Fenidaty (Metylofenidat i pochodne) | dział Miksy

Łączysz? Doradź!
patrz: Reguły działu i Spis treści

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Regulamin forum
 1. Staraj się określać połączenie jako pozytywne, bądź negatywne – bazując na doświadczeniu, uwzględniając czy miałeś dobry set&setting.
 2. Każda substancja się liczy, chyba że nie ogarniasz. Niewiadome ilości też należałoby podać.
 3. Nie doradzaj, jeśli to nie jest oczywiste. Łatwiej zapytać, aby dyskusja mogła nastać. To nie jest takie proste.
Posty: 452 Strona 42 z 46
Rejestracja: 2009
 • 5163 / 246 / 10

csrpk pisze:
Mozna laczyc 4F ze zwyklym MPH??
Tak, ale działanie będzie się po prostu dodawać. Nie ma żadnych niespodzianek.
Rejestracja: 2010
 • 110 / 2 / 0

Biorę wenle 150mg, na sen mirtor 30mg i postanowiłem do tego dorzucić małe ilości IPH, bo mam mega problemy z koncentracją. Stosowałem noopept w dawkach 30mg 3 razy dziennie, ale pozytywne efekty działania ustały jakoś po 3ech tygodniach.

Może wypowiem się co do samego IPH. Pierwsza próba nie była zbytnio przemyślana, tylko kiedy przyszła paczka to odmierzyłem za pomocą zapałki tak na oko poszło pewnie 50mg i dostałem mega trzęsawki, na szczęście 8mg flubro uratowało sytuację i mogę stwierdzić, że poprawił się humor i motywacja do działania. Wspomnę, że 3h wcześniej przyjąłem jak zwykle wenle i noopept. Potem dorzucałem sobie IPH co kilka godzin szczyptę (tyle co ma końcówka zapałki) i zdało to egzamin - byłem kierowcą przez 17h.

Kolejny test był po 2óch dniach (w ciągu tych dni nie brałem wenli, mirtoru ani noopeptu, bo szykowałem się na wesele, te leki w połączeniu z alkoholem niszczą mi głowę i odpierdalam manianę). Tak więc w dniu wesela najpierw przyjąłem 20mg (ciepło w całym ciele, brak jakichkolwiek trzęsawek, dobre samopoczucie). W trakcie wesela dobry specyfik aby się za bardzo nie upić (jak ktoś ma słabą głowę), dobry humor przez cały czas, jedyny minus to ogromna potliwość i uderzenia gorąca.

Kolejne testy będą robione typowo pod zwiększenie koncentracji i motywacji do pracy.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Dave Mustaine (Megadeth) mówi, jak marihuana pomogła mu w walce z chorobą

Lider Megadeth przyznaje, że w walce ze skutkami leczenia onkologicznego pomogło mu palenie marihuany.
Rejestracja: 2016
 • 4 / 3 / 0

Witam wszystkich :-)

Problem, który mnie obecnie męczy i nurtuję (wydaje mi się, że także pogłębia) a towarzyszy mi od podstawówki, to bardzo kiepska pamięć zarówno długotrwała jak i krótkotrwała. Ale zacznę od początku...

Jeśli komuś nie chce się wszystkiego czytać, to proszę o zapoznanie się chociaż z dwoma ostatnimi akapitami :-p

Ponad 11 lat temu (początek liceum) miałem 4 letni epizod z marihuaną (średnio 5 dni /tydz), w międzyczasie doszła do tego amfetamina (ok. 2 lata - średnio 1 raz /tydz) i MDMA (ok. 2 lata - średnio 1 raz /tydz). Skończyło się to depresją i delikatną psychozą z lękami i fobią społeczną. Udało mi się z tego wyjść po 3 latach przy pomocy leków (fluoksetyna, xanax, rispolept). Potem nie miałem kontaktu z dragami (poza marihuaną czasem), psychiatrą i lekami przez jakieś 6 lat. Obecnie jeśli mi się zdarzy zapalić marihuanę raz na pół roku, to nie czuję już takiej frajdy jak kiedyś i nie ciągnie mnie żeby zapalić ponownie. Gospodarka dopaminowa rozwalona? receptory? neurony?

