Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2066 • Strona 203 z 207
  • 337 / 65 / 0
Ja na 20 mg, juz potrafilem miec bledy w pracy, za bardzo juz odciety, na 15, czy 10 bylo okej, ale 20 testowalem okresowo wiadomo taki cpunski charakter. Jednak 20 nie polecam, pobiegac sie nie dalo nawet, jakby serce mialo ciezej.
Na 10 mg mozna sobie jeszcze polatac.
Dawki oczywiscie polecone polecam, najlepiej nie z samego rana bo moze przymulic, jakos kolo 10 tak ze trzy cztery godziny po obudzeniu, pozniej druga kolo 16, i jestesmy zabezpieczeni. bo jak rano walnalem 10 mg, wieczorem czulem ze juz slabo kreci. Dlatego dzielilem polowkami jadlem. dla mnie 15 bylo si, a pewnie i na 10, dwa razy po 5 mg tez bym przetrwa.
Lepiej mniej zeby tak sie nie odcinac od rzeczywistosci nie wylaczac az tak, bo po odstawce moze byc szok. chyba ze dluga piramidka w dol przed odstawieniem. ale nie taka co lekarz zaleci odstawic w dwa to sobie odstawiajcie miesiac zeby nie szokowac organizmu, sami nie brali, a tu sa tylko twoje odczucia najwazniejsze, zebys sie dobrze czul.
Uwaga! Użytkownik HardCracks nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
Dzień dobry jestem poczatkujacy na tym forum, chociaz escitaloprm biore juz ze 4 lata, mam w zwiazku z tym pytanie , czy moge łączyc escitalopram z cdp choliną? pozdrawiam
  • 561 / 87 / 0
@Vakabayaschi możesz łączyć
  • 1555 / 249 / 0
U mnie już powoli trybi escitalopram w dawce 10mg rano 2 tygodnie. Co do orgazmu ludzie piszą że utrudnia dojście. Ja tak nie mam, wręcz orgazm jest mocniejszy, ale musi się "zachcieć" a chce się 10x mniej niż "na czysto". Powoli czuję opatulenie serotoninowym kokonem, ale czuję że jeszcze pełen potencjał przede mną. Jak na was działa THC na escitalopramie? Mnie klepie nawet nieco bardziej chyba przez tę serotoninę. Czekam na dalszy rozwój sytuacji. Wdrożyłem bardzo zdrowe odżywianie a z używek tylko zioło (przepisuje mi lekarz), alko to max 2 piwa w sobotę. Czuć już działanie antydepresyjne (np cała noc na konsoli do rana) ale przeciwlękowego jeszcze niespecjalnie więc zobaczymy. Dzięki temu antydepresantowi eliminuję piwo z diety więc bardzo duży props za to bo na zdrowie wyjdzie na pewno;)
  • 186 / 5 / 0
Esci podobno w znikomym stopniu ingeruje w enzymy CYP. Czy w takim razie działa na Was kodeina podczas kuracji? Ew. Kratom... ?
  • 37 / 9 / 0
koda na esci klepie bez zmian, ale mi zawsze na pare dni likwiduje efekt antydepresyjny i łatwo wpaść w ciąg.
  • 1555 / 249 / 0
Od kilku dni poczułem działanie escitalopramu. Chyba faktycznie tego potrzebowałem....ok 3 tygodni czekałem na konkretne efekty. Lęki praktycznie ustąpiły aż jestem zaskoczony jak anksjolitycznie to działa na mnie. W końcu to słaby antydep a działa wzorowo minus to wykastrowanie ale jak się chce to się da ;) Poprawiła się koncentracja, spadły nastroje depresyjne w końcu mogę spędzić np cały dzień na robieniu tego co lubię, bez używek oprócz marihuany i max 2 piwa. alko ograniczone prawie do zera (docelowo będzie 0) i jest gitara, THC nic mi nie ingeruje <3
  • 561 / 87 / 0
@aurora20 dlaczego uważasz że słaby?Tak samo jest dużo opinii że fluwoksamina słabizna a dla mnie fluwo bije na głowę mocą taka paroksetyne
  • 1555 / 249 / 0
Nwm ludzie tak piszą, że najsłabszy. I że psychiatrzy od tego zazwyczaj wychodzą z propozycjami a wychodzi się od najsłabszych leków. P.S. Biorę też 150 pregabaliny ale to esci pomaga najbardziej (wcześniej sama prega nie pomagała w ten sposób tylko doraźnie). Esci 10mg
  • 4388 / 668 / 0
Z tego co wiem to escitalopram najbardziej wybiórczo dziala z pośród wszystkich ssri na sero. To nie wiem czy najsłabszy :)

Po prostu dobrze tolerowany i skuteczny w wielu przypadkach.

Bralem kiedyś ale tylko 5mg i krótko, ale pamiętam że nie miałem ubokow i nastrój byl polepszony.
"Bądź kim jesteś a nie kim nie jesteś, bo jeśli nie jesteś tym kim jesteś, stajesz się tym kim nie jesteś"
ODPOWIEDZ
Posty: 2066 • Strona 203 z 207
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.