Fentanyl - Wątek Ogólny

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 3606 Strona 330 z 361
Rejestracja: 2019
  • 1116 / 87 / 0

Ja od kilku dni testuje wycinane kawalki fenta ale wkladane strona klejona do wewnetrzej czesci policzka . Nie klejem do dziasla tylko strona klejaca do policzka i powiem ze rowniez ladnie sie wchlania
Rejestracja: 2016
  • 62 / / 0

Hej, nie chce szukać w posad 3 tys stronach więc napiszę na nowo pewnie pytanko.
Jaki sposób z plastra fenty przenieść substancje do wody, aby potem to podać dożylnie? Ktoś mógłby to opisać?
Oraz z plastra (nie wiem ile plastry mają mg, dopiero zamierzam kupić) na ile strzałów dla początkującego starcza?

No i czy tolerka ja maje na wpływ na działanie fenty?

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Prowadził pod wpływem amfetaminy, ale nie trafi do aresztu. Prokuratura: będziemy się odwoływać

Spowodowanie wypadku i prowadzenia pojazdu pod wpływem środków psychotropowych. To dwa zarzuty, które prokuratura postawiła 22-latkowi w związku z poniedziałkowym wypadkiem na trasie Słupsk-Bierkowo. Prokuratura zawnioskowała o areszt, ale nie zgodził się na to sąd.
Rejestracja: 2016
  • 2747 / 501 / 7

27 sierpnia 2019Umbrellonda pisze:
Jaki sposób z plastra fenty przenieść substancje do wody, aby potem to podać dożylnie?
Gotujesz plaster i masz roztwór. Dokładnego opisu ci nie podam, bo nie robiłem, ale na 100% znajdziesz tę informację na forum dość łatwo.
Oraz z plastra (nie wiem ile plastry mają mg, dopiero zamierzam kupić) na ile strzałów dla początkującego starcza?
Ilość mg w całym plastrze znajdziesz na opakowaniu/odwrocie plastra/ulotce (ulotki są dostępne w internecie). Tylko nie pomyl ilości fentanylu w całym plastrze z ilością uwalnianą na godzinę.
Np. plaster 25μg/h ma 4.125mg fentanylu.
Nie wiem jakie dawki będziesz musiał przyjmować, ale jak będziesz walił 24/7, to na bardzo krótko. Tolerka rośnie jak szalona.
No i czy tolerka ja maje na wpływ na działanie fenty?
Tak, między fentanylem a morfiną zachodzi tolerancja krzyżowa.
Rejestracja: 2019
  • 8 / 1 / 0

Dodam coś od siebie, z powodu bólu neuropatycznego po urazie rdzenia tylko fentanyl usmierzał ból brałem dużo, bardzo dużo, postaci szybko-działających, bo plastry odpadały po 1-2h od naklejenia, skora atopowa z nadmierną potliwością. Plastrów nie próbowałem, a te szybkie zabrali bo są drogie. Czytałem opisy jak plaster zrobić, ale moje się zwijają w ruloniki po kilkuunastu sec gotowania? Normalne to?
Daje szczyptę kwasku. Tolerancje mam niestety dużą, ale wyznaje zasadę lepiej dołożyć, bo odjąć dawki już się nie da. Gotuje w wodzie do wstrzykiwań, ale nie testowałem, bo po 1x i tym zwinieciu się matrifenu uznalem ze nic nie wydzieli się.
Piszę bardziej z prośbą o poradę do walki z bólem, choć nie tylko ;)