4 lata temu z powodu braku energii, sił do życia, chęci do działania, uczucia wypalenia, negatywnych myśli, bezsilności i mocno obniżonego samopoczucia trafiłem do psychiatry, który ma doktorat z ADHD. Zdiagnozował ADD jako objaw pierwotny (według niego głównego winowajcę problemów z pamięcią) i depresję jako objaw wtórny. Na początku poleciał moklobemid przez 5 miechów, potem zmieniłem na bupropion (początkowo 150mg, później 300mg) przez 8 miechów, następnie zmiana na wenlafaksyne (75mg, później 150mg), na której za dużo spałem i non stop ziewałem. Będąc na wenli stwierdziłem, że jednak bupropion działał w pewnym zakresie dobrze (tzn m.in. więcej energii, łatwiej mi się wstawało po 8,5h snu, co wcześniej było niemożliwe, bo potrzebowałem 10h(!) a i tak ciężko mi się wstawało!). Tak więc do 150mg wenli dołożyliśmy 300mg bupropionu przez ok 6 miechów. Następnie powoli zszedłem z wenli i zostałem na samym 300mg bupropionu przez jakieś pół roku.

Obecnie od pół roku lecę na 150mg bupropionu, mam stabilny nastrój i poziom energii. Co niesamowite - wystarcza mi 8h snu! Myślę, że udało mi się pozbyć depresji ale nadal mam OGROMNE problemy z pamięcią, błyskotliwością, wysławianiem się (ciężko mi przywołać podczas rozmowy niektóre słowa, terminy). Potrafię się skoncentrować w przypadku kiedy siedzę przy komputerze i wciągnę się w jakieś zadanie do tego stopnia, że trudno jest mi się oderwać nawet na posiłek. Przy czytaniu tekstów z dziedziny psychiatrii, endokrynologii, dietetyki, informatyki i innych technologii nie mam problemu z utrzymaniem z koncentracji. Mam za to duży problem żeby później przypomnieć sobie te przeczytane informacje. Często nie potrafię sobie przypomnieć co, ktoś do mnie wczoraj mówił. Nie pamiętam różnych dat i nowo poznanych imion. Bardzo powoli przyswajam nową (czytaną) wiedzę. Nie mam za to problemów z logicznym myśleniem i analizą. Czuję w sobie niewykorzystany potencjał ale coś jest zablokowane i mnie hamuje, nie ma odpowiednio płynnego przepływu myśli. Nie umiem kontrolować i zarządzać swoją koncentracją i pamięcią.

Fundamentalne kwestie związane z higieną i trybem życia mam już prawie opanowane (idealnie się nie da) tzn. od 3 lat uprawiam sport 3x w tygodniu po ok. 2h, zwracam uwagę na regularność posiłków, jakość produktów, ilość węglowodanów złożonych, białka, zdrowych tłuszczy. Dodatkowo codziennie od pół roku suplementuję: omega3, witaminy, minerały, żeń-szeń, D3 2000j, kurkuma, ginkgo-biloba, tauryna. Nie palę, nie piję alkoholu i kawy. Jestem szczupły. Staram się spać min 8h (inaczej jestem nie wyspany). Hormony badałem i są na odpowiednich poziomach. Jakieś 2 lata temu eksperymentowałem z aminokwasami typu tryptofan, tyrozyna, l-dopa, 5-HTP ale nie dostrzegłem jakiś większych efektów.

3 tygodnie temu do tych 150mg bupropionu dołożyłem 10mg mytylofenidatu CR. Niestety nie widzę żadnej specjalnej poprawy w kwestii koncentracji czy pamięci :-( Będę jeszcze próbował większe dawki MPH i spróbuję też bez CR.
Do powyższego zestawu chcę włączyć następujące substancje:
etap I: N-acetyl-L-tyrozyna, dwuwinian choliny, DMAE, (noopept + hupercyna A + Acetylo-L-Karnityna),
etap II 3: fenylopiracetam
etap II: hordenina HCL + PEA HCL

Proszę o jakieś konstruktywne uwagi i porady dotyczące tego mixu. Czy są jakieś przeciwwskazania (interakcje) aby którąś z powyższych substancji nie dodawać do bupropionu i metylofenidatu? Które z w/w będą najlepiej synergistycznie współgrały z bupropionem i metylofenidatem, poza oczywistą N-acetyl-L-tyrozyną?
Myślę jeszcze na takimi rozwiązaniami jak adrafinil, armodafinil, selegilina zamiast MPH lub strattera zamiast MPH albo dodatkowo HCG 500 IU ED.
Wydaje mi się, że obecnie powinienem się skupić głównie na dopaminie, acetylocholinie i ewentualnie GABA lub testosteronie.
Rejestracja: 2016
 • 562 / 70 / 0

A co sądzicie o mixie 40mg U-4 (to moja srednia dawka) i 30mg IPH(tolerancja na iph zerowa)wymieszac i snifowac czy moze vapo,iv sie troche boje.Fajnie bedzie?
Rejestracja: 2015
 • 423 / 30 / 0

W ogóle nie wiem czy dobry dział, ale można dorzucić do 4f MPH l-tryptofan+rhodiola(kaspułki)+gingko(kapsułki)+dziurawiec(ekstrakt alkoholowy)? Miałoby to na celu podbicie serotoniny.
Rejestracja: 2015
 • 653 / 116 / 0

Proponowałbym skromniejszy miks na początek. Raz w akcie desperacji zarzuciłem ok. 200 mg 5-HTP i 5 mg escitalopramu, żeby zbić trochę noradrenalinę. Po godzinie myślałem, że mi łeb eksploduje.
Rejestracja: 2013
 • 448 / 12 / 0

RytmiczneZwierciadlo pisze:
W ogóle nie wiem czy dobry dział, ale można dorzucić do 4f mph l-tryptofan+rhodiola(kaspułki)+gingko(kapsułki)+dziurawiec(ekstrakt alkoholowy)? Miałoby to na celu podbicie serotoniny.
Zgadzam się z kolegą wyżej, ale ode mnie dodatkowo pytanie, po co chcesz podbić serotoninę, jaki efekt chcesz osiągnąć? Rzecz w tym, że sposób podbicia serotoniny o jaki pytasz, nie ma nic wspólnego z serotoninową frajdą jaką możesz znać z innych dragów. Podbijesz sobie co najwyżej uboki z bólem głowy na czele. Warto dodać, że 4f-mph jest dość specyficzne w swoim działaniu i mieszanie go to proszenie się o problemy, zwłaszcza gdy opisujesz połączenie stymulantu z iMAO-A (rhodiola) oraz iMAO-B (dziurawiec, ginkgo). Jeśli tak bardzo musisz, wrzuć sobie samą rhodiolę i po godzinie od przyjęcia zapodaj 4f-mph. Zobaczysz, stwierdzisz czy efekt Ci pasuje i odstawisz bądź będziesz kontynuować. Ginkgo sobie odpuść, bo żadnych korzyści nie uświadczysz w tym. Reagując dobrze na miks z rhodiolą, możesz włączyć dziurawiec i obserwować efekty te przyjemne i te mniej. Uprzedzając ewentualne komentarze - oczywiście, te zioła są słabymi imao, ale nadal są i efekty dziurawca czy rhodioli można rzeczywiście odczuć w miksach.
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
 • 157 / 6 / 0

Czego można się spodziewać po dorzuceniu 4f-MPH na zejściu kwasa?
Rejestracja: 2015
 • 423 / 30 / 0

Wspomniany wcześniej mix nie działał ani lepiej, ani gorzej niż 4fmph solo. Natomiast mam następne pytanie: jak to jest z mixem 4fmph i 4feph? Synergia to pewnie na bank. Ale może się jakoś uzupełniają i razem działają lepiej niż solo(po zmniejszeniu dawek OFC). Ktoś coś wie na ten temat?
Rejestracja: 2013
 • 448 / 12 / 0

Synergia występuje, gdy efekt jest większy niż suma oddzielnych działań. Szczury badające substancję, nie zauważyły między nimi specjalnej różnicy (co zresztą nie dziwi specjalnie), także synergii zdecydowanie nie ma. Można to traktować "wymiennie" lub mieszając na zasadzie, że 5mg 4f-MPH + 5mg 4f-EPH zadziała +/- jak 10mg 4f-MPH. Może ktoś wprawiony po długim ciągu dostrzeże tu jakieś "smaczki", ale przez podstawiony fluor nie możemy tu mówić o różnicy analogicznej do tej między MPH i EPH. 4f-EPH było z dwóch odległych źródeł, także jest to myślę dostateczne potwierdzenie.
Posty: 452 Strona 42 z 46
Wróć do „Miksy”
Na czacie siedzi 1236 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: babushka i 2 gości