Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 7 z 7
  • 295 / 92 / 3
Zastanawiam się na próbą stworzenia sprayu, ale nie ufam swoim zdolnością chemicznym,
@Detronizator2

To nic trudnego wbrew pozorom. Kolega to robił, więc opiszę krótko:

Potrzebujesz atomizera do nosa, takiego jak na zdjęciu. Możesz kupić przez internet za kilka złotych. Albo użyć z takiego z kroplami do nosa. Ale uwage: musi być do nosa, z takim mniej więcej sztyftem, który psika drobnymi kropelkami w różne strony. Możesz też użyć z jakichś tanich kropli do nosa, ale musisz wcześniej wiedzieć, czy psika tak jak potrzeba. I problemem może być otwarcie bez uszkodzenia takich kropli. Lepiej kupić pusty, nieużywany, nowy.

atomizer-do-nosa.jpg

Najpierw napełniasz do czystą, przegotowaną chłodną wodą, np. 5 lub 10 ml - w zależności od tego jak duży jest atomizer. I robisz eksperyment - wypsikujesz całość płynu. I liczysz ile dawek (czyli psiknięć) było z tej objętości płynu.

Następnie musisz wiedzieć jaką dawkę ketaminy chcesz otrzymać podczas jednego psiknięcia. Powiedzmy, że 20 mg (to tylko przykład. Sam sobie oblicz ile Ci potrzeba). Psiknięć było 50. No to 50 psiknięć razy 20 mg daje nam okrągły gram ketaminy, którą trzeba umieścić w atomizerze.

Odmierzasz gram ketaminy i rozpuszczasz go w wodzie (w takiej ilości, jaką użyłeś do przeprowadzenia testu z psiknięciami).
Możesz od razu to zrobić w buteleczce atomizera. Po dokładnym rozpuszczeniu nakręcasz plastikowy dozownik i masz gotowy sprey do nosa zawierający Twoją ulubioną substancję. Każde psiknięcie w tym wypadku poda 20 mg substancji rozpuszczonej w wodzie. Przechowujesz w lodówce najlepiej. Ale nie jest to niezbędne (jeśli jest to roztwór w wodzie bakteriostatycznej).

UWAGI: można to robić z niemal dowolną substancją rozpuszczalną w wodzie. Woda powinna być (ale nie jest to konieczne. Można użyć zwykłej przegotowanej i ostudzonej wody. Woda bakteriostatyczna potrzebna jest, jeśli chcemy dłużej i poza lodówką przechowywać taki roztwór) bakteriostatyczna. Można ją zrobić w bardzo prosty sposób. Do zwykłej wody dodajemy alkohol benzylowy w ilości 1%. Można go kupić bez problemu przez internet. Kolega kupuje takie rzeczy w firmie WarChem. Do 100 ml (właściwie do 99 ml ale powiedzmy, że taka precyzja nie jest tu niezbędna) dodajemy 1 ml alkoholu benzylowego. Mieszamy i już mamy wodę bakteriostatyczną. Bakterie się tam nie namnożą i ulubiona substancja będzie bezpieczna. I taką wodę możeby długo przechowywać w szafce, z dala od źródeł ciepła i światła. I możemy używać do robienia sprayów.

Wiem, że po dodaniu ketaminy objętość płynu się zwiększy, ale tylko nieznacznie. Można to pominąć. Jeśli ktoś musi mieć bardzo dokładne dozowanie, to trzeba sobie policzyć. Odmierzyć dokładnie ilość wody, dodać substancję, wymieszać i sprawdzić o ile wzrosła objętość. Według kolegi ta różnica jest na tyle mała, że można ją pominąć.

Druga rzecz, to w ten sposób możemy zaoszczędzić jakieś kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bowiem tyle kosztuje obecnie w Polsce pełna kuracja lekiem Spravato.

Jakby coś, to pytaj.

ketamina-spravato.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 895 / 276 / 5
@Satelitarny Na ten wypadek i w związku z przewidywaną trudnością w otwieraniu uzbierałem już takich pięć (xylometazolin tevy), ml już sobie ogarnąłem i wszytstkie problemu techniczne. Problem pojawił się z chemicznymi. o taki:
problem.png
Jak powiedziałeś problemu nie ma z rozpuszczalnymi w wodzie, i lipofilnymi (czyli takimi które się przez nos wchłoną, jak ketony a nie jak clon).
Spravato.png
Oni se ogarneli takie proporcje, nie muszę uzyskać identycznych, ale chociaż podobne, bo 0.05mg/ml to bym se musiał butelkę wody do nosa wlać. I nie mogę znaleźć informacji jak oni to rozwiązali, i boję się że takie rozwiązanie kosztuje odpowiednio dużo aby usprawiedliwić cenę leku. Bo sprowadzać mi się tego do jakiś siarczanów czy innych rzeczy ani nie umiem ani nie znalazłem informacji do czego bym musiał.
https://go.drugbank.com/drugs/DB11823
klefedron to był umiał ale tutaj problem jawi mi się trochę poważniejszym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 295 / 92 / 3
@Detronizator2