Dodam, że fenta lepiej olać, bo dużo osób przesypia euforię, łatwo przejechać się, a inna sprawa wymieniana geometrycznie rośnie tolerka.
A np. może być trzeba usunąć wyrostek, to można tylko w ogólnym narkozie, nie w kregoslup. Propofol usypia ale nie znosi bólu. Wtedy często anastezjolog musi wiedzieć ile brało się, poza tolerką uwzględnić , że metabolizujecie w watróbce fenta szybciej. Więc gdy ktos nie biorący na 2h zabieg wyrostka zużyje 45amp 2ml 100mikrogram fent, to wy te wielkie 10ml 500mikrogram i to z kilka pudełek a w 1 jest 100 AMP :P. 2. po zabiegu mimo wybudzenia na jakiś czas przytomni będziecie pod respiratorem zaintubowani, czemu? bo fent lubi gromadzić sie w tluszczu obwodowym i robic lekarzowi psikus za wyjątkiem remifent, ze nagle wraca depresja oddechu :P
Lepiej zostawić jednak lekarzom jakieś leki, bo potem i oni i my mamy lipę :P

***

fentanyl jest jesdym z tak zwanych ultra potentnych opioidów, dziś wyłącznie on jest składnikiem popularnej narkozy czyli znieczulenia ogólnego złożonego. Razem z propofolem i często gazami np izofluran.
Każda substancja która działa silnie, gwałtownie, a potem jej działanie zanika uzależnia bardziej. Np. Midazolam, działa którko ale silnie, zaś Relanium już długo.
fentanyl, Sufentanyl (jest w PL np na torakochirurgii, tam zabiegi są tak rozległe, że nawet osobie bez kontaktu z opio podaje się około 2-4x silniejszy od fenta sufentanyl. Jest remi, działa słabiej ale lubią go lekarze bo jest sterowalny szybko ustaje działanie.
Poza plastrami, gdzie nie ma euforii. Stosuje się go na OIOM-ach, Blokach operacyjnych. Na Oiomach niekiedy długo, zdziwilibyście się, ale tam lekarze wiedzą jak operować dawkami, by nie zwiększać tak gwałtownie jak my.Poza tym łączą go z Propofolem, Midazolalem, Thiopentalem co powoduje, że pacjent nie pamięta euforii, choć fizyczna zalezność jest, ale z tym sobie radzą. Są też postacie do nosa i jamy ustnej. Na bole przebijajace. One daja duzą efuorię która szybko jak czar pryska ;) Czemu, bo mózg broni się przed narkotykiem, na różne sposoby, jednym z nowopoznanych jest otulanie receptora mi choc nie tylko w głąb cytoplazmy przez co staje się fizycznie mniej dostępny doa liganda, dwa, mamy jak wiecei rozne rec, opio, sa te jonowe, a sa metabotopowe, zmiana szlakow, kolejna rzeczy, dzieje się poza mózgiem, jak czesto coś się zazywa i podbija dawkę w watrobie odpowiednie enzymy znacznie szybciej rozkładają aktywną postać, to tak zwana przyspieszona eliminacja enzymatyczna, np ktos kto duzo pije wogole nie zareaguje na 15mg diazepamu, co osobę czystą by powaliło :P Więc mimo, że max dawka dla Relanium to 15mg to jak trafi się na SOR pacjent alkoholik, np w delirum to dostaje nawet 50-60mg ;)
Co do propofolu, sam w sobie jak ktoś ma lęki jest dobry bo wykazuje takie działanie. Najczesciej u kogos po anmf daje się metocard.
Natomiast co do stymulantów, same w sobie mogą powodować zaburzenia rytmu serca, tak jaK leki SSRI i tramal. O ile to migotanie przedsionków nie ma paniki, jak komór, to jest stan zagrażający zgonem. Można to rozróżnić mając ekg i potrafiąc je interpretować.
Unikałbym Captoprilu bo na stymu zwykle się odwadniamy, a to razem źle działa na nerki, są to inhibitory konwertazy angiotensyny. Zaś nitrendypina starszy lek działa na naczynia poza mózgowymi, blokując kanał wapniowy zmniejsza skórcz naczyń, a to powoduje 1. spadek cisnienia, 2 spadek oporu obwodowego dla lewej komory
puls do 120-130 nie wymaga zbicia. wyżej, to najlepiej ebivol lub metokard. :)

***

Ogólnie, to fentanyl ma tendencję do szybkiej tolerki. W dodatku, jest zdradliwy, bo granica pomiędzy dawką optymalną a śmiertleną zaciera się bardzo łatwo.
Najlepszy jest Vellofent 800mikrogram, otoczka to cukry, reszta nie rozpuszcza się i opada, ale lek na R ma duże wymogi, a na 100% 622zł.
A system transdermalny i po 3 dniach mam substancje.
a 100ug/h ma jej dużo, tylko Durogesic wycofana z wiadomego powodu, a nowe mają złożoną budowę, z tym, że skoro Wam działa, to mozę temp za duża ze mi się rolują ?

***


Ze swojej strony powiem Wam, że fentanyl jego siła to siła wiązania i działania p.bolowego. dużo bardziej jest np euforyczny stary lek Dolcontral. . fentanyl dosc czesto powoduje przespanie całej fazy :) Osobiscie nie polecam go, bo później podczas operacji bardzo mało lekarzy chce takiego pacjenta usypiac, bo raz nie wie ile on bral, na ile mowi prawdę. Dwa Propofol nie działa p.bólowo. wyrostka nie zoperuje się znieczuleniem w kregoslup. I jest poważny problem. Z dobraniem skutecznej dawki. Trzeba się radzić z innymi lekarzami, Na bank po wybudzeniu zostawią was na jakis czas zaintubowanych przytomnych, czemu? bo fentanyl lubi gromadzis sie w tłuszczu i zrobić anastezjologowi niespodzianke w postaci depresji oddechowej gdy podczas oferacji musi wam wlać te 10ml jak naboje do karabinu ampułki zawierające 500mikrogram i to zwykle kilka paczek po 100amp na 2h zabieg gdzie, osobe czysta operuje sie na polowie op 2ml AMP 100mikro ;) to jest przypał, a sufent niestety jest drogi i tylko na kardiochirurgii i toraktochirurgii, Stąd lepiej zostawić coś lekarzom i bawić się czymś słabszym :P
Scalono. Cooba83
Rejestracja: 2019
  • 39 / 7 / 0

28 sierpnia 2019hydrochlorotiazyd pisze:
a sufent niestety jest drogi i tylko na kardiochirurgii i toraktochirurgii, Stąd lepiej zostawić coś lekarzom i bawić się czymś słabszym :P
Scalono. Cooba83
Sufentanyl jest dostępny nie tylko ma kardio i torakochirurgi. Miałam zbieg na ginekologi, krótki pół godzinny około, z użyciem propofolu i sufenta właśnie. Masz cytat z charakterystyki produktu Sufentanil Chiesi, 50 g/ml, roztwór do wstrzykiwań:
"Znieczulenie do wszystkich zabiegów chirurgicznych u pacjentów poddanych intubacji dotchawiczej i mechanicznej wentylacji". Więc nie tylko dwa wymienione przez Ciebie oddziały.
Rejestracja: 2014
  • 1891 / 478 / 0

@helli
O, sufent. Ktoś chętny na niebieską tableteczkę? Po 30ug, przelicznik lekarski to 10x jak fentanyl wg. producenta, więc tabletki jak 300ug fenta. Dochodzi do tego oczywiście kwestia przyswajalności... TYLKO podjęzykowo, żadne na język czy w inne miejsce jamy ustnej.

https://www.ema.europa.eu/en/medicines/ ... PAR/dzuveo (co to za nazwa, wtf?)
[jest tam też mowa o Sufencie jako Sufencie]

ale ja szukam czegoś innego...

http://www.dsuvia.com/ - O! TEGO! :extasy:

Patrzcie, jaki to ma dozownik i środki bezpieczeństwa, by tabletki łapą nie smyrnąć, a już broń Cię panie stwórco np. paluchem gołym poprawiać położenie, jak np. klona s.l. %-D

Nie dokopałam się do ceny, chyba sami jeszcze nie wiedzą. Nie dokopałam się ile jest w opakowaniu (bo one aplicator=one dose, ale po sztuce raczej nie sprzedają, heh, pytanie ile aplicatorow w opakowaniu) takich tableteczek, 10? Tak obstawiam... Patrząc na cenę fentanylu w postaci innej, niż plastry (nierefundowana) czyli np. aerozole, zagęszczone aerozole - nakryłabym się pewnie nogami ze śmiechu.

Zastanawia mnie też to, jakim cudem FDA to dopuściło - cóż, może do stanów terminalnych, ale wiadomo, że na ulicach też się pojawi... A ile podjebek tego będzie... Skoro i tak mają tam opio-burdel największy od lat, porównywalny ze Śląskiem i w sumie całą Polską w wiadomych latach, tylko że u nich to właśnie podrobione fenty i xanaxy bananowe, a nie z "własnej garkuchni".
A potem newbie dostają "red devile", xany mające bodajże 8mg i dokładkę fenta i niestety, OD.

Macie polemikę - https://www.scientificamerican.com/arti ... -fentanyl/ - "there is absolutely no need for this product". :-)
Rejestracja: 2018
  • 2906 / 1192 / 1

@hydrochlorotiazyd Trochę tej wiedzy własnej masz, ale piszesz tak chaotycznie, że trudno to zrozumieć i trzeba się dobrze wczytywać by dowiedzieć się czegoś ważnego.

PS. sufentanyl jest stosowany także na innych udziałach chirurgicznych i do anestezjolog w czasie ustalania terapii przez zabiegiem na podstawie wywiadu decyduje o typie leku, dawce podstawowej, dawkach podtrzymujących. dawkach ratujących i dawkach zejściowych. Może także w tracie zabiegu czy operacji zmienić wcześniej ustalony schemat, le robi to interwencyjnie i musi być do tego ważna przyczyna (co zapisuje w logu zabiegu)

PS. sufentnyl nie nadaje się do ćpania i.v.... Działa za krótko i zbyt niebezpiecznie na depresję oddechową.
Rejestracja: 2014
  • 1891 / 478 / 0

BTW - ulotka of Dsuvii (?) - http://www.dsuvia.com/pdf/PL-6410_FINAL__110218.pdf

Zdziwiła mnie maksymalna ilość tabletek na dobę, muszę przyznać. Zobaczcie ile to ma stron... Można ten śmieszny "pen" obejrzeć. :-)
Pierwsza moja myśl na widok tego mechanizmu - mam taki słodzik, tylko bez "locków". %-D %-D

I 3mm diameter - maleństwo.

@DexPL, pewnie widziałeś dawno już, ale wołam do tego i poprzedniego.
Rejestracja: 2018
  • 2906 / 1192 / 1

Firmy farmaceutyczne zrobią wszystko by zrobić. Niedługo będzie też fentanyl w strzałach s.c. w malutkich ampułkostrzykawkach. Był już testowany na oddziałach leczenia bólu. Wygodny i dobrze działający. Ale założę się, że połowa będzie walić niechcący i.v.
Rejestracja: 2019
  • 1116 / 87 / 0

A ja mam pytanko do osob ktore maja juz doswiadczenie z fentem od jakiegos czasu okolo 2miesiecy mam dostep do okolo 20-30 plastrow fenta miesiecznie mowa o fenta mx 100ug , w przerabianie na iv nie bawie sie jedynie tne na kawalki i pod jezyk itp .. lecz niestety tolerka rosnie w zastraszajacym tempie .. juz pol tak POLOWA PLASTRA fenta MX 100UG nie powoduje zadnego efektu ... gdzie jeszcze z 2miechy temu doslownie 1/6 plastra sprawiala calkiem dobra euforie gadke i inne przyjemne odczucia .. dex moze wypowiesz sie co robic ? Jak obnizyc tolerke badz jakis inny sposob ?
Posty: 3606 Strona 330 z 361
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 1345 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość