Estazolam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 7241 / 732 / 0

@04pain
To całkiem normalne, ja czasem po lorazepamie mam wyostrzone kolory.
  • 31 / / 0

witam, zadna alpra ani klonazepam mi juz u psychiatry nie przejdzie przez receptę, wiec co gdybym poprosil tak o o estazolam, ze niby na sen? Nie bralem dwoch wyzej wymienionych substancji dlugo ani czesto, w ostatnie wakacje przez kilka tygodni na ciężkie lęki i teraz znow potrzebuje czegos, co mnie troszke wyluzuje poza domem. Nada sie estazolam, czy cos innego? Z gory odpadaja wszystkie narkotyki, skonczylem z nimi jak nabawilem sie ostrych lęków:)
jak jest z alkoholem? mozna sobie do estazolamu bezpiecznie popic, czy tak jak z klonem i innymi ciezszymi benzo?

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Konflikt prywatnego ośrodka z miastem. Burmistrz nie zgadza się na jego działalność

Otwarcie działalności Ośrodka Terapii Uzależnień Forest w Hotelu Jan przy plaży miejskiej wzbudza wśród mieszkańców oraz władz wiele kontrowersji. Pierwsi boją się o swoje bezpieczeństwo, drudzy uważają, że działalność ośrodka jest niezgodna z obowiązującym prawem.
  • 43 / 2 / 0

Jak dlugo nie brales zadnego benzo i nie masz tolerki to raczej sie nie nada. Przynajmniej jest takie moje zdanie. Prawdopodobnie spac Ci sie szybko zachce i odplyniesz bo to typowo nasenne benzo.
Ja uzywam estazolamu aby podbic dzialanie innych benzo czy to aptecznych czy tych rc.
Pozdrawiam
  • 202 / 13 / 0

Na mnie bardziej fizycznie (zauważalne rozluźnienie) i nasennie działa (bardziej niż inne benzo), a nie inaczej (przeciwlękowo czy coś).
  • 521 / 263 / 2

@0Sh14sH bo estazolam to typowo nasenne benzo. Napiszę wam, co mi lekarz z nocnej pomocy lekarskiej odpisał w mailu:
Jarosław Grzyb pisze:
estazolam jest wg badań jednym z bezpieczniejszych leków przy krótkim użytkowaniu. Przy dłuzszym polecam Trazodon (Trittico) w małych dakach ponieważ nie uzależnia i powoduje bardziej naturalny sen.
I faktycznie teraz jestem na trazodonie i sprawdza się super w dawce 100 mg
  • 202 / 13 / 0

@LittleQueenie Prawda, jak brałem trittico to problemy ze snem znacznie się ograniczyły. Myślisz że doraźne stosowanie w takich dawkach ma sens? Bo kiedyś tak zrobiłem i nie byłem zadowolony z chyba paradoksalnego efektu (ale nie jestem pewien bo mógł być to też efekt stresu).

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 521 / 263 / 2

Trazodon powinien zadziałać również doraźnie. Ma zbyt krótki czas półtrwania, żeby akumulował się w organiźmie. @0Sh14sH może miałeś wtedy rozjebaną GABA, a nie sero?
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 112 / 0

estazolam pomimo profilu nasennego, działa jak każde inne benzo. Kwestia dawki, aby poczuć moc tego leku (oraz tolerancji). Teraz takie 2-3 tabletki estazolamu bardzo by mnie ucieszyły, przy obecnej suszy (miesięczna przerwa w marcu od benzodiazepin w jakichkolwiek dawkach)- ani trochę bym nie wybrzydzał. Pamiętam swoje początki z benzodiazepinami - estazolam był jedną z pierwszych. Oczywiście jako ćpak- nigdy nie szedłem po nim spać.
  • 7241 / 732 / 0

@siostrorelanium
Podbijam, kiedyś podebrałem babci estazolam ( nie pamiętam ile mg ) i fajnie było.Wszedł ten luz, lekka mgiełka no i wybrałem się na poszukiwanie łysiczek i zbiory były obfite :grzybki: .To jeden z moich pierwszych anksjolityków. :tabletki:
  • 202 / 13 / 0

@LittleQueenie Możliwe bo dostałem te SSRI ze względu na problemy lękowe.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 119 uczestników Wejdź na czata