SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 3075 / 253 / 0

Wróci, wróci. Ależ z ciebie niecierpliwiec, naprawdę. Wyluzuj trochę. 3 dni i już panika. Ja na esci na tydzień sie zdołowałem, ale potem było jeszcze lepiej. To jest praca mózgu, dzieją się zmiany, pracujesz nad emocjami, to wszystko nie może być bezbolesne, ale bądźże cierpliwy.
  • 58 / 1 / 0

Jogurt dzięki za słowa otuchy ale wiesz jak to jest po 5 latach bezskutecznej walki... A u Ciebie po 4 miesiącach też jeszcze się wahalo??

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

CBD równoważy psychozę wywoływaną przez THC?

Naukowcy z kanadyjskiego Western University przeprowadzili bardzo ciekawe badania. Ujawniają one jeden z mechanizmów molekularnych, dzięki którym CBD blokuje negatywne efekty wywoływane przez THC.
  • 3075 / 253 / 0

Wachało, wachało. Jesteś na 30mg esci, to największa praktycznie dawka. Skoro 5 lat masz trudności to tak o wszystko nie pójdzie. Im dłużej, tym lepiej. Jeszcze będzie cie wkurwiać escitalopramowa obojętność, zobaczysz. Skoro weszło jak mówisz, to trwaj, muszą być wachania bo to symptom właśnie zmian.

Na marginesie, mam nadzieję, że nie ćpasz i nie pijesz zbytnio, bo to wiadomo zawsze krok w tył.
  • 7241 / 733 / 0

13 stycznia 2019tizziano pisze:
Jogurt dzięki za słowa otuchy ale wiesz jak to jest po 5 latach bezskutecznej walki...
Bierzesz escitalopram około 5 lat i nie zauważyłeś poprawy ? Jak nie to dawno już powinieneś spróbować innego antydep.
  • 58 / 1 / 0

U jebany 5 lat się lecze i żadne leki za bardzo nie działały. Dopiero esci zaskoczyło. Na samym esci lecze się 4ty miesiąc..

Jogurt Nigdy nie cpalem. Jak jestem na esci może z 3 piwa wypiłem nic więcej...
  • 1 / / 0

Czy lekarz rodzinny wystawi mi receptę na esci?
Czy konieczna jest konsultacja ze specjalistą?
W moim mieście nie ma psychiatrów, a chciałbym to załatwić jak najszybciej i jak najprościej.
  • 294 / 48 / 0

@WodaMelon, w moim wypadku gdy ponad półrocznej przerwie chciałem wrócić do escitalopramu, to lekarz rodzinny wystawił pierwsza receptę, a dopiero później udałem się do psychiatry.

Wszystko zależy od lekarza.
  • 445 / 65 / 0

Mi psychiatra wypisal esci i trazadon, jesli mi nie podejdzie trazadon to mam brac kwetiapine na wieczór. Jak myslicie sprawdzi sie to na lęki taki mix? Czy lepiej zostac przy alprze :)
  • 7241 / 733 / 0

@WodaMelon
Lepiej jakbyś miał jakaś informacje o leczeniu od psychiatry.Wtedy wypisze na 99 %.
Możesz tez powiedzieć, ze masz bardzo daleko do psychiatry i nie masz pieniędzy np: nie pracujesz ze względu choroby, masz depresje i prosisz o escitalopram.
Zycze powodzenia !
  • 3075 / 253 / 0

@simer44 Wszystko jest lepsze niż benzo. Benzo to może być jedynie wsparcie, bo to droga do nikąd. Pisze się trazOdon. Lekarz ma sensowne podejście, myślę, że da radę ten miks, pozdrawiam.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 171 uczestników Wejdź na czata