisz chemię z biologią, interakcje w róznych fazach. nie bedę więcej pisał. bo mi to nie potrzebne. chcesz zaistnieć- a proszę Cię bardzo. tylko nie wytykaj mi błedów, sam popełniajac ich masę w tym co powyżej napisałeś o wodzie i etanolu jako rozpuszczalnikach. ja do Ciebie nie mam nic. nic. zejdź wiec ze mnie i kulturalnie podyskutuj. jak nie popierasz idei tej stronki to na niej nie pisz. proste i logiczne. a jak wytykasz błedy to sam ich nie rób. dezinformacja naprawdę może narobić szkód. a w dodatku jak można cos pisać, że jest lepsze nie majac dowodu w postaci analizy chemicznej. tego już pojąć nie umiem.

"Piszesz, że każdy się wymądrza
a nie każdy pisze "o zasadzie dyfuzji błony z polprzepuszczalnej na zasadzie różnicy w gradiencie stężeń po obu stronach błony."
ile osób to zrozumie ? według mojej oceny ma to na celu podniesienie twojego autorytetu - dając im takie nie wiadome kąski - robisz z siebie tutaj magistro-farmaceuto-chemiko bohatera, który zawsze pomoże dobrze się naćpać. Bo po czasie jakim tu spędzasz - widocznie twój krąg zainteresowań mocno się spaczył."- nie mam slów. p nawet mnie nie znasz, a mnie oceniasz. ja mam dla Ciebie szacunek, a przede wszzystkim właśnie dla ludzi co to czytają. o błonach półprzepuszczalnych to się na biologii w podstawówce dowiedziałem. gdzie ja się tu wymądrzam kolego? brak tolerancji dla drugiego człowieka z przekonaniem o wlasnej nieomylności a do tego jeszcze fałszywą chęcią niesienia pomocy pod płaszczykiem demaskowania zła. to jest w/g mnie wymądrzanie się. czy Ty nie widzisz, że cały czas pogardzając mną się wymądrzasz. wszystko co ja piszę jest be, a co ty piszesz jest ok. i jeszce napisałeś że lubisz pomagać. to pomóż mnie. a może ja na twą pomoc nie zasługuje? no pomóż mnie. potrafisz?
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2009 przez oxan, łącznie zmieniany 3 razy.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Policja na tropie nowego sposobu przemytu narkotyków do więzień

Dolnośląscy policjanci robili szajkę przemycającą narkotyki do więzień i aresztów nową, nieznaną dotąd metodą. Środkiem odurzającym nasączane były kartki papieru, które później - zupełnie oficjalnie - przekazywane więźniom.

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 19 / 2 / 0


ludziki zawsze mają problemiki...:) się przekomarzacie nawzajem:) muaaa jakie to słodkie heh i dla was nawzajem wkurzające po h...a się kłucić. Niech se ma każdy sposób taki jaki go jara,pociąga,podnieca,rajcuje i że aż mu staje ale kłucić się nie wypada...:) Bo to nie grzecznie:)

 

Rejestracja: 2008
  • 1424 / 91 / 0


hehehe ja problemików nie posiadam. no prawie. mój jedyny problemik to jak sie nacpać ;]

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 19 / 2 / 0


:)

 

jon

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1211 / 10 / 0


nie ciśnieniuj mnie chÓju %-D
też se zapodam w piątek, a co mi tam...

 

Rejestracja: 2008
  • 1424 / 91 / 0


ech :( taa co ja mam powiedzieć. to jest wszystko chore,
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2009 przez oxan, łącznie zmieniany 1 raz.

 

jon

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1211 / 10 / 0


ano jest chore oxasiu, fentanyl robi nam się z pysznego cukiereczka drugą kodeiną/tramadolem.

 

Rejestracja: 2009
  • 2 / / 0


Oxan.Z jakiego regionu Polski pochodzisz?Nie myslales o napisaniu ksiazki?
Twoje posty sa jak fotografie...Czytajac je mialam przed oczami dobry film dokumentalny o inteligentnym emocjonalnie czlowieku (i nie tylko),ktory napewno bylby kims wielkim gdyby nie wpakowal sie w ten cały szajs.Najbardziej paradoksalne jest jednak to,ze czytajac Ciebie-widze siebie i mimo,ze w tej chwili nic nie cpam,to czuje sie tak jakbym w zyciu przeszla juz to wszystko (moze to siła emaptii,a moze to,ze mialam bezposrednio w rodzinie narkomana-zmarl 2 lata temu).
Trafiłam na to forum całkowicie przypadkowo,szukalam info o antydepresantach i znalazlam sporo tutaj..Lecze sie na depresje.W ciagu swojego 20letniego egzystowania sprobowalam mj (ok 30raz),koke (raz) tussi(2 razy) i extasy (raz).Bycie narkomanem jest ciezkie i jakze smutne..Ja bym szybko sie skonczyla.Jestem strasznie podatna i mam slaba psychike,nawet czekoladki nie umiem sobie odmowic.Zalosne.
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 19 / 2 / 0


Witam! Mam pytanko czy po fentanylu mogą wystąpić halucynacje słuchowe? od około miesiąca biore go miałem przerwe z tydzien czasu od poniedziałku znow biore i zdaje mi się ze słysze za oknem krzyki bawiących się dzieci tyle tylko,że jest to w nocy no i za moim oknem nie ma żadnego podwórka ani dzieci tylko warsztaty samochodowe no i w nocy raczej nikogo tam nie ma a biore jakoś z 6,7 razy dziennie.???
Posty: 3324 Strona 46 z 333
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości