SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 3240 / 277 / 0

|Ja wrócę do tego leku. Teraz znowu budzę się z poczuciem beznadziei i od rana czuje się jak gówno.
Szkoda, że napaprałem bajkosajkowi takich głupot. Brak szczerości podsycany moją silną zejscias na manowce, chęcią powrotu do ćpania eufo, sajko. On zmienił lek.
Miałem dopisaną kwetiapine fo esci jakbym nie spał. Od zawsze, ale nie bralem jej do snu ostatnie 3 miechy kuraci na esci więc te objawy nakręcenia, dawałay się we znak ./
To Esci jednak było nieźle. Libido nie kulało i człowiek nie czuł się sztucznie.
Ten Promolan niestetyy mmnie na starcie odtrącił od kupienia.
  • 58 / 1 / 0

29 grudnia 2018kropka855 pisze:
Ja biorę 30 mg. Esci , trazodon 300 mg i flupentiksol 6 mg , mogę polecić ten mix , ale zadziałał po trzech miesiącach.
Na co dokładnie bierzesz, jakie masz objawy? Po 3 miesiącach dopiero zaczęło cokolwiek działać, czy osiągnąłeś po prostu stabilizacje po tym czasie ??

NA co trazodo i flupentiksol bierzesz? czy one też moga pomagac Ci na lęk (jeśli go masz?). Same esci nie dawąło rady?pozdro

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

"Syn Jezusa" tańczył na placu zabaw: W niebie sprzedają narkotyki?

Niestety nie wszyscy byli zadowoleni z tego objawienia i na miejsce zostali wezwani strażnicy miejscy.
  • 16 / 1 / 0

Biorę na depresję , GAD i fobia społeczna , duża zasługa tutaj Esci i Flupentiksolu , trazodon raczej tylko na wieczór. Mam energię dobry nastrój.
  • 58 / 1 / 0

Od kilku dni czuje się lepiej tzn stabilniej. Nie budzę sie z niepokojem a w ciągu dnia jeśli pojawia się lęk lub niepokój to trwają krócej-podsumowując zamiast większość dnia być w lęku, większość dnia czuje się ok.

Jestem też bardziej pogodny, więc nastrój też się podwyższył. Zauważyłem też że w tych dobrych chwilach dostaje takiego sztucznego lecz nie szkodliwego napędu że bym wszędzie latał i coś robil.. No i zespołu niespokojnych nóg chwilami.. Ale to pewnie minie?

Biorę 3 tydzień 30 mg esci. Do tego 450 pregi. Na esci ogólnie jestem już 12 tygodni.

Myślicie że to już ten moment że lek na dobre zaczął się rozkręcac??? 🙂
  • 65 / 6 / 0

3 miesiące? O_o

Mnie się po dwóch tygodniach (tydzień na 5, kolejny na 10) ustabilizowało i potem przez kolejny miesiąc nic się nie zmieniło. Rzuciłem to zbyt szybko?
  • 208 / 34 / 0

[mention]tizziano[/mention], u mnie RLS na escitalopramie najmocniej odczuwałem, gdy najsilniej działał, a ten sztuczny napęd też występował właśnie wtedy.
Później doszedłem do wniosku, że to delikatnie o manię zahaczało w porównaniu z tym, jaki normalnie jestem.

Więc wygląda na to, że esci wreszcie u Ciebie zatrybił :tabletki:
  • 58 / 1 / 0

Oby...😉No może być troszkę hipo ale raczej leciutkie-nie mam żadnych głupich myśli czy pomysłów tylko raczej mnie troszkę nosi. A przeszło to Tobie czy musiałeś zmniejszać dawkę? Mi jeszcze ten napęd się miesza z takim poczuciem niepewności takim jakby lekiem przed lekiem leciutkim.
  • 63 / 2 / 0

Ja musze wrocic do escitalopramu bo naprawde widze potencjal w tym leku. Bralem 1,5 miesiaca ale od tygodnia odstawione, brak hajsu na wykupienie pudelek. Po tym jak lek sie ustabilizowal czyli po miesiacu jakos, praktycznie przestalem odczuwac jego dzialanie. Tylko wielkie zrenice mi o tym przypominaly. Lek dziala znakomicie "w tle" . Po odstawieniu zobaczylem dopiero jaka robote robil esci. Gdyby jeszcze dzialal na fobie spoleczna to bylby to lek idealny jak dla mnie bo na depresje i natretne mysli dziala znakomicie. A moze ktos z was to bierze na fobie spoleczna i mu pomaga? Jak tak to jakie dawki.sa skuteczne na ta dolegliwosc?
  • 7241 / 716 / 0

[mention]czynastolatek[/mention]
To nie sa dragi tylko leki przeciwdepresyjne.Nie wiem czego oczekiwałeś po escitalopramie.Nie potrzebnie rzuciłeś, kuracje się rozkręcała i by nabrała obrotów.
  • 208 / 34 / 0

31 grudnia 2018tizziano pisze:
Oby...😉No może być troszkę hipo ale raczej leciutkie-nie mam żadnych głupich myśli czy pomysłów tylko raczej mnie troszkę nosi. A przeszło to Tobie czy musiałeś zmniejszać dawkę? Mi jeszcze ten napęd się miesza z takim poczuciem niepewności takim jakby lekiem przed lekiem leciutkim.
Nie zmniejszałem nic, byłem kilka tygodni na 20mg.
Ten stan występował u mnie cały czas na dawce 15-20mg.

Ten napęd, hipo itp. sprawiło, że zrobiłem ze swoim życiem więcej, niż przez kilka poprzedzających lat.
Zawsze bałem się rozmawiać z ludźmi, załatwiać sprawy itp., a na tej dawce byłem niesamowicie pewnym siebie typkiem i niczym się nie przejmowałem.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata