Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 2 z 7
  • 3447 / 1099 / 0
Doktor mnie dziś pyta:
- "To jak, próbujemy z jakichś nowości?
- Esketamina?
- Aż takich to nie."

;-) Łatwo mnie złapać na prv chatowym, ale nie wiem w czym mogłabym pomóc!
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 267 / 19 / 0
^ misspill, naprawdę lekarka zaleciła Tobie esketę? To może być krok milowy w ukróceniu twoich wieloletnich dolegliwości. Ma mniej skutków ubocznych od nassa, ssri i tym podobnych poniekąd posiadających podobny model działania. W tym przypadku serotonina idzie w pizdu i pozostają czyste nie zamulające inhibitory. Najbardziej mnie ciekawi glutaminian o którym chodzą pogłoski, że to on w dużej mierze odpowiada za "przyjemne" działanie kodeiny. Wygląda na to, że lek nie będzie zamulaczem i postawi wiele osób na nogi. Nie czekam na wizyte, zasuwam do poradni jeszcze w tym wygodniu :) Postaram sie również namówić żeby nie wbili mnie do grupy placebowców bo tylko mnie to będzie wkurwiać podczas niepewnego leczenia. :D
Edit: Przepraszam miss, źle odczytałem twój post. Problem też polega na tym, że tylko garstka lekarzy jest wtajemniczona w badania nad esketaminą. Nie zaszkodzi zapytać czy takie program istnieje w Twoim mieście.
  • 56 / 23 / 0
Przyjemne działanie kodeiny to agonizowanie rec. opioidowych.
Glutaminian za to moze odpowiadać za mechanizm uzależnienia ;-)

Antagoniści NMDA to grupa która drastycznie ogranicza działanie Glutaminianu w OUN. Dodatkowo, przez blokade Jonotropowych NMDA zwiększa się nieco transmisje glutaminergiczną, przez metabotropowe receptory glutaminianowe (mGlur) które generalnie obniżaja neurotoksyczność glutamatu.
Mowiac krótko dasz mózgowi odpocząć. A jednocześnie Cie nie zamuli-taki paradoks. JA po memantynie odczuwam czystosć mysli i stymulacje, choć nie zażywam go w tym celu. Ale mnie nakręciliscie na to;-)

Misspill potrzebuje czegoś wręcz odwortnego. Ma tak charakterystyczne i upierdliwe dolegliwości, ze musiała w poprzednim zyciu slużyć w CZeKa podczas wony domowej w Rosji ;-)

SSRI, neuroleptyki akurat @miss, słuzą bo ograniczają jej transmisje dopaminergiczną, czyli odwrotnie niż w klasycznej depresji. Antagonisci NMDA by ja dobiły.
A właśnie: na pewnym angliczańskim forum o podobnej tematyce jest taki Janusz, który twierdzi iż na objawy jego Schizofreni zażywa taki Stack: Gabapentyna, fasoracetam i EVP-6124.
HWDP JP na 95% bo sie trochę cykam :blush:
  • 267 / 19 / 0
SmellyCat, dziękuję Ci za obszerne wyjaśnienia godne doktoratu. Ogłaszam wszem i wobec, że wątek się nie zastopuje gdyż podjąłem decyzję o uczestnictwie w tym poniekąd wątpliwym eksperymencie-placebo w obiegu. Oj gdyby tylko lekarka miała lepkie ręce to chętnie bym ją namówił na owe tabsy z właściwą substancja czynna. ^_^ Postaram się zapisać na program jeszcze w tym tygodniu i zdam relacje.

Wyjechałem z tym glutaminianem i kodeiną gdyż Tur3k i inni użytkownicy zaklinali się wielokrotnie, że to on odpowiada za opiatowe grzanie a nie morfina. Sam byłem sceptyczny ku tej tezie ale poświęcili czas na researche więc wydawało się, że jest w tym jakieś ziarnko prawdy. :-/
  • 56 / 23 / 0
Doktoratu...ehhh....nie z tej dziedziny. Ja też się ucze.:-)

Ale zainteresowałeś mnie tym glutaminergicznym efektem grzania! Dasz jakieś linki do ich postów?
Generelanie równowaga Glutaminian-Gaba bierze udział w działaniu wielu dragów, w tym opioidów,(głownie mechanizm uzależnienia) ale nic mi nie wiadomo o tym ze to one są głownymi "sprawcami" grzania. Wiem tylko że receptory opioidowe (na pewno któryś podtyp) są powiązane ( to się chyba cross-talk nazywa :rolleyes: ) z układem glutaminergicznym np. w układzie mezolimbicznym. Są także, przy okazji antagonistami NMDA? tak by wynikało...chyba...
Chętnie poszerzę swoją wiedzę.

Dzięki!

Az nie moge się doczekać wyników eksperymentu. Antagonista NMDA i DRI w jednym. Bajka :-D (w teorii ;-) )
HWDP JP na 95% bo sie trochę cykam :blush:
  • 267 / 19 / 0
29 marca 2017SmellyCat pisze:

Generelanie równowaga Glutaminian-Gaba bierze udział w działaniu wielu dragów, w tym opioidów.
Wyjątkowy malutki offtopik zainspirowany Twoją powyższą wypowiedzią więc proszę o wyrozumiałość. Już pomijając Glutaminian a skupiając się na Gaba, który przytoczyłeś to czy nagminne stosowanie mocnych opioidów (dawne czasy i nie prawda ;-) ) może skutecznie osłabiać działanie benzodiazepin? Zaintrygowała mnie ta teza gdyż nie przypuszczałem, że opio mają coś wspólnego/działającego na układ gaba.

Posty mądrych głów odnośnie glutaminianu w stosunku do kodeiny postaram się przytoczyć wieczorem. Najpóźniej jutro gdyż niestety muszę jechac do firmy :-(
  • 56 / 23 / 0
Generalnie, to bardzo szczegółowe pytanie:-) na które nie znam dokładnej odpowiedzi.
Jednakże z calą pewnością można stwierdzić iż, mocne opioidy-co pisałem na początku-zaburzają w jakimś stopniu działalność Glutaminianu. A jeżeli go zaburzają to na pewno w jakimś stopniu odziałuje to na Układ Gaba.
Gdyż GABA i Glutaminian kontrolują się wzajemnie.
Nie sądzę, natomiast że wcześniejsze działanie opioidów bezposrednio obniża działanie/skutecznośc benzodiazepin. Być moze ktoś nie odczuje pełni działania benzo na takiej samej zasadzie jak alkoholicy inaczej niż ludzie nie uzaleznieni od alko reagują na baclofen? Nie wiem. Nigdy "zawodowo" nie przyjmowałem opiatów. (raz czy dwa troche kody w mixach)
Natomiast na skręty po opio. wyjątkowo pomocna okazuje się Pregabalina. Śledze jej wątek na hajpie, i dużo osób raportuje pozytywne skutki, jeśli chodzi o działanie na skręta-niektórzy mówią nawet ze jest lekko tripowy na początku. Ja zażywam pregabaline w innych celach i rzeczywiscie reakcje organizmu opiatowcow i ludzi którzy nie zażywali soków makowych itp. mogą się nieco różnic.

Dobra, spoko. już sam poszukałem-na forum i poza nim. ;-) Rzeczywiscie jest tak ze opio. ewidentnie odziałują z NMDA.
HWDP JP na 95% bo sie trochę cykam :blush:
  • 24 / 4 / 0
@makabaka: Twe wiadomości o esketaminie to miód na me serce. Czy mógłbyś dopytać swojej lekarki czy/jak można zapisać się do tego programu w Warszawie? Bo próbowałem już większości leków (depresja). Jeśli miałbyś jakieś info, to może być na PW. Z góry dzięki!
  • 267 / 19 / 0
^@SynTuhajBeja masz jak w banku. Obecnie NIESTETY pomieszkuję przez tydzień w Toruniu ( :heart: Bydgoszcz) także w poniedziałek zajadę do rodzinnego miasta zapisać się na program i dogłębnie powypytywać jak to wygląda w Warszawie. Jestem dobrej nadziei co Stolica to Stolica tam dostęp do wszelkich nowinek jest niemal najszybszy. Lekarka mówiła mi, że jej koledzy po fachu też testują ten specyfik.
Nie będę się za dużo rozpisywał. W poniedziałek obgadam z nia wszelkie zagadnienia dokładnie tak jakbyś sam zamiast mnie tam poszedł :-p
  • 398 / 24 / 0
Dopytaj kiedy ma to wejść na rynek.
Uwaga! Użytkownik ggyo nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 2 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.