Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2066 • Strona 200 z 207
  • 572 / 94 / 0
Mam pytanie brałem ten lek ostatni raz ponad trzy lata temu i na jakieś półtora miesiąca całkowicie usunął mi fobie społeczną i depresję.Niestety nagle przestał działać.Czy jest nadzieja że po takim czasie zadziała na mnie ponownie?Czy może celować w citalopram którego nie brałem jeszcze?
  • 504 / 17 / 0
@tajemniczy25 Celuj w citalopram.
  • 94 / 47 / 0
@tajemniczy25 Po 3 latach lek będzie działał jak za pierwszym razem, przez tyle czasu tolerancja się wyregulowała. citalopram jest jednak innym lekiem wbrew opiniom konowałów. On działa trochę na receptor h1, powinien regulować sen. W teorii ma więcej uboków niż escitalopram. Na mnie działały inaczej zupełnie. Przeciwdepresyjnie lepiej citalopram, przeciwlękowo escitalopram.
  • 572 / 94 / 0
@Chester23 z tego co wyczytałem to esci właśnie ma tendencję do jakie spadków działania a potem że wszystko wraca a ja od razu za namową psajko przesiadłem się na inny lek.Naprawdę te półtora miesiąca ja czułem się jak człowiek,całkowita remisja fobi,nerwicy lękowej i depresji.
  • 15 / 4 / 0
22 listopada 2022Chester23 pisze:
@flaner Dzięki, a pomogł Ci ?
@Chester23 niestety nie. Zupełnie nic. Ale moja mama sobie chwali ten escitalopram. Ma olbrzymi głód życia na tym leku, a esci wyciągnęło ją ze stanu klasycznej depresji z płaczem i leżeniem pod kocem. Więc zależy od człowieka.
  • 13 / 1 / 0
Jak myślicie czy 5mg esci wogóle działa,dodam,że do tego biorę trazodon 100 mg i kwetiapinę 25 mg,ale te dwa to głównie na sen.Esci brałem jakieś dwa msc w dawce 5mg ,coś tam działało i wziąłem 10 mg z jeden msc,ale nie czułem żadnej różnicy.Teraz z powrotem jestem na 5mg,według ulotek to nie jest dawka terapełtyczna.Jaka jest wasza opinia.
  • 504 / 17 / 0
Bo właśnie z esci tak jest.
Tak jak @Chester23 napisał citalopram już ma powinowactwo do H1 to starszy brat esci a znów esci nie ma powinowactwa do receptorów.

@pici73 Owszem to nie jest dawka terapeutyczna ale próbuj od 5 mg w Twoim przypadku i zobaczysz.
  • 37 / 9 / 0
23 listopada 2022pici73 pisze:
Jak myślicie czy 5mg esci wogóle działa
Ja zacząłem od 5mg i zadziałało pięknie na lęki, poprawę nastroju i zbiło chęć przyjebania czegoś. Przez 2 miesiące działanie mocno wyczuwalne, potem miesiąc OK, a następnie osłabło i musiałem wskoczyć na 10mg. Znowu jest super. Myślę, że nawet 7,5mg by było wystarczające.
No ale co organizm to reakcja, więc należy się obserwować. No i odczekać te 4-8 tygodni zanim zacznie działać stabilnie.
  • 3037 / 453 / 1
@pici73 kiedy wdraża się lek to przez pierwszy tydzień lekarz zaleca przyjmować po 5 mg a po tym tygodniu wskoczyć na całą tabletkę czyli 10.
Dalej dawka się po jakimś czasie dopasowuje zwiększając na przykład do 15 albo 20 więcej chyba raczej nie.

odpowiadając- tak, 5 mg powinno być czuć. Imo
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Dekokt z kota": Andrzej Sapkowski- Chrzest Ognia
http://www.forensicscience.pl/pfs/71_zuba.pdf
  • 1 / / 0
esci podziałało na mnie od razu, zacząłem od dawki 10 mg, już w pierwszy dzień 1h po zażyciu poczułem błogie ciepło(wątpie żeby to było placebo). Ciepiełko minęło i przez kolejne 6 dni kontynuowałem branie 10 mg, przy czym siódmego wziąłem już 5mg. W nocy, kilkanaście h po zażyciu i wypiciu kawy dostałem pokurwionego zjazdu, którego nie czułem nawet po stimach i derealizacji- na szczęście po jednym dniu minęło. Szkoda mi się żegnać z tym lekiem, zadziałał już po pierwszej dawce, dostałem motywacji, ale skoro po niecałym tygodniu po ucięciu dawki dostałem tak pojebanych konsekwencji nie wiem czy jest sens to brać- po kilkumiesięcznej kuracji przecież będę zdychał z 3 tygodnie i możliwe, ze stan wróci do pierwotnego. Co myślicie?
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2022 przez itsam5, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
Posty: 2066 • Strona 200 z 207
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.