Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 4 z 7
  • 906 / 36 / 0
Jakieś raporty od Jankesów?
297 dni czystości (05.01)
  • 6 / / 0
Załapałam się do testów klinicznych w Bolesławcu. W przyszłym tygodniu wszystko uzgodnię z lekarzem prowadzącym. Potem 2 tygodnie w szpitalu.
Biorę od 3 lat Solian w dawce 200 i od pół roku wenlafaksynę w dawce 300. Doktor odstawi mi dziś Solian, mam zostać tylko na wenlafaksynie. Efekty są takie sobie, depresja upierdliwie nawraca mimo leczenia.
Myślicie, że warto iść na te testy kliniczne?
  • 3414 / 1068 / 0
Ja bym poszła. "Za" przemawia fakt, że substancja należy raczej do bezpiecznych. Co innego efekt kliniczny, który często okazuje się być mizerny.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 56 / 8 / 0
Powie mi tu ktoś o tej esketaminie, jakie efekty i czy jest sens ten temat drążyć, jestem lekooporny, wszystko praktycznie wybrane, teraz byłem na TMS, zero poprawy, mam zaburzenia depresyjne ze sporą komponentą lękową. Nie, żebym chciał ekseperymentować, tylko jakie jest wasze zdanie nt. tej eksetaminy, czy realnie pomaga ludziom czy raczej kwestia baań i testowania na ludziach to jest nadal..
  • 526 / 10 / 0
Czy projekt testowy w Polsce jeszcze działa?
Czy są dostępne jakieś informacje na temat działania - tylko zbija depresje czy tez aktywizuje i motywuje?

5x w życiu jadłem małe dawki ketaminy, 2x była to pusta dysocjacja, 2x coś jak idealny poalkoholowy euforyczny stan, a raz nie wiem jak działała, bo było to wzięte po całej nocy na innych rzeczach i żadna z osób, które imprezowały (w tym ja) nie dostały zwały, wręcz przez 4-6 dni każdy miał wyborny nastrój - wiem, ze grupa 5 osób to mała grupa kontrolna, ale ta „najlepsza” ketamina była w shardach (nie wiem jak to dokładnie opisać), a nie w mikrokrysztalkach.


Tęskno mi za tym niesamowicie pozytywnym, kilkudniowym stanem psychicznym.
  • 3248 / 622 / 9
Wychodzi na to, że jest to klasyczna ketamina z tym, że to enancjomer czyli związek identyczny pod względem składu, a nieco inny pod względem 'konstrukcji', nie budowy! Porównując obydwie molekuły S-ketamina różni się tym od podstawowej ketaminy, że cut, wyjaśnienie w edicie. Nie potrafię tego dokładnie wyjaśnić bo oba modele molekuł są na wikipedii identyczne, co jest błędem. Sugestią jest wzór strukturalny gdzie wiązanie azotowe jest w formie kreskowanego trójkąta. Ciekawe, że taka subtelna różnica jest w stanie rozdzielić substancje w następujący sposób:
Wikipedia pisze:
Esketamine acts primarily as a non-competitive N-methyl-D-aspartate (NMDA) receptor antagonist.[1][5] It also acts to some extent as a dopamine reuptake inhibitor but, unlike ketamine, does not interact with the sigma receptors.[1]
Czyli antagonizm niekompetetywny (ja rozumiem to tak, że gdyby wjechał agonista to miałby pierwszeństwo) NMDA wraz z inhibicją wychwytu zwrotnego dopaminy lecz bez interakcji z receptorem sigma, czyli tym co tygryski lubią najbardziej. Czyli receptor świętości. To co było piękne w MXE, co dotyka DMT, co muska LSD.
Dlatego dostrzegam pewną analogię pomiędzy tym a olanzapiną, która jest najchętniej przepisywana, bo nie daje 'kopa'. Jednak co do esketaminy napewno ta analogia odnosi się nieco mniej inmho.

edit. Już wiem jak to wyjaśnić: nie ma czegoś takiego jak po prostu ketamina, jedynie występuje ona w postaci dwóch enancjomerów S i R. I tak jak pisałem, że jest to korelacja kąta grupy azotowej z benzenem to nieprawda. Jest to korelacja tych obydwu grup, które są zawsze tak samo zorientowane względem grupy oxy-cykloheksanowej, która jest obrócona o 180 stopni w każdym z wariantów. A dopiero racemiczna mixtura 50/50 S-kety i R-kety dałaby wzór strukturalny ketaminy. Nie wiem czy większości coś to mówi ale ja miałem przebłysk.
JEBAĆ BIG PHARM'Ę
  • 259 / 8 / 0
Myślicie ,że to wejdzie w tym roku?
Jest jakaś szansa dostać tą substancję w warunkach szpitalnych bez zabiegu?
Uwaga! Użytkownik justrelax nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 197 / 15 / 0
Kurde czekam na ten lek. Testuje aktualnie brintellix, mam nadzieje że jak pójdę do szpitala to mi to zaproponują.
  • 56 / 8 / 0
11 maja 2020Uszkodzonabania pisze:
Kurde czekam na ten lek. Testuje aktualnie brintellix, mam nadzieje że jak pójdę do szpitala to mi to zaproponują.
Ja już nie czekam bo jak przeczytałem opinie na amerykańskich stronach to lipa, lipa, lipa. No i w lękach jeszcze większa lipa.
A wogóle to co piszecie a.d. antagonizmu NMDA to jest jeszcze inaczej, jest antagonizm presynaptyczny i postsnaptyczny, jeden i drugi sobie nierówny. Taką samą lipą wydaje sie być Transcranial Magnetic Stimulation na którym to byłem i zero poprawy.
  • 1907 / 470 / 0
Psychiatra może to już wypisać?
togheter the ants will conquer the elephant
:tabletki: :świnia:
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 4 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.