To co pokazałeś, to Predicted Properties czyli przewidywane właściwości. Nie wiem dokładnie co to oznacza.
Natomiast wyżej masz Experimental Properties czyli właściwości rzeczywiste. I tam już jest napisane Freely soluble in water czyli Całkowicie rozpuszczalny w wodzie.

Kolega, który to robił, nie miał problemów z rozpuszczaniem ketaminy w H2O.

Po prostu sprawdź.

Edit:
Na stronie, którą podlinkowałeś jest też link do pliku pdf z "ulotką dla pacjenta". Dobrze sobie rzucić okiem. Zwłaszcza, że są tam też dokładne rysunki jak podawać do nosa ten lek:

https://www.accessdata.fda.gov/drugsatf ... 004lbl.pdf
  • 895 / 276 / 5
@Satelitarny zajebiście, dziękuję bardzo

scalono - łysy

pn maja 29, 2023 11:22 pm

Zrobiłem jak wyżej stoi, niestety moje narkomańskie zapędy oraz natłok obowiązków nie pozwolił mi utrzymać jakiegoś zdrowego schematu leczenia. Więc używam tego jako doraźny antydepresant.
I muszę przyznać że jest zajebisty, czujesz się gorzej, zaczynają się objawy jak zmęczenie, anhedonia, apatia itp. Biorę spray i po 30s jestem zdrowy. Wiem jak to brzmi ale tak zajebiście jest. Dziś dla przykładu leżę bez energii na łóżku, kolacji ani robić ani jeść mi się nie chce, się siadam do kompa, się klika się, nic mi się nie chce, na nic ochoty nie mam. biorę spray (ostatnio brany z dwa tygodnie temu), i po 30s już mam ochotę coś robić, przeczytałem parę artykułów, zadzwoniłem do rodziny, zagrałem w gre. No zajebiście no
Także serdecznie polecam bo brzmi to jak kreska mety, z tym że zamiast szkodzić to pomaga, leczy wręcz, no i jak działa.
Wiadomo gdzie można kupić w przystępnej cenie prawy izomer ketaminy (esketaminę) zrobić ów spray i mieć na chandrę czy inne stany depresyjne.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 35 / 2 / 0
  • 895 / 276 / 5
@Temo i to są miłe informacje.
Mi się nie przyda już ale bardzo miło z ich strony bo lek uważam że jest fenomenalny. Ciekawe jak rygorystycznie będą podchodzić do refundacji, ile osób rocznie się załapie, oby jak najwięcej.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 52 / 6 / 0
Wie ktoś, kiedy esketamina może wejść do naszego kraju?
  • 35 / 2 / 0
https://www.szpitalnowowiejski.pl/index ... ekoopornej
PROGRAM LEKOWY LECZENIA ESKETAMINĄ CHORYCH NA DEPRESJĘ LEKOOPORNĄ

W Szpitalu Nowowiejskim rusza program lekowy leczenia depresji lekoopornej lekiem Spravato (esketamina). Program ten dostępny jest dla wszystkich pacjentów w wieku od 18 do 75 lat, którzy chorują na zaburzenia depresyjne nawracające, a ich aktualna depresja nie reaguje na standardowe leczenie lekami przeciwdepresyjnymi.

Kwalifikacje prowadzone są przez lekarzy psychiatrów w Poradni Zdrowia Psychicznego. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisywania się telefonicznie pod numerem: 22 11-65-331 lub 22 11-65-365. Na pierwszą konsultację należy zgłosić się z zaświadczeniem od lekarza prowadzącego potwierdzającym WSZYSTKIE poniższe kryteria oraz kopią dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia psychiatrycznego.

Zaświadczenie od lekarza prowadzącego powinno potwierdzać:

rozpoznanie Zaburzeń depresyjnych nawracających, kody ICD-10: F 33.1 lub F33.2,
aktualny epizod depresji o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim trwający co najmniej 6 miesięcy,
potwierdzenie depresji lekoopornej zdefiniowanej jako zaburzenie depresyjne u osób dorosłych, u których nie wystąpiła odpowiedź na co najmniej dwa różne leki przeciwdepresyjne (stosowane w odpowiedniej dawce przez odpowiedni czas – zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Konsultanta Krajowego Psychiatrii Dorosłych),
nie więcej niż 5 leków przeciwdepresyjnych stosowanych w bieżącym epizodzie depresji,
przeciwwskazania lub oporność lub brak zgody pacjenta na terapię elektrowstrząsami,
wykluczenie rozpoznania zaburzeń osobowości typu borderline oraz choroby afektywnej dwubiegunowej,
brak historii uzależnień w wywiadzie (uzależnienie od alkoholu, leków nasennych, uspokajających, przeciwbólowych lub narkotyków),
niewystępowanie stanów klinicznych, które w opinii lekarza prowadzącego uniemożliwiają włączenie terapii.
Ostatecznej kwalifikacji do leczenia w programie lekowym Spravato dokonuje lekarz psychiatra Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.

scalono - łysy

Kryteria wyłączenia z programu lekowego:

brak potwierdzonej skuteczności leczenia pod koniec fazy indukcji (redukcja wyniku w skali MADRS o mniej niż 50% w porównaniu do wyniku z badania kwalifikującego do programu)
utrata skuteczności terapii w trakcie leczenia podtrzymującego (wynik w skali MADRS > 22 w trakcie dwóch kolejnych badań)
nadwrażliwość na substancję czynną lub substancje pomocnicze
wystąpienie działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku uniemożliwiających jego dalsze stosowanie
hospitalizacja z powodu nasilenia się depresji lub innego klinicznie istotnego zdarzenia określonego na podstawie oceny klinicznej jako wskazującego na nawrót choroby depresyjnej takiej jak – próby samobójcze lub hospitalizacja w celu zapobiegania samobójstwom
zmiana towarzyszącego leczenia przeciwdepresyjnego (z przyczyn innych niż nietolerancja doustnego leku przeciwdepresyjnego)
Sposób podawania leku:

po pozytywnej kwalifikacji do programu pacjent stawia się dwa razy w tygodniu w wyznaczonych dniach o ustalonych godzinach do Oddziału Psychiatrycznego Dziennego nr 8
podanie leku realizowane jest w obecności personelu – pielęgniarka, lekarz
przed podaniem leku dokonywany jest pomiar ciśnienia tętniczego i tętna oraz zbierany wywiad dotyczący samopoczucia chorego i ewentualnych zgłaszanych dolegliwości
podanie następuje w gabinecie zabiegowym
pomiędzy kolejnymi dawkami leku (1 dawka = 1 device podawczy esketaminy wziewnej) należy zachować 5-minutowe przerwy
po podaniu leku następuje okres obserwacyjny, który trwa godzinę od momentu zakończenia podawania wyznaczonej dawki esketaminy – w tym czasie pacjent pozostaje w gabinecie, jego stan jest monitorowany przez personel, realizowane są kontrolne pomiary ciśnienia tętniczego i tętna (obowiązkowy pomiar 40 minut po podaniu leku), odnotowuje się zgłaszane przez pacjenta ewentualne objawy niepożądane.
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 7 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
11 ton medycznej marihuany w 2024 roku: Polska podnosi limity importu

W ostatnich latach rosnące zapotrzebowanie na medyczną marihuanę w Polsce skłoniło władze do podjęcia działań, mających na celu zwiększenie dostępności tego leku. Najnowsza decyzja Międzynarodowej Rady ds. Kontroli Narkotyków (INCB) potwierdza ten trend, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla pacjentów, jak i firm farmaceutycznych działających na polskim rynku. Decyzja ta umożliwi lepszy dostęp do marihuany medycznej, której skuteczność w leczeniu wielu schorzeń jest coraz szerzej uznawana.

[img]
Konsumpcja marihuany i psychodelików na historycznie wysokim poziomie.

Od 2023 roku konsumpcja marihuany i psychodelików wśród dorosłych w wieku 19-30 oraz 35-50 lat osiągnęła historycznie wysoki poziom. Dane pochodzą z corocznego badania Monitoring the Future (MTF), które ukazuje zmieniające się trendy w używaniu substancji psychoaktywnych. W przeciwieństwie do rosnącej popularności tych substancji, konsumpcja papierosów, która przez dekady była dominującą formą uzależnienia nikotynowego, kontynuuje swój gwałtowny spadek, osiągając rekordowo niskie poziomy.

[img]
USA szukają kontrahenta do produkcji setek tysięcy jointów na potrzeby badań naukowych

Władze federalne USA, a konkretnie Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA), ogłosiły nowe zapytanie ofertowe, mające na celu znalezienie kontrahenta, który wyprodukuje setki tysięcy standaryzowanych „papierosów z marihuaną”.